Ухвала суду № 97911524, 22.06.2021, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
22.06.2021
Номер справи
908/2758/20
Номер документу
97911524
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 16/5/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

22.06.2021 Справа № 908/2758/20

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Ніколаєнка Романа Анатолійовича, за участі секретаря судового засідання Бойко Н.А., розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області (вих.№ 25558/6/08-01-20-05 від 27.04.2021) про спонукання ліквідатора ТОВ «Будінжинірінг компані» вчинити певні дії та надати інформацію до контролюючого органу, заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (вих.№14783/5/08-01-20-05 від 14.06.2021) про заміну кредитора у справі на правонаступника, матеріали справи № 908/2758/20

Кредитори:

1. Акціонерне товариство «Таскомбанк» (01032, м.Київ, вул.С.Петлюри, буд.30; код ЄДРПОУ: 09806443)

2. Головне управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945)

Боржник (банкрут)– Товариство з обмеженою відповідальністю «Будінжинірінг компані» (72563, Запорізька область, Якимівський район, селище міського типу Кирилівка, вул. Коса Пересип, буд.152; код ЄДРПОУ: 33235196)

про банкрутство

Ліквідатор – арбітражний керуючий Нікітенко Микита Олександрович, адреса листування: 69019, м.Запоріжжя, а/с 9

За участі представників

від кредитора 1 - Косатий Д.А., довіреність №301 від 15.09.2020

від кредитора 2 - Козарик Н.Г., відомості з ЄДРЮОФОПтаГФ, посвідчення ЦА №013475 від 05.04.2021

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 07.12.2020 відкрито провадження у справі №908/2758/20 про банкрутство ТОВ «Будінжинірінг компані» (код ЄДРПОУ 33235196).

Постановою Господарського суду Запорізької області від 08.04.2021 у справі № 908/2758/20 ТОВ «Будінжинірінг компані» визнано банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Нікітенка Микиту Олександровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1243 від 10.07.2013).

Того ж дня здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника - ТОВ «Будінжинірінг компані» банкрутом на офіційному веб-порталі судової влади України (номер публікації 66234).

29.04.2021 до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 43143945 (надалі – податкова служба) про спонукання ліквідатора закрити рахунки, надати інформацію про рух грошових коштів по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи, підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч., що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, ТМЦ, коштів тощо, надати документи фінансово - господарської діяльності за період з дати останньої перевірки, або з 01.01.2017 року по дату їх надання до контролюючого органу.

Ухвалою суду від 30.04.2021 клопотання податкової служби було прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні, призначеному на 22.06.2021 об 11.00.

10.06.2021 судом на клопотання податкового органу від ліквідатора отримано відзив за вих.№314/65 від 10.06.2021, в якому ліквідатор просить відмовити в задоволенні клопотання як безпідставного та необґрунтованого, такого, яке не відповідає чинному законодавству.

