ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-1776/10/1770
20 травня 2010 року 13год. 08хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Дубенська об'єднана державна податкова інспекція
доВідкрите акціонерне товариство "Дубнохмільбуд"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач - Дубенська об'єднана державна податкова інспекція звернувся з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Дубнохмільбуд" про стягнення податкового боргу в сумі 21072 (двадцять одна тисяча сімдесят дві) грн. 76 коп.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак подав клопотання про розгляд справи без участі представника, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що відповідач - Відкрите акціонерне товариство "Дубнохмільбуд" зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Дубенської міської ради 25.01.1996 р. (а.с.4), включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 25.01.1996 року з присвоєнням ідентифікаційного номеру 05471371 (а.с.5), як платник податків перебуває на обліку у Дубенській ОДПІ та є платником податку на додану вартість.
Згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 21072 (двадцять одна тисяча сімдесят дві) грн. 76 коп.
Заборгованість відповідача по податку на додану вартість в сумі 302,74 грн. виникла внаслідок проведення 10.07.2009 року податковим органом щодо відповідача перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання, за результатами якої складено акт № 0000081640 від 10.07.2009 року, яким зафіксовано порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ порушення термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість. На підставі акту № 0000081640 від 10.07.2009 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000081640/0 від 10.07.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 183,67 грн. (а.с.20).
Аналогічні перевірки відповідача були проведені податковим органом 29.10.2009 року та 28.12.2009 року за результатами яких відповідно:
- складено акт № 0000251640 від 29.10.2009 року, на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000251640/0 від 29.10.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 79,25 грн. (а.с.19);
- складено акт № 0000271640 від 28.12.2009 року, на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000271640/0 від 28.12.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 39,82 грн. (а.с.21)
Окрім того, відповідачу відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, за несвоєчасне погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу по податку на додану вартість було нараховано пеню в сумі 333,37грн.
Заборгованість відповідача по сплаті земельного податку в сумі 11093,34 грн. виникла на підставі самостійно поданих ним податкових розрахунків земельного податку:
- податкового розрахунку земельного податку № 859 від 30.01.2009 року на 2009 рік, згідно якого платником (відповідачем) самостійно визначено податкове зобов'язання по земельному податку на вказаний календарний рік в сумі 9429,00 грн. (а.с.29), ;
- податкового розрахунку земельного податку № 19 від 15.01.2010 року на 2010 рік, згідно якого платником (відповідачем) самостійно визначено податкове зобов'язання по земельному податку на вказаний календарний рік в сумі 9986,00 грн. (а.с.30), з яких за відповідачем рахується заборгованість за січень-лютий 2010 року в сумі 1664,34 грн.
Заборгованість відповідача по сплаті земельного податку в сумі 3608,80 грн., виникла внаслідок проведених податковим органом 15.05.2009р., 19.05.2009р., 19.06.2009р., 08.09.2009р. та 11.12.2009р. перевірок своєчасності сплати відповідачем узгодженого податкового зобовязання, за результатами яких відповідно:
- складено акт № 64/18/05471371 від 15.05.2009 року, яким зафіксовано порушення абз. 1 п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ порушення термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість (а.с.20). На підставі Акту № 64/18/05471371 від 15.05.2009 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000521840/0 від 15.05.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 169,17 грн. (а.с.33);
- складено акт № 67/18/05471371 від 19.05.2009 року, на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000541840/0 від 19.05.2009 року, яким відповідачу визначено суму штрафу в розмірі 864,15 грн. (а.с.34);
- складено акт № 71/18/00130671 від 19.06.2009 року, на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000681840/0 від 19.06.2009 року, яким відповідачу визначено суму штрафу в розмірі 216,19 грн. (а.с.35);
- складено акт № 85/05471371 від 08.09.2009 року, на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000881840/0 від 08.09.2009 року, яким відповідачу визначено суму штрафу в розмірі 1111,40 грн. (а.с.36);
- складено акт № 102/05471371 від 11.12.2009 року, на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0001201840/0 від 11.12.2009 року, яким відповідачу визначено суму штрафу в розмірі 1247,89 грн. (а.с.37).
За несвоєчасне погашення узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку відповідачу на суму податкового боргу було нараховано пеню в сумі 4621,56 грн.
Позивачем, відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, за несвоєчасне погашення відповідачем узгодженого податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на суму податкового боргу було нараховано пеню за період з 01.01.2009 року по 13.04.2010 року в сумі 1113,01грн.
Пунктом 5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Доказів подання відповідачем уточнюючих розрахунків до податкових розрахунків, суду не надано, а тому, визначені ними суми податкових зобов'язань вважаються узгодженими.
Відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Доказів оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції, якими платнику податків визначено суми податкових зобов'язань у вигляді штрафів, в адміністративному чи судовому порядку не надано. Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, податкові зобов'язання платника податків, визначені вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, вважаються узгодженими.
В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно даних обліку позивача станом на день розгляду справи у суді за відповідачем обліковується податкова заборгованість в сумі 21072 (двадцять одна тисяча сімдесят дві) грн. 76 коп., в тому числі: заборгованість по податку на додану вартість в сумі 302,74 грн. та пеня в сумі 333,37 грн.; заборгованість по земельному податку в сумі 14702,14 грн. та пеня в сумі 4621,56 грн.; заборгованість зі сплати пені по податку з власників транспортних засобів в сумі 1113,01 грн.
Вказані обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами : обліковою карткою платника податків (а.с.22-28, 38-54), копією статуту відповідача (а.с.6-14), довідкою податкового органу про податкову заборгованість відповідача (а.с.15).
Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Примусове стягнення податкової заборгованості це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Згідно зі ст.3 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 року, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України “Про виконавче провадження” №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Відкритого акціонерного товариства "Дубнохмільбуд" на користь Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції податкову заборгованість в сумі 21072 (двадцять одна тисяча сімдесят дві) грн. 76 коп., яку перерахувати в наступному порядку:
- заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 1113,01 грн.- на р/р 33215807700003 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23304458, одержувач місцевий бюджет м. Дубно, код платежу 12020100;
- заборгованість по земельному податку в сумі 14702,14 грн. та пеню в сумі 4621,56 грн. - на р/р 33212811700003 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23304458, одержувач місцевий бюджет м. Дубно, код платежу 13050100;
- заборгованість по податку на додану вартість в сумі 302,74 грн. та пеню в сумі 333,37 грн. - на р/р 31114029700003 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23304458, одержувач Дубенське УДК ГУДКУ в Рівненській області, код платежу 14010100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 21.05.10р.