Рішення № 97938861, 23.06.2021, Лебединський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
23.06.2021
Номер справи
950/444/21
Номер документу
97938861
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 950/444/21

Провадження № 2/950/284/21

ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2021 року м. Лебедин

Лебединський районний суд Сумської області у складі:

головуючого судді – Косолапа В.М.,

за участі секретаря судового засідання – Ткаченко Я.О.,

представника позивача (в режимі відеоконференції) - ОСОБА_1 ,

представника відповідача – ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Лебедині цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» виконавчого комітету Лебединської міської ради до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті житлово-комунальних послуг в сумі 3730,32 грн. Також просить стягнути з відповідача судові витрати в тому числі витрати на правничу допомогу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з договором про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території від 23.11.2000 КП «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» надавало послуги з утримання будинку і прибудинкової території по АДРЕСА_1 . Власником квартири АДРЕСА_2 у вказаному будинку є відповідач. Тобто між позивачем та відповідачем виникли цивільні відносини щодо надання комунальних послуг.

07.02.2020 позивачем та співвласниками багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , в особі міського голови Бакликова О.М., укладено договір № 45 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, пунктом 10 якого встановлена ціна послуги з управління в розмірі 3,82 грн. на місяць за 1 кв. м загальної площі житлового або нежитлового приміщення.

У подальшому, 17.03.2020 рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 вирішено розірвати договір про надання послуг від 07.02.2020 № 45 з управителем КП «Лебединська житлово-експлуатаційна контора». При цьому додатковою угодою до договору № 45, на виконання п. 33 договору про надання послуг, сторони домовились внести зміни до договору № 45, а саме в частині строку його дії – до 06.06.2020.

Таким чином до 06.06.2020 КП «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» надавало послуги з управління багатоквартирним будинком, однак відповідач, всупереч вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не сплачував за послуги з 2000 року у зв`язку із чим за ним утворилась заборгованість, яку позивач просить стягнути в межах строку позовної давності з червня 2017 року. Заперечень з боку відповідача стосовно наданих послуг до позивача не надходило, акти-претензії відсутні, що свідчить про прийняття відповідачем наданих послуг та його обов`язок їх сплатити.

Відповідач проти позовних вимог заперечував, у відзиві на позов з вимогами не погоджується, зазначив, що за час його проживання у кв. АДРЕСА_3 з 01.11.2000 позивач грубо порушував умови укладеного договору про надання послуг від 23.11.2000, послуги з 01.01.2010 по 06.06.2020 звелися до мінімуму тобто надавалися частково та неякісно або взагалі не надавалися. Оскільки послуги КП «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» не надавалися, їх оплату він не здійснював. Після отримання судового наказу про стягнення з нього заборгованості, позивач дізнався про наявність додаткової угоди № 1 від 06.06.2020. Також із додатків до судового наказу йому стало відомо про наявність договору про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території. Крім того, вказує на те, що додаткова угода була підписана і вручена уповноваженій особі співвласників обманним шляхом.

Ухвалою від 18.03.2021 судом відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні 11.05.2021 проти позову заперечував, зазначив, що не сплачував кошти у зв`язку із тим, що послуги по будинку взагалі не надавалися. У подальшому, відповідачем було залучено до участі у справі представника, яка проти позову заперечувала за аналогічних підстав, в тому числі викладених у відзиві.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні обставини та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 є власником квартири АДРЕСА_3 .

Згідно з договором від 23.11.2000 про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території, підписаного ОСОБА_3 як співвласником, власник забезпечує обслуговування та ремонт житлового будинку за адресою АДРЕСА_4 , а співвласник приймає участь у витратах на виконання названих робіт. Згідно з п. 2.2.3 договору, співвласник зобов`язується не пізніше останнього дня поточного місяця вносити плату на рахунок «Власника будинку» або підприємства, що обслуговує будинок за санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень будинку, технічне обслуговування будинку відповідно загальній площі квартири на ремонт відповідно відновної вартості квартири а також комунальні та інші послуги (а.с. 5-6).

В лютому 2020 року між КП «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» (управитель) та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 в особі Лебединського міського голови ОСОБА_4 було укладено договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від 07.02.2020 № 45 (а.с. 7-9).

Відповідно до п. 1 вказаного договору управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Згідно з п. 10 договору, ціна послуги з управління становить 3,82 грн. на місяць за 1 кв. м загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку.

Відповідно до п. 20 договору у разі ненадання, надання неналежної якості послуги з управління кожен співвласник має право викликати управителя для перевірки її якості. За результатами перевірки якості послуги з управління складається акт-претензія, який підписується співвласником та управителем.

Договір набирає чинності з 07.02.2020 та укладається строком на один рік (п. 30 договору). Пунктом 33 договору передбачено, що співвласники приймають рішення про зміну форми управління будинком або про обрання іншого управителя, цей договір достроково припиняється через два місяці з дати отримання управителем повідомлення від співвласників (уповноваженої ними особи) про таке рішення.