Зокрема, згідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Разом з тим, жодним нормативно правовим актом, який регулює проведення ліквідаційної процедури не передбачено правового порядку впливу суду на арбітражного керуючого у формі спонукання останнього до вчинення будь-яких дій. Більше того, нормами ч. 1 ст. 13 КУзПБ встановлено, що під час здійснення своїх повноважень арбітражний керуючий є незалежним. Таким чином, подане податковою службою клопотання не має нормативного обґрунтування та суперечить положенням ч.1 ст.13 КУзПБ. З іншої сторони, викладені у клопотанні обставини, жодним чином не обґрунтовують необхідність задоволення тих вимог, з якими податкова служба звернулась до суду. Також у відзиві вказується, що наказ №333-п від 05.02.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки було винесено на час, коли боржник перебував у процедурі розпорядження майном. Під час проведення процедури розпорядження майном боржника управління підприємством здійснюють його керівні органи, а розпорядник майна виконує функції, не пов`язані з господарською діяльністю боржника, та, більше того, відповідно до ч.10 ст.44 КУзПБ не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника. Отже, будь-які дії та звернення податкової служби до розпорядника майна стосовно проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Будінжинірінг компані» не мають правових підстав. В той же час, посилання податкової служби на вчинені нею заходи щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Будінжинірінг компані» на підставі наказу №333-п від 05.02.2021 є недоцільними, так як на той час такого суб`єкта як ліквідатор ТОВ «Будінжинірінг компані», якого заявник просить суд спонукати вчинити певні дії, не існувало. Разом з тим, згідно до наказу №333-п від 05.02.2021 проведення перевірки було призначено з 05.02.2021 протягом 5 робочих днів (тобто до 12.02.2021), які наразі сплинули, а за результатами виконання наказу було складено Акт №247/08-01-07-21/33235196 від 05.02.2021, яким встановлено відсутність ТОВ «Будінжинірінг компані» за податковою адресою: 72563, Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Коса Пересип, буд. 152. Відсутність ТОВ «Будінжинірінг компані» за податковою адресою: 72563, Запорізька обл., Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Коса Пересип, буд.152 пояснюється тим, що з 26.02.2020 право власності на нерухоме майно за вказаною адресою, яким раніше володів банкрут, перейшло до АТ «Таскомбанк». Іншого, діючого наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки до клопотання долучено не було. Також ліквідатором вказується на незрозуміле та недоцільне посилання податкової служби на положення норми ч.1 ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», які втратили свою силу задовго до порушення провадження у справі №908/2758/20 про банкрутство ТОВ «Будінжинірінг компані». Тим більше, що провадження у справі №908/2758/20 про банкрутство ТОВ «Будінжинірінг компані» було порушено не за заявою боржника, а за заявою ініціюючого кредитора - АТ «Таскомбанк». Останнє нівелює викладену в подальшому податковою службою позицію щодо нормативного обґрунтування обов`язку ТОВ «Будінжинірінг компані» дотримуватись порядку загальної процедури ліквідації підприємства, в тому числі обов`язку подавати фінансову звітність та проходити податкову перевірку. Також зазначається, що подане клопотання не містить жодного доказу звернення податкової служби з будь-яких питань до ліквідатора ТОВ «Будінжинірінг компані», а саме клопотання, хоч і подано в межах справи №908/2758/20 про банкрутство ТОВ «Будінжинірінг компані», не надіслано кредитору по справі - АТ «Таскомбанк», що є процесуальним порушенням порядку подання такого документа до господарського суду. Однак залишається незрозумілим, яким саме чином пов`язані права та інтереси податкової служби, як кредитора по справі №908/2758/20, з його обов`язками в статусі контролюючого органу щодо проведення податкових перевірок, які заявник намагається вирішити в рамках ліквідаційної процедури банкрута. Відповідно до ст.59 КУзПБ з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо. Отже, після відкриття ліквідаційної процедури боржник не здійснює господарську діяльність і, відповідно, на підприємстві не можуть формуватися будь-які фінансово-господарські документи, які вимагаються податковим органом для проведення перевірки. Ліквідатор діє в рамках Кодексу України з процедур банкрутства, яким не передбачено ані складання ліквідаційного балансу на вимогу податкового органу, ані надання ліквідаційного балансу на вимогу податкового органу до завершення ліквідаційної процедури боржника.

17.06.2021 від податкової служби судом отримано заяву (вих.№14783/5/08-01-20-05 від 14.06.2021) про заміну кредитора, в якій податкова служба просить замінити кредитора-2 у справі – Головне управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945) на Головне управління ДПС у Запорізькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 44118663; 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166).

22.06.2021 від податкової служби судом отримано відповідь на відзив ліквідатора боржника (вих.№15203/5/08-01-20-05 від 18.06.2021), згідно з яким податкова служба пояснює пов`язаність прав та інтересів податкової служби як кредитора у справі з її обов`язками в статусі контролюючого органу щодо проведення податкових перевірок, з положеннями ст.78 Податкового кодексу України (надалі – ПК України). Зокрема, стаття 78 ПК України передбачає порядок проведення документальних позапланових перевірок, де п.п. 7 п. 1 ст.78 ПК України зазначено в якості підстави для проведення документальних позапланових перевірок “розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків”.

В засідання з`явились представники кредиторів.

Засідання зафіксовано аудиозаписом за допомогою програмно-апаратного комплексу “Акорд”.

Судом було оголошено документи, які надійшли до справи.

