ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2010 року <Текст >Справа № 2а-1752/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді О.В. Конишева,
при секретарі судового засідання С.А. Данилова,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОХІМПРОМІНДУСТРІЯ» про стягнення податкового боргу у розмірі 14021,77 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКОХІМПРОМІНДУСТРІЯ» про стягнення податкового боргу у розмірі 14021,77 грн.
До судового засідання від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить стягнути з відповідача податкову заборгованість у розмірі 14021,77 грн. з яких: податкова заборгованість з податку на додану вартість 3483,51 грн.; податкова заборгованість по податку на прибуток 8330,30 грн. та заборгованість по комунальному податку 2207,96 грн. Позовні вимоги обґрунтовує п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 №2181-ІІІ, (далі - Закон № 2181), Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.90 (із змінами та доповненнями). Просить позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання вдруге не з'явився, витребувані документи не направив, про причину неявки суду не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що станом на час розгляду справи у відповідача існує податковий борг у розмірі 14021,77 грн. з яких :
по податку на прибуток становить 8330,30 грн., який виник внаслідок подання відповідачем до ДПІ декларації №40444 від 09.11.2009, в якій податкове зобовязання по податку на прибуток визначено у розмірі 8357 грн.
З урахуванням існуючої переплати в сумі 26,70 грн., остаточна заборгованість по цьому податку складає 8330,30 грн.
По податку на додану вартість становить 3483,51 грн., який виник внаслідок проведення податковою інспекцією невиїзних документальних перевірок з питання порушення податкового законодавства, за результатами яких складено :
-Акт №606/16/34267889 від 02.11.2009, на підставі якого податковою інспекцією було винесено податкове повідомлення - рішення № 0032491520/0 від 11.12.2009, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 680грн. -Акт №440/15/34267889 від 04.08.2009, на підставі якого податковою інспекцією було винесено податкове повідомлення - рішення № 0002911520/0 від 14.09.2009, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340 грн. -Акт №678/2320/34267889 від 13.11.2009, на підставі якого податковою інспекцією було винесено податкове повідомлення - рішення № 0000212320/0 від 13.11.2009, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 234,98 грн. -Акт №679/2320/34267889 від 02.11.2009, на підставі якого податковою інспекцією було винесено податкове повідомлення - рішення № 0000222320/0 від 13.11.2009 року, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2 301,74 грн. Сума застосованих до відповідача штрафних (фінансових) санкцій по цьому податку складає 3 556,72 грн., але з урахуванням існуючої переплати в сумі 73,21 грн., остаточна заборгованість перед бюджетом складає 3 483,51 грн. По комунальному податку становить 2207,96 грн., який виник внаслідок проведення податковою інспекцією невиїзної документальної перевірки з питання порушення податкового законодавства, за результатами якої складено Акт від 17.11.2009 № 414/1530/34267889, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002831530/0 від 27.11.2009, яким визначено суму штрафних (фінансових) санкцій 2 210 грн. Таким чином, сума застосованих штрафних санкцій по комунальному податку з урахуванням існуючої переплати в сумі 2,04 грн., перед бюджетом складає 2 207,96 грн.
Судом встановлено, що вищевказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися в адміністративному порядку.
У звязку з несплатою підприємством податкового зобовязання ДПІ було направлено податкові вимоги №1/343 від 29.09.2008 та №2/457 від 08.12.2008.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яке подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОХІМПРОІНДУСТРІЯ» податкового боргу у розмірі 14021,77 грн., що утворився внаслідок попереднього узгодження податкових зобовязань, підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОХІМПРОІНДУСТРІЯ» 69124, м. Запоріжжя, вул.Курузова, буд.9, кв.9, ЄДРПОУ 34267889 :
на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя, р/р 31115009700008, код платежу 11021000, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувач: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015 заборгованість з податку на прибуток в сумі 8330 (вісім тисяч триста тридцять) грн. 30 коп.
на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя, р/р 31117029700008, код платежу 14010100, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувач: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015 заборгованість з податку на додану вартість в сумі 3483 (три тисячі чотириста вісімдесят три) грн. 51 коп.
на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 33219828700008, код платежу 16010200, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувач: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015 заборгованість з комунального податку в сумі 2207 (двісті сім) грн. 96 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 28.05.2010.
Суддя О.В. Конишева