Припинення дії цього договору не звільняє сторони від виконання обов`язків, які на час такого припинення залишилися невиконаними, якщо інше не випливає з підстав припинення цього договору або не погоджене сторонами.

При цьому, 17.03.2020 зборами співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 вирішено розірвати договір від 07.02.2020 № 45. Крім того ОСОБА_5 обрано уповноваженою особою співвласників багатоквартирного будинку на підписання додаткової угоди про розірвання договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 45 від 07.02.2020 з управителем КП «Лебединська ЖЕК» (а.с. 126-129).

Зазначений протокол зборів співвласників було передано КП «Лебединська ЖЕК» 06.04.2020, що підтверджується копією супровідного листа (а.с. 36, 130).

У подальшому, додатковою угодою № 1 до договору від 07.02.2020 № 45, укладеною 06.06.2020 сторони внесли зміни, а саме п. 30 договору викладено в наступній редакції «Цей договір набирає чинності 07.02.2020 та діє до 06.06.2020 включно». Зазначена угода підписана управителем та ОСОБА_5 (а.с. 11).

Звернувшись до суду позивач просить стягнути з ОСОБА_3 заборгованість по сплаті послуг з утримання будинків та прибудинкових територій з липня 2017 по червень 2020 в загальному розмірі 3730,32 грн.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Пунктами 4, 5 статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено установити, що до визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено об`єднання співвласників, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року із дня набрання чинності цим Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб`єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом.

У разі якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об`єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

Як встановлено судом, співвласниками багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 рішення про форму управління будинком у передбачений законом строк прийнято не було, а тому управителя було призначено на конкурсних засадах, відповідно до рішення виконавчого комітету Лебединської міської ради від 03.02.2020 № 27, про що вказано у договорі № 45 від 07.02.2020.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Згідно з п. п. 5, 12, 14 ч. 1 ст. 1 вищевказаного Закону житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору;

Управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:

забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку;

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 серед іншого, споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.

Крім того, відповідно до п. п. 1, 5 ч. 2 вказаної статті індивідуальний споживач зобов`язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом; оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

Якщо управитель визначений органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах, ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Статтею 15 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (зміни до нього) від імені всіх співвласників багатоквартирного будинку укладається з визначеним відповідно до законодавства управителем співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками.

У випадках, визначених законом, договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладається від імені співвласників багатоквартирного будинку уповноваженою особою органу місцевого самоврядування.

В одному багатоквартирному будинку договір про надання послуг з управління може укладатися одночасно не більш як з одним управителем.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладений від імені співвласників багатоквартирного будинку уповноваженою особою органу місцевого самоврядування, може бути достроково розірваний у випадках та порядку, визначених законом.

Відповідно до ч. ч. 2-5 ст. 27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі ненадання, надання неналежної якості послуги з управління багатоквартирним будинком споживач має право викликати управителя для перевірки якості наданих послуг.

Порядок перевірки якості надання комунальних послуг та якості послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

За результатами перевірки якості надання комунальних послуг або якості послуг з управління багатоквартирним будинком складається акт-претензія, який підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги або управителем (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком).

Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) зобов`язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

Акт-претензія складається виконавцем комунальної послуги або управителем (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) та споживачем і повинен містити інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком, дату (строк) її ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості, а також іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

Тобто наведеними законодавчими положеннями передбачено, що в разі ненадання або надання неналежної якості послуг з управління багатоквартирним будинком управителем, споживач має право реагувати на такі факти шляхом складання актів-претензій за участі представника управителя.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1145 затверджено Порядок проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг (далі - Порядок).

Цей Порядок визначає механізм проведення перевірки відповідності якості надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами в частині надання послуг з вивезення побутових відходів (далі - комунальні послуги) та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, з метою оцінки їх відповідності основним вимогам до кількості та якості і вжиття заходів до забезпечення надійності та безпеки під час надання комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості послуг з управління багатоквартирним будинком споживач має право викликати управителя багатоквартирного будинку для перевірки якості наданих послуг.

Відповідно до п. 4 Порядку для проведення перевірки відповідності якості надання комунальних послуг або послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, споживач звертається до виконавця комунальної послуги або управителя багатоквартирного будинку в усній формі особисто, за допомогою телефонного зв`язку або в письмовій формі за поштовою або електронною адресою, що зазначена в договорі про надання відповідних послуг, з претензією про невідповідність кількісних та/або якісних показників послуг.

Згідно з п. 11 Порядку акт-претензія реєструється виконавцем комунальної послуги або управителем багатоквартирним будинком у журналі реєстрації актів-претензій.

