
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
24 червня 2021 року справа №640/9999/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві) про1) визнання незаконною та протиправною відмову відповідача в перерахуванні і виплаті позивачу пенсії та виниклої заборгованості відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 24 листопада 2020 року №43384, наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві (додаток 3 до Порядку в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103) на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року №826/9424/18; 2) зобов`язання відповідача зробити перерахунок пенсії позивача та виниклої заборгованості з січня 2016 року та здійснити її виплати
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач протиправно відмовив у здійсненні перерахунку його пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 24 листопада 2020 року №43384, виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18, у зв`язку з тим, що в зазначеному рішенні суду не має зобов`язання ГУ ПФУ в м. Києві здійснити перерахунок пенсії згідно зазначеної довідки.
Ухвалою від 19 квітня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/9999/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідач у відзиві на позовну заяву повідомив, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зазначив, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18, ухваленим на користь позивача, на ГУ ПФУ в м. Києві не покладено зобов`язань щодо перерахунку пенсії згідно з виготовленою на виконання зазначеного рішення суду довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2020 року.
Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідач у відповідь на запит позивача від 03 вересня 2020 року листом від 08 вересня 2020 року повідомив позивача, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі наданої уповноваженим структурним підрозділом Міністерства внутрішніх справ довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії на 01 січня 2016 року (грошове забезпечення - 6 999,25 грн.); після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати склав 4 899,48 грн.; розмір пенсії обчислювався, виходячи з 70% грошового забезпечення, відповідно до редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чинної на дату, з якої проводився перерахунок.
Відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 12 червня 2018 року №43384 відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 №103 та від 11 листопада 2015 року №988 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016р., за прирівняною посадою поліцейського «старший інспектор стройового підрозділу ГУНП обл.» до посади на день звільнення із служби «ст. інспектор-черговий черг. част. окр. бат. СПМО «Титан» УДСО при ГУМВС Укр. в Київській обл.» становить: посадовий оклад - 2 500,00 грн., оклад за військовим званням майор міліції/майор поліції- 2 000,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 45% - 2 025,00 грн., надбавка за роботу в умовах обмеження 10% - 250 грн., премія 3,31% - 224,25 грн., усього: 6 999,25 грн.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, зокрема:
- визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві щодо оформлення довідки від 12 червня 2018 року №43384 у частині визначення посадового окладу у розмірі 2500 грн. та надбавки за вислугу років у розмірі 45 відсотків (2025,00 грн.);
- зобов`язано Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в м. Києві надати до ГУ ПФУ в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), видану ОСОБА_1 про те, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 і від 21 лютого 2018 №103 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016р., за прирівняною посадою старшого інспектора (обласні управління) становить: посадовий оклад - 2 700,00 грн., оклад за військовим званням - 2 000,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 350,00 грн., надбавка за роботу в умовах обмеження 10% - 270,00 грн., премія 3,31% - 242,29 грн., всього: 7 562,29 грн.
Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в м. Києві на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року підготувала та направила листом від 25 листопада 2020 року №1/1245-Нч до ГУ ПФУ в м. Києві довідку від 24 листопада 2020 року №43384 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Згідно із довідкою від 24 листопада 2020 року №43384 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 24 листопада 2020 року №43384 на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016р., за прирівняною посадою поліцейського «старший інспектор - Міжрегіональні та територіальні органи поліції охорони Національної поліції (обласні управління)» до посади на день звільнення із служби «старший інспектор-черговий чергової частини окремого батальйону СПМО «Титан» УДСО при ГУМВС України в Київській області» становить: посадовий оклад - 2 700,00 грн., оклад за військовим званням «майор міліції/майор поліції» - 2 000,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 350,00 грн., надбавка за роботу в умовах обмеження 10% - 270,00 грн., премія 3,31% - 242,29 грн., всього: 7 562,29 грн.
У відповідь на звернення позивача від 24 березня 2021 року №ВЕБ -26002-Ф-С-21-028409, від 24 березня 2021 року №ВЕБ -26002-Ф-С-21-028663, від 29 березня 2021 року №ВЕБ -26002-Ф-С-21-030161, від 29 березня 2021 року №СО-12299805 відповідач в листі від 07 квітня 2021 року №8442-8860/С-02/8-2600/21 відмовив в перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення позивача від 24 листопада 2020 року №43384, оскільки після визнання протиправним та скасування пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України №103 частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18 інших рішень Уряду про умови і порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося.
