Єдиний державний реєстр судових рішень <для копій >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2010 року № 2-а-1391/10/2270
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.
при секретаріЗаїці О.В.
за участі: позивача ОСОБА_3< перелік сторін >
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Шевченківського відділу Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції визнання дій неправомірними ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить визнати нечинною та скасувати постанову Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції від 22.05.2009 року про повернення виконавчого документа стягувачеві по виконавчому листу №2а-595/2007 виданого Хмельницьким міськрайонним судом 06.12.2007 року.
В обгрунтування свого позову ОСОБА_3 посилається на те, що ст.40 Закону України "Про виконавче провадження" не містить підставу , на яку посилається відповідач, для повернення виконавчого листа та вважає, що його повернення є безпідставним та таким, що порушує його права передбачені ст.24 Конституції України.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просить суд їх задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, проте надав суду клопотання про розгляд справи у його відсутність за наявними в справі матеріалами. Згідно наданих суду письмових заперечень, відповідач позов не визнає та в його задоволенні просить відмовити з врахуванням того, що заступником начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиці ОСОБА_4, вжито всіх заходів передбачених Законом України "Про виконавче провадження" щодо виконання виконавчого листа №2а-595/07 виданого Хмельницьким міськрайонним судом 06.12.2007 р. Однак стягнути кошти не можливо без зміни судом назви боржника шляхом встановлення подальшого порядку виконання вказаного виконавчого документу, а саме : постановити стягнути кошти з фінансово-економічної служби штабу Західного оперативного командування ( код ЄДРПОУ 24294348).
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що Хмельницьким міськрайонним судом позивачу 06.12.2007 року видано виконавчий лист №2а-595/2007 про стягнення з Західного оперативного командування в особі фінансово-економічного відділу штабу Західного ОК, із зазначенням реквізитів : управління Державного казначейства у Львівській області ЗКПО 24294348 МФО 825014, р/р 35212044000348 на користь ОСОБА_3 4585грн.38 коп. компенсації за речове майно.
На підставі заяви ОСОБА_3 від 14.02.2008 року державним виконавцем було відкрито виконавче провадження. Під час виконання вказаного виконавчого листа заступником начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиці ОСОБА_4 вчинялись дії щодо стягнення коштів на користь ОСОБА_3 з Західного оперативного командування (код ЄДРПОУ 24294348). Державному виконавцю надійшла відповідь від головного управління казначейства України у Львівській області №13-06/347 від 23.01.2009 року про те, що боржник Західне оперативне командування не знаходиться на розрахунково-касовому обслуговуванні в Головному управлінні Державного казначейства у Львівській області.
Крім того, Головне управління Державного казначейства у Львівській області на постанову Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиці про арешт на кошти від 05.02.2009 року своєю відмовою в її прийняті вих.№ 13-06/576 від 07.02.2009 року повідомило державного виконавця про те, що реквізити, зазначені в постанові про арешт коштів № б/н від 05.05.2009 року , належать Фінансово-економічній службі штабу Західного оперативного командування ( код ЄДРПОУ 24294348).
Заступником начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиці ОСОБА_4, 22.05.2009 року прийнято постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві по виконавчому провадженню ВП№6619545.
У відповідності до ч.1 ст.5 Закону України "Про виконавче провадження" ( надалі- Закон) державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Згідно ч.2 ст.5 Закону державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
Згідно ч.3 ст.5 Закону державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право звертатися до органу, який видав виконавчий документ, за роз'ясненням рішення, з заявою про видачу дубліката виконавчого документа, порушувати клопотання про встановлення чи зміни порядку і способу виконання, відстрочку та розстрочку виконання рішення. У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.33 Закону України "Про виконавче провадження" за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання. Рішення про відстрочку або розстрочку виконання, встановлення чи зміну способу і порядку виконання повинно бути прийнято у 10-денний строк і може бути оскаржено у встановленому порядку. Відповідачем не надано суду будь-яких доказів стосовно вчинення дій направлених на зміну порядку і способу виконання виконавчого листа №2а-595/2007.
Крім того, стаття 40 Закону України "Про виконавче провадження" не передбачає повернення виконавчого документа стягувачеві на підставі яка зазначена у постанові заступника начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиці ОСОБА_4 про повернення виконавчого документа від 22.05.2009р.
Відповідно до вимог частини 3 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди зобовязані перевірити оскаржувану дію на предмет її вчинення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів осіб і цілями, на яке спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд вважає, що державним виконавцем постанова про повернення виконавчого документа від 22.05.2009 року винесена в порушення положень Закону України "Про виконавче провадження" та підлягає скасуванню.
Керуючись Законом України "Про виконавче провадження", ст.ст.4-15, 70-71, 86, 94, 98-99,122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати нечинною та скасувати постанову заступника начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_4, від 22.05.2009 року про повернення виконавчого документа стягувачеві по виконавчому листу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області №2а-595/2007р., виданого 06.12.2007р.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 19 березня 2010 року
Суддя< для копії >О.П. Шевчук
< для копії >< для копії >