Виконавець комунальних послуг або управитель багатоквартирного будинку протягом п`яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або надає споживачу обґрунтовану письмову відмову.

У разі ненадання виконавцем відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем.

Дата, з якої вважається, що комунальні послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком надаються з порушенням вимог до їх якості, зазначається в акті-претензії.

Суд зазначає, що згідно з висновками, викладеними в постановах Верховного Суду від 15.03.2018 по справі № 401/710/15-ц та від 22.01.2020 по справі № 201/9729/18 відсутність укладеного між сторонами договору не є підставою для не сплати за надані позивачем і спожиті відповідачем житлово-комунальні та інші послуги.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання повинно виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами ЦК України, інших актів цивільного законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Тобто споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

При цьому твердження як позивача так і його представника щодо відсутності квитанцій на оплату послуг як підставу для несплати спожитих комунальних послуг є безпідставними. У відзиві ОСОБА_3 зазначив про те, що з 01.01.2010 по 06.06.2020 послуги надавалися частково та неякісно або взагалі не надавалися. В такому разі незрозумілим є те з яких причин відповідач взагалі не оплачував комунальні послуги зважаючи на їх часткове надання.

При цьому твердження про неякісне надання послуг КП «Лебединська ЖЕК» не підтверджуються відповідними доказами, а саме відповідачем не було надано суду письмових звернень до позивача з приводу ненадання послуги з управління в тому числі не надано актів-претензій, як документів, які відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» підтверджують такі факти.

Відповідачем суду надана копія акту-претензії від 10.06.2020 про неналежне надання або ненадання послуг в якому висловлено претензії щодо якості надання послуг з прибирання прибудинкової території, технічного обслуговування та поточного ремонту мереж електропостачання, технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання та водовідведення за період з 07.02.2020 до 06.06.2020 (а.с. 47-48).

Однак, такий акт-претензію складено 10.06.2020 тобто у період коли договір від 07.02.2020 № 45 уже було розірвано.

А по-друге, зазначивши в акті період з 07.02.2020 до 06.06.2020 мешканці будинку по АДРЕСА_1 фактично визнали наявність договірних відносин по договору № 45 у вказаний період. Зазначений акт підписано також і відповідачем.

Тобто заперечення відповідача стосовно того, що про договір № 45 йому не було відомо, спростовуються вищевказаними матеріалами справи. При цьому вже на початку березня 2020 року мешканцям будинку по АДРЕСА_1 було відомо про договір № 45, оскільки для вирішення питання про його розірвання 17.03.2020 відбулися збори співвласників зазначеного будинку, а в голосуванні також брав участь і ОСОБА_3 .

Твердження про те, що ОСОБА_5 підписала додаткову угоду від 06.06.2020 обманним шляхом спростовуються матеріалами справи, а саме тим, що протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку від 17.03.2020 її обрано уповноваженою особою на підписання додаткової угоди про розірвання договору.

Суд також зазначає, що відповідно до п. 8 Порядку здійснення перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком за період її ненадання, надання невідповідної якості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 482 обсяг фактично наданої послуги та фактично понесених управителем витрат на надання такої послуги повинен бути підтверджений відповідною первинною документацією, що зберігається в управителя, зокрема наказами, табелем обліку робочого часу, розрахунковими листками нарахування заробітної плати робітникам, нарядами-завданнями, актами списання матеріалів, матеріальними звітами майстрів, актами виконаних робіт постачальних та підрядних організацій, документами, що підтверджують технічні показники будинку тощо.

Зокрема такі документи були надані позивачем (а.с. 94-110).

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Відповідачем не було надано належних та допустимих доказів на підтвердження заперечень проти позову КП «Лебединська ЖЕК».

За таких обставин суд вважає вимоги КП «Лебединська ЖЕК» про стягнення з ОСОБА_3 заборгованості по сплаті послуг з управління багатоквартирним будинком в сумі 3730,32 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь КП «Лебединська ЖЕК» підлягають стягненню судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2270,00 грн. та 1400,00 грн. витрат на правничу допомогу.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 89, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов Комунального підприємства «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» виконавчого комітету Лебединської міської ради до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по сплаті житлово-комунальних послуг - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Комунального підприємства «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» виконавчого комітету Лебединської міської ради (42200, Сумська область, м. Лебедин, вул. Петропавлівська, 44, код ЄДРПОУ 03352834) заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг в сумі 3730,32 грн.

Стягнути з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Комунального підприємства «Лебединська житлово-експлуатаційна контора» виконавчого комітету Лебединської міської ради (42200, Сумська область, м. Лебедин, вул. Петропавлівська, 44, код ЄДРПОУ 03352834) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2270,00 грн. та 1400,00 грн. витрат на правову допомогу.

Рішення може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Лебединський районний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 29.06.2021.

Суддя В.М.Косолап