Крім того відповідач зазначив, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18, ухваленим на користь позивача, не покладено зобов`язань щодо перерахунку пенсії згідно з виготовленою на виконання зазначеного рішення суду довідкою про розмір грошового забезпечення.
Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно зі статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі по тексту - Постанова №988), яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Порядок проведення перерахунку пенсій врегульований постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі по тексту - Порядок № 45).
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку №45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Оскільки Постанова №988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02 грудня 2015 року, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01 січня 2016 року.
Як встановив суд, ліквідаційна комісія ГУ МВС України в м. Києві підготувала та направила відповідачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 12 червня 2018 року №43384, на підставі якої ГУ ПФУ в м. Києві здійснило з 01 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
Однак, під час розгляду справи №826/9424/18 Окружний адміністративний суд міста Києва від 30 червня 2020 року дійшов висновку, що у довідці від 12 червня 2018 року №43384 ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в м. Києві помилково визначила посадовий оклад позивача у розмірі 2 500,00 грн. замість 2 700,00 грн., а також помилково визначила надбавку за вислугу років у розмірі 45% замість 50% та рішенням від 30 червня 2020 року зобов`язав ліквідаційну комісія Головного управління МВС України в м. Києві надати до ГУ ПФУ в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), ОСОБА_1 за нормами, чинними за січень 2016р., за прирівняною посадою старшого інспектора (обласні управління) становить: посадовий оклад - 2 700,00 грн., оклад за військовим званням - 2 000,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 350,00 грн., надбавка за роботу в умовах обмеження 10% - 270,00 грн., премія 3,31% - 242,29 грн., всього: 7 562,29 грн.
Отже, після набрання законної сили рішенням Окружний адміністративний суд міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18 у позивача виникло право на перерахунок його пенсії з 01 січня 2016 року з урахуванням збільшених розмірів грошового забезпечення.
Як вбачається з матеріалів справи, ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в м. Києві на виконання рішення суду підготувала та направила до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 24 листопада 2020 року №43384.
Відповідач підтверджує отримання від ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві довідки від 24 листопада 2020 року №43384 та не заперечує проти її достовірності.
Проте, всупереч положенням статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та нормам Порядку №45, відповідач після надходження від уповноваженого органу довідки про розмір грошового забезпечення позивача від 24 листопада 2020 року №43384 не перерахував пенсію позивачу, посилаючись на неприйняття Урядом рішень, про умови та порядок проведення перерахунку пенсії та на відсутність в рішенні Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року у справі №826/9424/18 зобов`язання щодо здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача згідно з виготовленою на виконання зазначеного рішення суду довідкою про розмір грошового забезпечення станом на січень 2016 року.
Згідно з частинами першою та другою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі «Міллер проти Австрії», де Суд встановив принцип, згідно з яким обов`язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні «Гайгузус проти Австрії» від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.
Не здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача відповідно до довідки, наданої уповноваженим органом, порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право позивача мирно володіти своїм майном.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що у відповідача були відсутні підстави для відмови в перерахунку позивачу пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 24 листопада 2020 року №43384, наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року №826/9424/18.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною відмову відповідача, викладену в листі від 07 квітня 2021 року №8442-8860/С-02/8-2600/21, перерахувати і виплатити позивачу пенсію відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 24 листопада 2020 року №43384, наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року №826/9424/18 та зобов`язання відповідача здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі зазначеної довідки з урахуванням раніше виплачених сум.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
У зв`язку з тим, що дане рішення вимагає від ГУ ПФУ в м. Києві вчинення певних дій, суд вважає за можливе встановити для суб`єкта владних повноважень - відповідача строк для подання звіту про виконання даного рішення в два тижні з дня набрання цим рішенням законної сили.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, на користь позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 908,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, викладену у листі від 07 квітня 2021 року №8442-8860/С-02/8-2600/21, перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 24 листопада 2020 року №43384, наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року №826/9424/18.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 24 листопада 2020 року №43384, наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в м. Києві на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 червня 2020 року №826/9424/18, з урахуванням раніше виплачених сум.
4. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк в два тижні з дня набрання рішенням суду законної сили для подання звіту про виконання рішення.
5. Попередити Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про можливість застосування заходів, передбачених частиною другою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; ідентифікаційний код 42098368).
Суддя В.А. Кузьменко