Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2010 р. справа № 2а-11145/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11.20
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Бєломєстнова О. Ю.
при секретаріАврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Костянтинівської обєднаної держаної податкової інспекції
до Костянтинівського підприємства колективної власності «Спецбуд»
про стягнення податкового боргу у сумі 291613,95 грн.
за участю прокурора не зявився
від представника позивача Плохіх В.О. за довіреністю
від представника відповідача не зявився.
ВСТАНОВИВ:
Костянтинівський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Костянтинівської обєднаної держаної податкової інспекції звернувся до суду з адміністративним позовом до Костянтинівського підприємства колективної власності «Спецбуд» про стягнення податкового боргу у сумі 291613,95 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на несплату податкових зобовязань з ПДВ, які виникли на підставі декларацій за № 31858 від 18.09.2009р., № 9001919491 від 18.11.2009р., №42173 від 21.12.2009р., №45688 від 01.02.2010р., №4321 від 02.03.2010р. Також, за результатами перевірки відповідача щодо своєчасності сплати податку на додану вартості за період 01.05.2009р. по 23.07.2009р. були встановлені порушення п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», внаслідок чого порушені граничні строки сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість по деклараціях березень-травень 2009р. в розмірі 44565,05 грн., про що був складений акт № 742/15-2-03365535 від 17.08.2009р. На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001171542/0-21368 від 18.08.2009р. Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржене. Загальна сума заборгованості склала 291613,95грн. У добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Прокурор у судове засідання не зявився , належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Зави про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі не надходило.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, що наведені у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Надав заяву від 27.05.2010р., якою адміністративний позов у розмірі 291613,95 грн. визнав в повному обсязі, просив надати розстрочення погашення боргу на 1 рік та розглянути справу без участі його представника.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд встановив:
Згідно до п. 2 ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, на органи прокуратури покладений обовязок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач, Костянтинівське підприємство колективної власності «Спецбуд» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконкомом Костянтинівської міської ради м. Донецька, зареєстровано у ЄДРПОУ за № 03365535 є платником податків.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Відповідачем до податкової інспекції надані:
·податкова декларація з ПДВ за № 31858 від 18.09.2009р.,
·податкова декларація з ПДВ за № 9001919491 від 18.11.2009р.,
·податкова декларація з ПДВ за №42173 від 21.12.2009р.,
·податкова декларація з ПДВ за №45688 від 01.02.2010р.,
·податкова декларація з ПДВ за №4321 від 02.03.2010р.
Загальна сума зобовязань за якими склала 285267,69 грн.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно до підпункту 4.1.4. пінкту 4.1 статті 4 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Крім того, за результатами перевірки відповідача щодо своєчасності сплати податку на додану вартості за період 01.05.2009р. по 23.07.2009р. були встановлені порушення п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», внаслідок чого порушені граничні строки сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість по деклараціях березень-травень 2009р. в розмірі 44565,05 грн., про що був складений акт № 742/15-2-03365535 від 17.08.2009р.
На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001171542/0-21368 від 18.08.2009р., яким на відповідача накладений штраф у розмірі 6346,26 грн.
Вказане податкове повідомлення рішення отримано відповідачем 18.08.2009р., про що свідчить відмітка на його корінці та у встановленому законом порядку не оскаржене.
Таким чином, податкові зобовязання відповідача складають 291613,95 грн.
Відповідачем вищезазначена сума не сплачена.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачем вказані суми заборгованості не сплачені.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідач заявою від 27.05.2010р. позовні вимоги у розмірі 291613,95 грн. визнав в повному обсязі.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Що стосується заяви відповідача щодо розстрочення погашення податкового боргу у розмірі 291613,95 на 1 рік, суд зазначає наступне.
В обґрунтування своєї вимоги відповідач посилається на те, що у звязку з відсутністю коштів у підприємства, яке обумовлене несплатою з бюджету за виконані роботи і послуги, підприємство не в змозі погасити податковий борг до отримання боргів. На даний момент На даний момент боржниками є ПП «Строй-Фактор»-559697грн., ДСУ-31 -786304 грн., ККП «Донецькелектроавтотранс»-19393 грн., УКГ м. Костянтинівна -85561 грн.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідачем не надано до суду доказів, які підтверджують вищевказані обставини.
За таких обставин, суд в задоволені заяви відповідача щодо розстрочення погашення податкового боргу у розмірі 291613,95 на 1 рік відмовляє. Це не позбавляє відповідача у майбутньому права звернення до суду з належним чином обґрунтованою заявою в порядку ст. 263 КАС України.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Костянтинівської обєднаної держаної податкової інспекції до Костянтинівського підприємства колективної власності «Спецбуд» про стягнення податкового боргу у сумі 291613,95 грн. задовольнити.
Стягнути з Підприємства колективної власності «Спецбуд» (ЄДРПОУ 03365535; Донецька область, 85107, м. Костянтинівка, вул. Інтернаціональна, б.1 на користь Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції (ЄДРПОУ 21969124, Донецька область, м. Костянтинівна, пр-т Ломоносова,125) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 291613 (двісті девяносто одна тисяча шістсот тринадцять) грн. 95 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 27 травня 2010р. Постанова виготовлена у повному обсязі 01 червня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.