Ухвала суду № 97909748, 23.06.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.06.2021
Номер справи
640/16841/21
Номер документу
97909748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1/1963

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

23 червня 2021 року м. Київ № 640/16841/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючої судді Клочкової Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом

ОСОБА_1

до Головного управління Дергеокадастру у Київській області,

Головного управління Дергеокадастру у Львівській області

про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язати вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Головного управління Дергеокадастру у Київській області (надалі - відповідач), адреса: 03115, м. Київ, вулиця Серпова, буд. 3/14, Головного управління Дергеокадастру у Львівській області (надалі - відповідач), адреса: 79019, м. Львів, пр. В. Чорновола, буд. 4 в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ №10-1848/15-21-сг від 27 квітня 2021 року Головного управління Держгеокадастру у Київській області «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» для індивідуального садівництва орієнтовною площею 0,1000 га розташованої на території Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області;

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області скасувати рішення про державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3221888800:38:018:0009 площею 0,1000 га. для індивідуального садівництва внесені до Державного земельного кадастру 24 травня 2021 року на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (розробник ФОП ОСОБА_2 ).

Перевіривши наявні в матеріалах справи документи, аргументи та докази, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до підпунктів 2, 3 та 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно з частиною 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Між тим, виходячи з аналізу змісту позовної заяви вбачається, що позовні вимоги до Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо визнати протиправним та скасування наказу №10-1848/15-21-сг від 27 квітня 2021 року Головного управління Держгеокадастру у Київській області «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» жодним чином не пов`язані із вимогами, які стосуються зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Львівській області скасувати рішення про державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3221888800:38:018:0009 площею 0,1000 га.

З аналізу позовних вимог не зрозуміло яким чином позовні вимоги до Головного управління Дергеокадастру у Київській області пов`язані з вимогами до Головного управління Дергеокадастру у Львівській області

Тобто, обставини, заявлені у позовній заяві ніяким чином не пов`язані між собою, вказані вище рішення прийняті різними суб`єктами владних повноважень, та рішення прийняті такими суб`єктами на переконання суду мають розглядатись у окремих провадженнях.

Також суд зауважує, що вказані рішення Головного управління Дергеокадастру у Київській області та Головного управління Дергеокадастру у Львівській області за своєю суттю є різними та в свою чергу повинні розглядатись у різних провадженнях, оскільки вказані питання не є між собою пов`язані. Предметом позову є об`єднані вимоги, які мають самостійні обсяги доказування та підтверджуються різними доказами.

Як вже було зазначено судом вище, згідно з частиною 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги

Похідною вимогою в розумінні пункту 23 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Щодо пов`язаності вимог підставами виникнення і поданими доказами, слід враховувати, що у відповідності до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

З аналізу заявлених позивачем позовних вимог вбачається, що об`єднані позивачем в одній позовній заяві вимоги, не є основними та похідними позовними вимогами.

Відтак, позивачем подано позов із порушення правил об`єднання позовних вимог.

У взаємозв`язку з наведеним слід зазначити, що відповідно до пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).

Однак, суд зазначає, що у даному випадку, позивачем порушено правила частини 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, виходячи з наведеного та відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, виключається можливість об`єднання таких вимог в одній позовній заяві, у зв`язку з чим суд приходить до висновку про повернення позовної заяви на підставі пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Натомість, суд зазначає, що позивач не позбавлений права звернутись з окремими позовами до відповідачів.

Керуючись пунктом 6 частини 4 статті 169, статтями 171, 172, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви разом з позовною заявою і доданими до неї документами надіслати позивачу.

3. Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Клочкова