
Справа № 161/8797/21
Номер провадження: 3/161/3324/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 24 червня 2021 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Івасюти Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , -
- за ч.1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 038020 від 11.05.2021 вбачається, що ОСОБА_1 , 09.03.2021 близько 22 год. 24 хв. по вул. Наливайка, 2 у м. Луцьку зберігав при собі без мети збуту попаровий згорток із вмістом подрібленої речовини, яка згідно висновку експерта № СЕ-19/103-21/1978-НЗПРАП від 30.03.2021 являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб – канабіс, массою 0,0451 г., що є невеликим розміром та скляну колбу з трубкою на кінці, на якій згідно висновку експерта № СЕ-19/103-21/1980-НЗПРАП від 23.04.2021 у складі нашарувань речовини міститься особливо небезпечна психотропна речовина – PVP. Маса PVP становить 0,00015 г., що є невеликим розміром, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.44 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, будь-яких заяв чи клопотань від нього на адресу суду не надходило.
Зі змісту ст. 268 КУпАП слідує, що під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи в якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, а також визначено перелік адміністративних правопорушень, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Як зазначено у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України», сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 038020 від 11.05.2021, складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44 КУпАП, останнього було повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Луцькому міськрайонному суді Волинської області під особистий підпис (а.с. 1).
Проте, всупереч вищевказаній практиці Європейського Суду, ОСОБА_1 , знаючи про наявність судового провадження відносно нього, не вжив жодних заходів з метою з`ясування дати та часу розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що від ОСОБА_1 не надходило клопотання про відкладення розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд установив наступне.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ № 038020 від 11.05.2021, складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44 КУпАП, останній у графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення» зазначив «згідний».
Зазначене вище свідчить про ту обставину, що ОСОБА_1 фактично визнав свою вину в інкримінованому правопорушенні.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративному правопорушенні, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 038020 від 11.05.2021, зі змістом якого він був ознайомлений, про що свідчить його підпис, постановою про виділення матеріалів для вирішення питання пропритягнення до адміністратвиної відповідальності від 29.04.2021, постановою про закриття кримінального правопорушення від 29.04.2021, протоколом огляду місця події від 08.03.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , висновком експерта № СЕ-19/103-21/1978-НЗПРАП від 30.03.2021 та № СЕ-19/103-21/1980-НЗПРАП від 23.04.2021.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП.
Обираючи адміністративне стягнення за вчинення даного правопорушення, суддя враховує характер вчиненого, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя по справі не вбачає.
Враховуючи наведене, суддя вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 33-35, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч.1 ст. 44 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень
(Реквізити сплати: рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; назва отримувача коштів: ГУК у Волинській області/м. Луцьк/21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО) 899998).
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
(Реквізити сплати: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Л.В. Івасюта