
Справа № 509/2359/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2021 року смт. Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Державного агентства рибного господарства України, Чорноморського басейнового управління рибного господарства про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 4 ст. 85 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
З протоколу № 002834/310 від 27.04.2021 року вбачається, що 27.04.2021 року о 04.00 год., ОСОБА_1 , знаходячись на березі Днітровського лиману, смт. Овідіополь, Овідіопольського району Одеської області, здійснював вилов риби в період державної заборони на лов водних біоресурсів в зв`язку їх нерестом, забороненим знаряддям лову для любительського ы спортивного рибальства сыткою довжиною 50 м., вічко 65 м.м., висотою 1,2 м., яку встановлював в брод, в результаті, виловив рибу сазан в кількості 7 шт., загальною вагою 6 кг., чим порушив п.п. 3.15, 4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства спричинивши, згідно наданого розрахунку, матеріальну шкоду Державі на загальну суму 2142 грн., за що передбачена відповідальність за ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», ст. 85 ч. 4 КУпАП.
Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП, грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь – які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото – і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення, містить в собі фактичні данні про обставини правопорушення, і відповідно – є одним з доказів по справі, у зв`язку з чим, судом, при вирішенні справи про адміністративне правопорушення, протокол оцінюється нарівні з іншими доказами по справі, перед якими, він не має переваги, та відповідно на підставі оцінки всіх доказів по справі, судом приймається відповідне рішення.
Стаття 252 КУпАП передбачає – орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення, складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 256 КУпАП передбачено – у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до відповідальності та інше.
В судове засідання правопорушник не з`явився, про дату час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням, з відміткою про вручення судової повістки, причини неявки суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності суду не надав.
Вважаю, що в даному випадку, мається склад та подія адміністративного правопорушення ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП і воно дійсно мало місце, що підтверджено матеріалами справи (протоколом про адміністративне правопорушення та письмовими матеріалами справи), дії інспектора по складанню протоколу відносно ОСОБА_1 повністю відповідали вимогам Закону та протокол у справі про скоєння адміністративного правопорушення складено законно та обґрунтовано, що підтверджується вищеописаними доказами.
В ході виявлення адміністративного правопорушення посадовою особою було вилучено 6 кг. риби сазан, сітку ліскову які відповідно до ст. 29 КУпАП та санкції ч. 4 ст. 85 КУпАП знаряддя вчинення або безпосередній об`єкт адміністративного правопорушення, підлягають конфіскації.
Відповідно до ст. 40 КУпАП, з ОСОБА_1 в рахунок відшкодування майнової шкоди на користь Таїровської селищної ради,об`єднаної територіальної громади належить стягнути 2142 грн., яка розрахована згідно діючої «Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушень Правил рибальства та охорони водних живих ресурсів», затвердженої спільним Наказом Мінагрополітики України та Мінприроди України 12.11.2004 р. № 1446/10045, доданого до адміністративних матеріалів, на підставі постанови КМУ № 1209 від 21.11.2011 року.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 29,40, 85,283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення передбачене ст. 85 ч. 4 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн., з конфіскацією риби сазан в кількості 7 шт., вагою 6 кг., сітки ліскової вічко 65 мм., висотою 1,2 м., довжиною 50 м.
2.В рахунок відшкодування майнової шкоди, стягнути з ОСОБА_1 2142 грн., в бюджет ГУК в Одеській області/смт. Овідіополь/24062100, код отримувача 37607526, номер рахунку (ІBAN) UA738999980333159331000015704.
3.Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.М. Гандзій