
Справа№464/3739/21
пр.№ 3/464/1951/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.06.2021 м.Львів
Суддя Сихівського районного судум.Львова Шашуріна Г.О., секретар судового засідання Бенцак А.О., з участю прокурора Кошарко Ю.В., особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, тимчасово не працюючої, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади головного державного ревізора - інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Городоцької ОДПІ ГУДФС у Львівській області та відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, частини 2 статті 45, підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 29.04.2021 р. о 21.57 год., чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 під час розгляду справи про адміністративне правопорушення свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнала.
Прокурор при розгляді справи зазначив, що факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення та наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується долученими до протоколів матеріалами, протоколи складено уповноваженим на це органом. Тому просить визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення передбачене санкцією статті.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що наказом Голови комісії з реорганізації Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області від 09.01.2019 року, припинено державну службу та звільнено із займаної посади ОСОБА_1 - головного державного ревізора інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Городоцької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цьогоЗакону, є: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
17 березня 2020 року набрав чинності Закон № 530 - ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого строк подачі декларації у 2020 році продовжено до 01 червня.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої невиконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 00:00 год. 01.06.2020 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік лише 29.04.2021 року о 21:57 год., тобто, несвоєчасно.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», спеціально уповноваженими суб`єктами у сфері протидії корупції є органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст.255 КУпАП органи внутрішніх справ (Національної поліції) мають право складати протоколи про адміністративне правопорушення за ст.172-4 - 172-9,172-9-2КУпАП (за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище).
Відповідно до Положення про «Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України», затвердженого наказом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 17 від 06.11.2019 року, завданням управління є реалізація повноважень Національної поліції України та департаменту в частині боротьби з організованою злочинністю, злочинністю в органах державної влади та місцевого самоврядування, протидії корупції, захисту прав і свобод людини і громадянина та об`єктів права власності від протиправних посягань. Пунктом 3 Розділу ІІ Положення визначено завдання управління, зокрема, протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України. Пунктами 22-24 розділу ІІІ Положення визначено, що управління відповідно до покладених на нього завдань: здійснює моніторинг та аналіз стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону України « Про запобігання корупції»; здійснює збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією; здійснює складання в межах компетенції протоколів про правопорушення, пов`язані з корупцією, та направлення їх до суду в установленому законодавством порядку.
Виходячи із вищезазначених положень, протокол щодо ОСОБА_1 складений уповноваженим органом, як і зібрані та долучені до протоколів докази .
Відтак, зазначеними вище даними повністю підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Будь-яких обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не навела, і судом таких не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю, що на неї слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності.
Крім того, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, з правопорушника в дохід держави слід стягнути 454 гривень судового збору.
Керуючись ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн судового збору.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК Львів/Львівська тг/21081100; код отримувача (КОД ЗА ЄДРПОУ): 38008294; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача 268999980313070106000013933 (у порядку виконавчого провадження: стягувач Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області, адреса: 79005, м.Львів, вул.К.Левицького, 18, код ЄДРПОУ 38008294).
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код отримувача код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету:22030106(у порядку виконавчого провадження: стягувач Державна судова адміністрація України, адреса: 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
У випадку несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін відповідно до вимог ст.ст.307, 308 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через місцевий суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Г.О.Шашуріна