ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
31 травня 2010 р. р. № 2а-1588/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Хоми О.П.,
при секретарі Янчак П.О.,
з участю прокурора Сенів О.П.,
представника позивача Борщевського Н.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго»ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго» до Дочірнього підприємства «Водоканал»про стягнення штрафних санкцій,
в с т а н о в и в :
Прокурор Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго»ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»звернувся до суду з позовом до Дочірнього підприємства «Водоканал»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 2975 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що за невиконання відповідачем Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду у Львівській області № 23/04-573 від 12.11.2008р., останньою винесена постанова № 41 про накладення на ДП «Водоканал» 2975 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику. Постанова відповідачем не оскаржена, у встановлений законом термін штраф не сплачено, тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві, просили позов задовольнити.
Представник відповідача Мартиняк І.І. позову не визнав. Пояснив, що вимоги Припису №23/04-573 підприємством було виконано, а позапланова перевірка на предмет виконання його вимог проводилася з порушенням чинного законодавства. Вважає постанову про накладення штрафу незаконною, тому вона не була виконана. Постанова у встановлений законом строк не оскаржувалася. Просив у задоволені позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, зясувавши обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обовязок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Згідно статті 9 Закону України «Про електроенергетику»№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року (з наступними змінами і доповненнями) державний нагляд в електроенергетиці, зокрема, за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та субєктів електроенергетики, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці, а також застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Судом встановлено, що в результаті проведеної державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду у Львівській області 12 листопада 2008 року перевірки Дочірнього підприємства «Водоканал», останньому цього ж числа дано припис № 23/04-573, виконати який відповідач повинен був до 10 лютого 2009 року.
З акту перевірки від 01 квітня 2009 року вбачається, що жоден з вісімнадцяти пунктів припису № 23/04-573 від 12.11.2008 року Дочірнім підприємством «Водоканал»не виконано.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»за ухилення субєкта господарської діяльності від виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії передбачена відповідальність у вигляді штрафу.
Згідно пункту 6 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312, державний інспектор вправі за вищевказане правопорушення накласти на суб'єкта господарської діяльності штраф у розмірі до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з постанови № 41 від 13 квітня 2009 року, державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду у Львівській області відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»прийнято рішення про накладення на Дочірнє підприємство «Водоканал»штрафу розмірі сто сімдесят пять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2975 грн.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що позивач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, застосував до відповідача штрафні санкції у встановленому законодавством порядку та розмірі.
Встановлені судом фактичні обставини справи спростовують доводи відповідача про виконання підприємством вимог Припису №23/04-573 та відсутність законних підстав для винесення постанови про накладення штрафу.
Оскільки відповідач ДП«Водоканал»не сплатив накладений на нього штраф, такий підлягає стягненню в судовому порядку, відтак позов є обґрунтованим.
Відповідно до ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати не стягуються.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Водоканал»(місце знаходження: вул. В.Стуса, 2, м. Ходорів Жидачівського району Львівської області, 81750, код ЄДРПОУ 31677100) до Державного бюджету України 2975 (дві тисячі девятсот сімдесят пять) гривень штрафу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 05 червня 2010 року.
Суддя Хома О.П.