
Справа № 570/1966/21
Номер провадження 3/570/1064/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2021 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 >, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 04 квітня 2017 року органом 0719,
за ч.1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
04 травня 2021 року о 15 год. 42 хв. на 147 км. автодороги Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом "IVECO 65C17", номерний знак НОМЕР_2 , на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою "жеста регулювальника" сигнального диска, не зупинився, чим порушив п. 2.4. ПДР.
Правопорушника особисто належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи, проте в судове засідання він не з`явився, подав клопотання про направлення справи про адміністративне правопорушення для розгляду за місцем його проживання та обліку транспортного засобу - до Луцького міськрайонного суду Волинської області.
Враховуючи, що в справі є достатні дані про обізнаність правопорушника зі своїми правами, про місце і час розгляду справи, достатні докази для прийняття рішення, відсутня необхідність заслуховувати його особисті пояснення з приводу події, а передача справи до суду за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників згідно ст. 276 КУпАП є правом, а не обов`язком суду, беручи до уваги встановлені строки розгляду справ, вважаю за можливе відмовити у клопотанні ОСОБА_1 про передачу справи до Луцького міськрайонного суду Волинської області та розглянути справу у його відсутність, вважаючи, що за наведених обставин право правопорушника на захист порушено не буде.
Встановлені обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 322960 від 04 травня 2021 року. Протокол складений у присутності правопорушника, про що свідчать відповідні застереження. Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснено права, передбачені ст.63 Конституції України і ст.268 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення - передбаченої нормами права сукупності об`єктивних і суб`єктивних ознак, за наявності яких те чи інше діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення, включає в себе: а) об`єкт; б) об`єктивну сторону; в) суб`єкт; г) суб`єктивну сторону.
Об`єкт - суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
У відповідності до п.2.4 Правил дорожньогоруху України на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також: а) пред`явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1; б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу; в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) зчитування інформації із самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації про проходження обов`язкового технічного контролю транспортним засобом, а також перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов`язковому технічному контролю.
Об`єктивна сторона полягає у невиконанні водієм вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу.
Суб`єкт - водій транспортного засобу.
Суб`єктивна сторона характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.
Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам, які пред`являються чинним законом до такого документу, визнано належним доказом та крім того, в матеріалах провадження наявні і інші беззаперечні докази, які підтверджують вину правопорушника. Вказані докази є такими, що повністю узгоджуються між собою, не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості,
Аналізуючи зазначені докази, вважаю, що вина правопорушника у порушенні вимог Правил дорожнього руху доведена повністю, а в діях правопорушника наявні усі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122-2 КУпАП - невиконання водіями вимог про зупинку.
При обранні виду та визначенні розміру адміністративного стягнення враховую обставини вчинення адміністративного правопорушення, тому вважаю за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, що у відповідності до ст.23 КпАП України буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КпАП України.
Згідно ч.1 ст.122-2 КпАП України, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КпАП України, суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122-2 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 153 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у дохід держави (отримувач: ГУК у Рівненській обл./Рівненський район/22030101, номер рахунку (IBAN): UA728999980313151206000017295, банк одержувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку: 38012494, МФО 899998) судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Кушнір Н.В.