
Єдиний унікальний номер 317/2025/21
Провадження № 3/317/985/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І., за участі секретаря судового засідання Борисенко Д.Р., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Погосяна К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, пенсіонерки, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Як депутат Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, маючи обов`язок подати у період часу з 01.01.2021 по 01.04.2021 декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2020 рік, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 подала її несвоєчасно, лише 22.04.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , після роз`яснення їй прав та обов`язків, вину визнала у повному обсязі. Пояснила, що дійсно вчасно не подала декларацію за 2020 рік. Не знала, що потрібно подавати таку декларацію.
Прокурор Погосян К.А. у судовому засіданні просив накласти на ОСОБА_1 стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Погосяна К.А., суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону) зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
29.05.2017 на засіданні першої сесії сьомого скликання визначено початок повноважень депутатів Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, у тому числі – ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
27.11.2020 повноваження ОСОБА_1 були припинені у зв`язку з визнанням повноважень депутатів восьмого скликання Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Оскільки ОСОБА_1 , як депутат припинила свої повноваження 27.11.2020, то вона зобов`язана була до 01.04.2021 подати за 2020 рік декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно, а саме 22.04.2021, подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, а саме:
– протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язаним із корупцією № 311 від 08.06.2021, який зафіксовані обставини вчиненого правопорушення;
– письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08.06.2021 у яких вона зазначила, що 22.04.2021, знаходячись за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , вона подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою «після звільнення»;
– роздрукованими відомостями із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за змістом яких ОСОБА_1 після звільнення лише 22.04.2021 була подана декларація за 2020 рік.
Отже, у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує характер і ступінь вини, обставини справи, ставлення до вчиненого діяння та особу правопорушниці, яка раніше до відповідальності не притягувалась. Обставин, які б пом`якшували чи обтяжували відповідальність, судом не встановлено.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 23, 24, 34, 35, 172-6, 283-285 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп. (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.) (для сплати штрафу кошти перерахувати на розрахунковий рахунок: отримувач коштів: ГУК у Зап. обл/ТГ с. Широке/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA278999980313040106000008431, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції»).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.) (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.І. Сакоян