За підсумками судового засідання, після заслуховування доводів представників кредиторів, безпосереднього дослідження судом в засіданні наданих доказів та матеріалів справи, у нарадчій кімнаті прийнято судове рішення з розгляду клопотання та заяви податкової служби. Постановлено ухвалу, вступну та резолютивну частини якої оголошено після виходу з нарадчої кімнати. Повідомлено представника про складання повного тексту ухвали – протягом п`яти днів.

Податкова служба просить зобов`язати ліквідатора закрити рахунки, надати інформацію про рух коштів по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи, підтверджуючі інформацію, надану в балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, ТМЦ, коштів, тощо, надати документи фінансово-господарської діяльності за період з дати останньої перевірки або з 01.01.2017 по дату їх надання до контролюючого органу. Вимоги податкової служби обґрунтовані ст. 78 ПК України.

Ліквідатор у наданому до суду відзиві, зміст якого викладено в описовій частині ухвали, просить відмовити в задоволенні клопотання податкової служби.

Представник кредитора-1 (надалі - Банк) в засіданні пояснив, що підтримує позицію ліквідатора щодо відсутності підстав для задоволення клопотання податкової служби.

Розглянувши матеріали справи, клопотання податкової служби, суд зазначає наступне.

Пунктом 78.4 статті 78 ПК України встановлено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення позапланової документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Тобто, в силу положень Податкового кодексу України право на проведення позапланової документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Податковий кодекс України початок перевірки пов`язує із прийняттям керівником контролюючого органу рішення, яке оформлюється наказом, про проведення документальної позапланової перевірки, та з врученням такого наказу платнику податків під розписку.

Податковою службою надано копію наказу ГУ ДПС у Запорізькій області №333-п від 05.02.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ “Будінжинірінг компані”. Зазначеним наказом визначено провести перевірку товариства з 05.02.2021, тривалістю 5 робочих днів, за період з 01.01.2017 по 11.02.2021 з метою перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 по 11.02.2021.

Також надано копію акту №247/08-01-07-21/33235196 від 05.02.2021 перевірки наявності підприємства (посадових осіб підприємства) за податковою адресою /72563, Запорізька область, Якимівський район, смт.Кирилівка, вул.Коса Пересип, буд.152/, яким зафіксовано відсутність 05.02.2021 посадових осіб боржника або уповноважених представників за вказаною податковою адресою.

Матеріали справи свідчать, що після встановлення 05.02.2021 відсутності посадових осіб боржника за податковою адресою податковою службою протягом решти чотирьох робочих днів, відведених для проведення перевірки, не було здійснено будь-яких інших заходів щодо вручення під розписку керівнику боржника наказу про проведення перевірки №333-п від 05.02.2021.

Слід зазначити, що вказаним наказом визначено період для проведення перевірки боржника тривалістю п`ять робочих днів, які станом як на день розгляду клопотання (22.06.2021), так і на день подання клопотання до суду (29.04.2021) минули.

На час прийняття податковим органом наказу №333-п від 05.02.2021 у справі №908/2758/21 тривала судова процедура розпорядження майном, що була введена на підставі ухвали суду від 07.12.2020, арбітражний керуючий Нікітенко М.О. виконував повноваження розпорядника майна, і відповідно до положень чинного на той час (і наразі) КУзПБ (п.10 ст.44) розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Викладені у клопотанні обставини стосуються саме періоду розпорядження майном боржника, який тривав у справі з 07.12.2020 до 08.04.2021.

Наказ ГУ ДПС у Запорізькій області №333-п від 05.02.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ “Будінжинірінг компані” не був направлений на адресу арбітражного керуючого Нікітенка М.О. ні за час виконання повноважень розпорядника майна у справі, ні за час виконання повноважень ліквідатора, жодного обґрунтування зазначеного кредитором не наведено в клопотанні, доказів протилежного суду не надано.

Постановою суду від 08.04.2021 у справі № 908/2758/20 ТОВ “Будінжинірінг компані” визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Нікітенка Микиту Олександровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1243 від 10.07.2013).

В судовому засіданні представник податкової служи підтвердила, що наказ ГУ ДПС у Запорізькій області №333-п від 05.02.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ “Будінжинірінг компані” не направлявся арбітражному керуючому Нікітенку М.О.

Отже, вимоги клопотання податкової служби (вих.№25558/6/08-01-20-05 від 27.04.2021) про зобов`язання ліквідатора вчинити певні дії та надати документи, які податкова служба не отримала на виконання наказу №333-п від 05.02.2021, є безпідставними на даний час, не актуальними, оскільки стосуються обставин та подій часу, протягом якого у справі №908/2758/20 тривала процедура розпорядження майном, і супровід справи здійснював розпорядник майна, а не ліквідатор.

Арбітражний керуючий Нікітенко М.О. набув статусу ліквідатора у справі №908/2758/20 про банкрутство ТОВ “Будінжинірінг компані” лише 08.04.2021 на підставі відповідної постанови суду у справі про визнання ТОВ “Будінжинірінг компані” банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора у справі.

Як вже зазначалось, відповідно до п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України право на проведення позапланової документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Згідно з приписами п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України обов`язок платника податків надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки, виникає після початку перевірки.

Суду не було надано доказів прийняття податковою службою після 05.02.2021 або ж 08.04.2021 (дата прийняття постанови суду про визнання боржника банкрутом) іншого рішення, оформленого наказом, про проведення податкової перевірки боржника, та доказів направлення такого наказу арбітражному керуючому, який з дня свого призначення ліквідатором виконує повноваження керівника (органу управління) банкрута (ст.61 Кодексу України з процедур банкрутства).

В судовому засіданні представник податкової служби вказала, що ліквідатору боржника у травні місяці поточного року направлено відповідне звернення з приводу надання документації для проведення перевірки, і це звернення було отримано ліквідатором, докази чого надавались суду, проте будь-якої відповіді чи запитуваної документації від ліквідатора до податкової служби не надходило.

Так, податковою службою супровідним листом (вих.№14902/5/08-01-20-05 від 15.06.2021) надано до суду копії матеріалів листування з ліквідатором з приводу надання останнім на вимогу податкової служби інформації (пояснень та їх документальних підтверджень), документів бухгалтерського та податкового обліку для перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по 11.05.2021 та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 по 11.05.2021. Однак, вказані обставини жодним чином не пов`язані із тими, які покладені податковою службою в підставу заявлення до суду клопотання (вих.№ 25558/6/08-01-20-05 від 27.04.2021), і мали місце вже після звернення податковою службою із клопотанням до суду та прийняттям судом його до розгляду.

Станом на 22.06.2021 податковою службою не були оскаржені до суду дії чи бездіяльність арбітражного керуючого Нікітенка М.О. під час виконання повноважень ліквідатора у справі №908/2758/20 про банкрутство ТОВ “Будінжинірінг компані”.

У той же час до компетенції господарського суду не входить зобов`язання арбітражного керуючого надавати податковим органам документи щодо діяльності підприємства, що ліквідується, у спосіб, який обрано ГУ ДПС у Запорізькій області.

Крім того, відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 “Про деякі питання органів Державної податкової служби” були ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, до якого було включено, у т.ч. Головне управління ДПС у Запорізькій області (як самостійну юридичну особу).

08.10.2020 наказом Державної податкової служби України №556 було вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, і у додатку до наказу, серед інших територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються як юридичні особи публічного права, значиться Головне управління ДПС у Запорізькій області.

24.12.2020 ДПС України видано наказ №755 “Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій”, відповідно до якого з 01.01.2021 розпочато здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 №529 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби”, повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови №893.

Податковою службою не було наведено підстав заявлення до суду Головним управління ДПС у Запорізькій області за кодом ЄДРПОУ 43143945 клопотання про надання документів для проведення перевірки та наявність повноважень на проведення таких перевірок станом на день заявлення клопотання з урахуванням того, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 23.10.2020 ГУ ДПС у Запорізькій області (за кодом ЄДРПОУ 43143945) перебуває в стані припинення.

З огляду на викладене, в задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області (вих.№25558/6/08-01-20-05 від 27.04.2021) про спонукання ліквідатора ТОВ «Будінжинірінг компані» вчинити певні дії та надати інформацію до контролюючого органу, відмовляється.

Крім того, податкова служба звернулась до суду із заявою про заміну кредитора у справі, в якій просить замінити кредитора у справі – Головне управління ДПС у Запорізькій області, як юридичну особу публічного права (код ЄДРПОУ 43143945) на Головне управління ДПС у Запорізькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 44118663), у зв`язку із проведеною реорганізацією органів податкової служби. Представник податкової служби просить заяву задовольнити, представник кредитора 1 (Банку) не заперечив проти задоволення заяви та заміни кредитора.

