Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2010 року № 2-а-1245/10/2270/15
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМайстер П.М.
при секретаріКовальчук О.А.
за участі:представника позивача: Федощук А.О.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом прокурора Новоушицького району в інтересах держави в особі державного органу - Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Новоушицьке ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Новоушицького району в інтересах держави в особі державного органу - Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Новоушицьке ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкцій в сумі 3400 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною перевіркою Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з приводу застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про цінні папери встановлено факт несплати відповідачем застосованих до нього штрафних санкцій за порушення законодавства, що регулює діяльність підприємств на ринку цінних паперів в сумі 3400 гривень.
За таких обставин позивач просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягнути з відкритого акціонерного товариства "Новоушицьке ремонтно-транспортне підприємство" вказану суми коштів.
Представник Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, надіслав письмову заяву у якій просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відкрите акціонерне товариство "Новоушицьке ремонтно-транспортне підприємство", зареєстроване як юридична особа 10.09.1996 року, ідентифікаційний код 05519184.
Як вбачається з матеріалів справи, ВАТ "Новоушицьке ремонтно-транспортне підприємство" не опублікувало в офіційних друкованих виданнях звіт за 2008 рік, що не відповідає вимогам ст..40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу 5 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.07 р. за № 97/.
За наслідками перевірки складено акт від 30 липня 2009 року № 111 - ХМ про правопорушення на ринку цінних паперів. На підставі акту перевірки уповноваженою особою Комісії винесена постанова від 11 серпня 2009 року № 111-ХМ, якою за порушення вимог законодавства про цінні папери не опублікування станом на 30.04.2009р. звіту за 2008 рік в офіційних друкованих виданнях накладено штраф у сумі 3400 грн.
Відповідач в добровільному порядку постанову про накладення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не виконує.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка згідно ч.2 ст.6 Закону здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Повноваження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регламентуються ст.8 Закону, серед яких, зокрема, здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідальністю встановленим вимогам.
Згідно з ч.1 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” регулярною інформацією про емітента визнається річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Частиною 4 даного Закону визначено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штраф у розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 12 Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, що передбачають безспірне списання (стягнення) коштів з рахунків юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності у банках" від 18.11.1996 року штрафи, накладені Державою комісією з цінних паперів та фондового ринку стягуються в судовому порядку.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що накладені на відповідача штрафні санкції в розмірі 3400 грн. 00 коп. є обгрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають стягненню. Наявність порушення підтверджується постановою про порушення справи, актом про правопорушення, постановою про розгляд справи, постановою про накладення санкції.
Відповідно до ст.ст.11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідачем не надано суду доказів про погашення суми заборгованості в розмірі 3400 гривень.
Таким чином, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Новоушицьке ремонтно-транспортне підприємство" (Хмельницька область, смт. Нова Ушиця, вул. Подільська,36, код ЄДРПОУ 05519184), на користь Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штраф в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 17 березня 2010 року
Суддя/підпис/< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.М. Майстер