ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.06.10Справа №2а-5559/10/4/0170 об 11:09
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Антоновій А.В., за участі представників сторін:
від прокурора - Афанасенко К.В.;
від позивача - Матвієнко Ю.Г.;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Риболовецького колгоспу "Жемчужина моря"
про стягнення заборгованості в розмірі заборгованості 96 228,40 грн.
Суть спору: Прокурор м. Керчі, діючи в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим(далі позивач) звернувся до адміністративного суду із позовом до Риболовецького колгоспу «Жемчужина моря»про стягнення заборгованості в розмірі заборгованості 96228,40 грн. Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності.
Ухвалами суду від 27.04.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні представники прокурора і позивача позов підтримали, надали пояснення по суті справи.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, направив письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності та пояснення по справі, в яких визнав наявність і розмір заборгованості, просив суд врахувати той факт, що на суму заборгованості у розмірі 96228,40 грн. Державною податковою інспекцією в м. Керчі сформовано і направлено відповідачеві першу податкову вимогу, поширено право податкової застави на його майно.
Заслухавши представників прокурора і позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 03889089, зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообовязкове соціальне страхування у відділенні Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АР Крим з 12.11.2001 року.
Статтею 67 Конституції України передбачено обовязок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначає Закон України від 18.01.2001 року №2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (далі Закон №2240).
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням визначає Інструкція про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.01 року №16.
Згідно зі статтею 5 вказаного Закону обовязковість сплати страхових внесків є одним з основних принципів страхування і є джерелом формування коштів загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Відповідно до статей 9, 10 Закону №2240 страхування від нещасного випадку здійснює Фонд некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція Фонду; в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосередньо управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Статтею 19 цього Закону встановлено, що Фонд проводить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Відповідно до ст. 23 Закону №2240 страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, повязаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Пунктом 2 статті 27 Закону №2240 передбачено обовязок роботодавця як страхувальника нараховувати, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Якщо страхувальники невчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції в порядку і розмірі, встановленому статтею 30 цього Закону.
Порушуючи вимоги Закону №2240, відповідач не провів відрахування страхових внесків в установлені законом строки та в повному обсязі, внаслідок чого за ним склалася заборгованість у сумі 96228,40 грн. про що свідчать розрахунок позовних вимог та звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, повязаних з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності за І квартал 2010 року, наданий відповідачем робочому органу виконавчої дирекції Фонду.
Відповідно до статті 8 Закону №3340 спори, які виникають між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду з приводу нарахування страхових внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат в рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.
На момент розгляду спору, відповідачем не подані докази сплати заборгованості, її наявність не оспрюється сторонами у справі.
За вказаних обставин, суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими та підтверджуються матеріалами справи.
Посилання відповідача на те, що стосовно нього провадились заходи для погашення заборгованості, передбачені Законом України від 21.12.2000 року №21818 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не приймаються судом до уваги, оскільки вони не мають правового значення для вирішення спору.
Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Риболовецького колгоспу «Жемчужина моря» (ідентифікаційний код 03889089, м. Керч, вул. Зябрева, 3) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим(п/р 37170200900001 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 22325042) заборгованість у розмірі 96228,40 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд АР Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Циганова Г.Ю.