Дійсно, наразі кредитором у справі №908/2758/20 про банкрутство ТОВ «Будінжинірінг компані» (72563, Запорізька область, Якимівський район, селище міського типу Кирилівка, вул. Коса Пересип, буд.152; код ЄДРПОУ: 33235196) є Головне управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945).

Встановлено, що відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 “Про деякі питання органів Державної податкової служби” були ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, до якого було включено, у т.ч. Головне управління ДПС у Запорізькій області (як самостійну юридичну особу).

Згідно з п.2 вказаної вище постанови КМУ №893, територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються… Права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

Наказом Державної податкової служби України №529 від 30.09.2020 було утворено, як відокремлені підрозділи Державної податкової служби, територіальні органи за переліком згідно додатку, в якому серед територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються як відокремлені підрозділи Державної податкової служби, значиться Головне управління ДПС у Запорізькій області.

Як вже зазначалось, 08.10.2020 наказом Державної податкової служби України №556 було вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, і у додатку до наказу, серед інших територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються як юридичні особи публічного права, значиться Головне управління ДПС у Запорізькій області.

12.11.2020 наказом Державної податкової служби України №643 було затверджено положення про територіальні органи ДПС. Відповідно до п. 1 Положення про Головне управління ДПС у Запорізькій області, затвердженого вказаним вище наказом ДПС України від 12.11.2020 №643, Головне управління ДПС у Запорізькій області є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу ДПС України; забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Запорізької області; є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 43143945).

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманих судом на безкоштовний запит, в державному реєстрі міститься запис про створення 30.09.2020 такого відокремленого підрозділу , як Головне управління ДПС у Запорізькій області за кодом ЄДРПОУ 44118663; 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд. 166.

24.12.2020 ДПС України видано наказ №755 “Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій”, відповідно до якого з 01.01.2021 розпочато здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 №529 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби”, повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови №893.

Отже, з 01.01.2021 територіальним органом ДПС на території Запорізької області є не Головне управління ДПС у Запорізькій області, як юридична особа за кодом ЄДРПОУ 43143945, а відокремлений структурний підрозділ ДПС - Головне управління ДПС у Запорізькій області з кодом ЄДРПОУ 44118663, без прав юридичної особи.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманих судом на безкоштовний запит, в державному реєстрі містяться відомості про те, що відокремлений структурний підрозділ - Головне управління ДПС у Запорізькій області з кодом ЄДРПОУ 44118663, за місцезнаходженням: 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166, зареєстроване як філія/відокремлений підрозділ Державної податкової служби України, з кодом ЄДРПОУ 43005393, за адресою: 04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, яке є юридичною особою.

Відповідно до положень ч.2 ст. 4 ГПК України, право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням, мають юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування.

Статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства унормовано, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

З огляду на викладене, слід замінити кредитора у справі – Головне управління ДПС у Запорізькій області як юридичну особу публічного права (код ЄДРПОУ 43143945) на Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) в особі відокремленого підрозділу – Головне управління ДПС у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 44118663).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 8, 43, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 4, 12, 20, 52, 232 – 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

1. Клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області (вих.№25558/6/08-01-20-05 від 27.04.2021) про спонукання ліквідатора ТОВ “Будінжинірінг компані” вчинити певні дії та надати інформацію до контролюючого органу залишити без задоволення.

2. Заяву кредитора - Головного управління ДПС у Запорізькій області (вих.№14783/5/08-01-20-05 від 14.06.2021) про заміну кредитора задовольнити.

Замінити кредитора у справі №908/2758/20 - Головне управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945) як юридичну особу публічного права, на правонаступника - Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; 04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8) в особі відокремленого підрозділу – Головне управління ДПС у Запорізькій області (код ЄДРПОУ 44118663; 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166).

3. Ліквідатору привести реєстр вимог кредиторів у справі у відповідність до даної ухвали та положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Копії ухвали відправити кредиторам, боржнику, ліквідатору, ГУ ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945).

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня складання повного тексту ухвали за правилами, визначеними ст.ст. 254-259 ГПК України.

Ухвалу складено та підписано 25.06.2021.

Суддя Р.А.Ніколаєнко