Постанова № 97892248, 24.06.2021, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
24.06.2021
Номер справи
937/5490/21
Номер документу
97892248
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Дата документу 24.06.2021

Справа № 937/5490/21

Провадження № 3/937/1931/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2021 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі судді Урупи І.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) громадянина України, який проживає за адресою АДРЕСА_1 , працює начальником охорони ВАТ «Форос»,

за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В

09.06.2021 о 21 год. 20 хв., ОСОБА_1 , керував автомобілем по пер. Садовий в м. Мелітополі в стані наркотичного сп`яніння, з ознаками такого сп`яніння (нестійка хода, млява мова, почервоніння очей), чим порушив п. 2.9-а ПДД України.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення передбачене ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто керування транспортним засобом в стані наркотичного сп`яніння.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1. ст. 130 КУпАП не визнав, та пояснив, що він не вживав ніяких наркотичних засобів.

Заслухавши ОСОБА_1 , допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Так, протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 250044 від 09 червня 2021 року встановлено, що ОСОБА_1 09.06.2021 о 21 год. керував автомобілем по пров. Садовий в м. Мелітополі в стані наркотичного сп`яніння, з ознаками такого сп`яніння (нестійка хода, млява мова, почервоніння очей), чим порушив п. 2.9 а ПДР України.

З акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду за допомогою приладу «Драгер – Алкотест».

Направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів що знижують увагу та швидкість реакції від 09.06.2021, підтверджується, що о 22 год.20 хв. цього дня ОСОБА_1 був направлений на огляд до КМП «МЗ НПД» ЗОР, так як в результаті огляду, проведеного поліцейським, у ОСОБА_1 виявлені ознаки сп`яніння.

Направленням на аналізи № 999 від 09.06.2021, підтверджується, що ОСОБА_1 , медична карта якого під № 491, з метою обстеження на наявність етанолу, тесту №4, метадону, був направлений в лабораторію для здачі досліджуваного матеріалу (сеча 50,0). Результат дослідження: Тест №4 – опіати – позитивний; етанол – не виявлений; метадон - негативний.

З акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.06.2021 № 491, складеним лікарем-наркологом КНП «Мелітопольський заклад надання психіатричної допомоги» ЗОР Кириленком А.О. вбачається, що за результатами огляду ОСОБА_1 виявлені ознаки наркотичного сп`яніння: на запитання відповідає с запізненням, помиляється; порушення артикуляції, мова загальмована; пульс 110 уд/хв; зіниці звужені; реакція на світло млява; в позі Ромберга є хитання. Здав сечу на наявність наркотиків, тест на морфін двічі показав позитивний результат. Діагноз «Наркотичне сп`яніння внаслідок вживання опіодів.

Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09 червня 2021 року № 491, складеним КНП «Мелітопольський заклад надання психіатричної допомоги» ЗОР підтверджується, що ОСОБА_1 знаходився у стані наркотичного сп`яніння внаслідок вживання опіатів.

Свідок ОСОБА_2 в ході розгляду справи пояснив, що 09.06.2021 він, як лікар КНП «Мелітопольський заклад надання психіатричної допомоги» ЗОР знаходився на чергуванні, коли співробітники поліції доставили на медичний огляд ОСОБА_1 з явними ознаками наркотичного сп`яніння. За результатами зовнішнього огляду у останнього було виявлено ознаки наркотичного сп`яніння, на що вказувало те, що мова була загальмована, відповідав із запізненням, зіниці звужені, порушена координація, в позі Ромберга є хитання. Було запропоновано здати аналіз сечі та за результатами лабораторних досліджень з інтервалом 10 хвилин, двічі, було виявлено позитивний результат на опіоди. Можливо припустити, що водій вживав препарати, що містять морфін. Помилки при дослідженні бути не могло, тест робився двічі.

Свідок ОСОБА_3 в ході розгляду справи пояснив, що він працює інспектором Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області. 09.06.2021 ніс службу на патрульному автомобілі. У зв`язку з поданням звукового сигналу в населеному пункті був зупинений автомобіль під керуванням ОСОБА_1 . В ході перевірки документів у водія були виявлені ознаки сп`яніння, а тому йому було запропоновано пройти медичний огляд. ОСОБА_1 був направлений в медичний заклад, де провели його огляд, в результаті якого встановлено, що він перебував в стані наркотичного сп`яніння. За результатами огляду лікар склав висновок, а він склав протокол.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.

Відповідно до вимог п.2.5 ПДР, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно пунктів 2,4,6 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння, якими відповідно до п. 3 Цієї інструкції є порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці; звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість. Огляд на стан сп`яніння проводиться як поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом так і лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду визначається Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМ України № 1103 від 17.12.2008.

Згідно п.п.2,3 цього Порядку огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Отже, з налізу вказаних нормативно-правових актів вбачається можливість проведення огляду на стан сп`яніння як поліцейським на місці зупинки транспортного закладу так і лікарем закладу охорони здоров`я.

Відповідно до п.п. 8,12 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказами Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 , у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

З матеріалів справи вбачається, що поліцейським було дотримано норми вказаної Інструкції, були наявні підстави вважати, що ОСОБА_1 , як водій транспортного засобу, перебуває у стані наркотичного сп`яніння та його було направлено на огляд до закладу охорони здоров`я відповідно до вимог законодавства на підставі відповідного направлення.

Таким чином, в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення було встановлено всі обставини, які свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП.

Доводи ОСОБА_1 про те, що він не вживав наркотичні засоби, а тому не знаходився у стані наркотичного сп`яніння не обґрунтовані та спростовуються результатами медичного дослідження.

От же, в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення не було встановлено обставин, які спростовують висновок лікаря-нарколога про перебування ОСОБА_1 на час медичного огляду у стані наркотичного сп`яніння внаслідок вживання опіатів. Факт керування транспортним засобом на час доставлення до медичного закладу ОСОБА_1 не спростовує.

При визначенні виду та міри адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховуються обставини вчиненого правопорушення, тяжкість скоєного, особу правопорушника, обставини що пом`якшують і обтяжують його відповідальність.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, враховуючи характер скоєного правопорушення, що становить підвищену суспільну небезпечність, особу правопорушника, ступінь його вини та обставини справи, вважаю, що є підстави для визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладання на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Керуючись ст. 33, 130 ч. 1, 221,283,284,307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок UA708999980313000149000008001, код ЄДРПОУ 37941997, МФО 899998, отримувач - ГУК у Запорізькій області/21081300, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири/ гривні 00 копійок, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її вручення.

Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення постанови до виконання до 24.09.2021.

Суддя: