Єдиний державний реєстр судових рішень <для копій >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2010 року № 2-а-433/10/2270
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі: головуючого-суддіМихайлова О.О. при секретарі< секретар > розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому до Приватне підприємство "Максим продукт плюс" про припинення юридичної особи , В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому звернулася з позовом до приватного підприємства «Максим продукт плюс» про припинення юридичної особи. Підставою подання позову позивач називає порушення вимог статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», а саме неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подав.
В судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому підтримав заявлені вимоги, підтвердив зазначені у позовній заяві обставини.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство «Максим продукт плюс» (ідентифікаційний код 34971383) зареєстровано виконавчим комітетом Хмельницької міської Ради Хмельницької області 22 лютого 2007 року. З 1 липня 2007 року до податкового органу документи фінансової звітності не подає.
Пунктом 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлене право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до частини першої статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
У відповідності до частини другої статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі зазначеного керуючись ст. 158-163,< статті >КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до приватного підприємства «Максим продукт плюс» про припинення юридичної особи задовольнити.
Припинити юридичну особу приватне підприємство «Максим продукт плюс».
Після набрання законної сили постанову надіслати державному реєстратору Хмельницької міської ради для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 23 лютого 2010 року
Суддя< для копії >О.О. Михайлов
< для копії >< для копії >