
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
10 червня 2021 року м. Рівне №460/2880/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Головатчик А.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: ОСОБА_1 , представник Мудрак О.С., відповідача: представник не прибув, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доВиконавчого комітету Вараської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в Рівненський окружний адміністративний суд з позовом до Виконавчого комітету Вараської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови Вараської міської ради від 30 березня 2021 року №161-ос «Про застосування заходу дисциплінарного стягнення», яким до позивача застосоване дисциплінарне стягнення у вигляді догани.
За змістом позовної заяви вимоги позивача ґрунтуються на тому, що з березня 2017 року він був призначений на посаду начальника управління містобудування, архітектури, та капітального будівництва виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. В січні 2021 року заступник міського голови ОСОБА_2 звернувся до міського голови ОСОБА_11 із доповідною запискою щодо неналежного виконання позивачем посадових обов`язків. Розпорядженням міського голови Вараської міської ради від 26 січня 2021 року № 21-ос утворена комісія для проведення у період з 27 січня по 19 лютого 2021 року службового розслідування стосовно позивача з метою перевірки обставин, викладених у доповідній записці ОСОБА_2. Головою названої комісії визначено ОСОБА_2. Крім того, розпорядженням від 26 січня 2021 року № 21-ос позивача з 27 січня 2021 року відсторонено від здійснення повноважень на посаді на період проведення службового розслідування без збереження заробітної плати. 27 та 28 січня 2021 року позивачем були подані клопотання про виведення із складу комісії з проведення службового розслідування ОСОБА_2 та ОСОБА_4 відповідно. 15 лютого 2021 позивач повідомив комісію з проведення службового розслідування про подання заяв щодо відведення ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , а також подав письмові зауваження щодо порядку проведення службового розслідування. Розпорядженням міського голови Вараської міської ради від 18 лютого 2021 року № 51-ос продовжено термін проведення службового розслідування, без відстороненням позивача від здійснення повноважень на посаді начальника управління містобудування, архітектури, та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради. 02 березня 2021 року комісією складений Акт за результатами проведення службового розслідування, на який позивачем були надані письмові зауваження. В подальшому, розпорядженням міського голови Вараської міської ради від 30 березня 2021 року № 160-ос до позивача застосований захід дисциплінарного стягнення - догана, за порушення вимог абзаців 2, 6, 8 статті 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року №206. Позивач зауважив, що зі змісту оскаржуваного розпорядження про оголошення догани неможливо встановити, за яке саме порушення трудової дисципліни на нього накладене відповідне стягнення. Також позивач звертає увагу на те, що його клопотання про відведення членів комісії, заяви та зауваження щодо проведення службового розслідування розглянуті не були, належної оцінки викладеним у них обставинам не надано. Наведені обставини, на переконання позивача, свідчить про порушення процедури проведення службового розслідування. Більше того, на думку позивача, посилання в оскаржуваному розпорядженні лише на статті нормативно-правових актів за відсутності вказівки на фактичні обставини, які є підставою для оголошення догани, не дає можливості ідентифікувати визначені вказаними нормами права фактичні підстави для застосування відповідного заходу дисциплінарного стягнення. З огляду на вказане, позивач стверджує, що оскаржуваним розпорядженням міського голови Вараської міської ради протиправно порушується його право на працю та застосування заходів заохочення, у зв`язку з чим просить позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач подав до суду відзив на позов, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог. На обґрунтування своїх заперечень зазначив, що позивач дійсно з березня 2017 року був призначений на посаду начальника управління містобудування, архітектури, та капітального будівництва виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. 21 січня 2021 року заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_2 підготовлено та направлено на ім`я міського голови м. Вараш доповідну записку за №18/02-3.36 щодо звернень мешканців житлових будинків міста з питань неналежного опалення та низької температури в квартирах, а також щодо результатів вивчення таких звернень (копія додається). Зі змісту доповідної записки випливало, що проблеми з теплопостачанням та температурним режимом у ряді житлових будинків м. Вараш виникли після проведення у них робіт, замовником яких виступало управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради. 26 січня 2021 року з метою об`єктивного розгляду фактів, викладених у вказаній вище доповідній записці, було видано розпорядження міського голови № 21-ос «Про проведення службового розслідування», яким вирішено провести службове розслідування щодо позивача. У ході здійснення службового розслідування комісією з проведення службового розслідування досліджено ряд документів (договори на виконання робіт, акти виконаних робіт, листи підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, пояснення зацікавлених осіб). Також проведено опитування позивача щодо фактів, викладених у доповідній записці заступника міського голови ОСОБА_2 . Зокрема, Комісією з проведення службового розслідування було встановлено, що ОСОБА_1 підписав акти на приймання виконаних будівельних робіт, проведених на підставі договорів на капітальний ремонт індивідуального теплового пункту (ІТП) та трубопроводу холодного водопостачання (встановлення приладів обліку) у житлових будинках по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 . Проте, як встановлено Комісією з проведення службового розслідування всупереч вимогам чинного законодавства управлінням містобудування, архітектури, та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради, керівником якого є позивач, не було отримано згоду співвласників вказаних вище житлових будинків на встановлення вузлів обліку. Крім того, погодження Кузнецовського міського комунального підприємства як теплопостачальною організацією на проведення згаданих вище робіт також не було отримано. Більше того, за інформацією Кузнецовського міського комунального підприємства у житлових будинках, щодо яких ОСОБА_2 було підготовлено доповідну записку, взагалі не могли проводитись роботи щодо капітального ремонту індивідуального теплового пункту, оскільки названі житлові будинки взагалі не були обладнані такими пунктами до моменту проведення робіт. Разом з тим, роботи, прийняті відповідно до актів, підписаних начальник Управління ОСОБА_1 не були завершені та зроблені якісно. Даний факт підтверджується скаргами мешканців відповідних житлових будинків (копії скарг додаються). Таким чином, за наслідками проведення службового розслідування обставини, викладені у доповідній записці ОСОБА_2 , підтвердилися. Як наслідок, 02 березня 2021 року Комісією з проведення службового розслідування був Акт, згідно з висновками якого Комісія дійшла висновку, що начальником управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради ОСОБА_1 , допущено порушення вимог абзаців 2, 6, 8 статті 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року № 206. За наслідками розгляду Акту про результати проведення службового розслідування від 02 березня 2021 року винесене спірне розпорядження, яким до позивача застосоване дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Таким чином, відповідач стверджує, що при проведені службового розслідування відносно позивача в повній мірі були дотримані вимоги Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року № 950. Доводи позивача щодо протиправності оскаржуваного розпорядження з огляду на те, що воно не містить посилання на фактичні обставини вчиненого позивачем порушення трудової дисципліни, відповідач вважає безпідставними, оскільки розпорядження було оформлене з урахуванням вимог Інструкції з діловодства у Вараській міській раді та її виконавчому комітеті, затвердженої розпорядженням міського голови від 30 жовтня 2019 року №324-р. За наведених обставин, відповідач просить відмовити в задоволені позову повністю.
Заяви, клопотання учасників справи, процесуальні дії у справі:
07 квітня 2021 року позовна заява надійшла до суду.
08 квітня 2021 року ухвалою суду позовна заява залишалася без руху та позивачу встановлювався строку для усунення недоліків позову.
26 квітня 2021 року до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
29 квітня 2021 року ухвалою суду позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглянути справу за правилами загального позовного провадження. Також вказаною ухвалою у справі призначене підготовче засідання на 01 червня 2021 року.
27 травня 2021 року відповідач подав до суду відзив на позовну заяву.
01 червня 2021 року ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 10 червня 2021 року.
09 червня 2021 року представник відповідача подав до суду клопотання про відкладення судового розгляду.
10 червня 2021 року ухвалою суду, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про відкладення судового розгляду та вирішено провести розгляд справи за фактичною явкою учасників справи (їх представників).
В судовому засіданні 10 червня 2021 року позивач та його представник заявлені позовні вимоги підтримали повністю та просили задовольнити з підстав наведених у позовній заяві.
Того ж дня, в судовому засіданні судом проголошене скорочене рішення суду.
Заслухавши думку позивача та його представника, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з наступного.
Обставини справи, встановлені судом:
Відповідно до розпорядження міського голови Кузнецовської міської ради від 07 березня 2017 року № 122-ос «Про призначення на посаду ОСОБА_1 », позивач з 09 березня 2017 року призначений на посаду начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
На підставі рішення Кузнецовської міської ради від 06 квітня 2017 року № 611 «Про перейменування Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету» вирішено перейменувати «Кузнецовську міську раду» у «Вараську міську раду» (пункт 1.1. Рішення), а «Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради» - «Виконавчий комітет Вараської міської ради» (пункт 1.2. Рішення). Вказане рішення доступне для перегляду в мережі Інтернет за посиланням: http://doc.varash-rada.gov.ua/component/documents/6548:pro-perejmenuvannya-kuznetsovskoji-miskoji-radi-ta-jiji-vikonavchogo-komitetu.
Крім того, згідно з пунктом 4 рішення Кузнецовської міської ради від 06 квітня 2017 року № 611 вирішено, внести зміни до рішень Кузнецовської міської ради, її виконавчого комітету, якими затверджені Статут територіальної громади міста, символіка міста, структура міської ради та її виконавчих органів, Регламенти змінивши слова «Кузнецовськ», «Кузнецовська» в усіх відмінках на слова «Вараш», «Вараська» відповідно.
17 травня 2017 року Вараською міською радою прийняте рішення № 744, згідно з пунктом 1 якого вирішено внести зміни установчих документів управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, а саме змінити назву на управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради.
21 січня 2021 року заступник міського голови Вараської міської ради ОСОБА_2 звернувся до міського голови Вараської міської ради ОСОБА_11 з доповідною запискою (Вх. № 18/02-336). За змістом доповідної записки ОСОБА_2 повідомляв, що до виконавчого комітету Вараської міської ради надійшли звернення від мешканців будинків по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , АДРЕСА_4 , з питань неналежного опалення їхніх будинків та низької температури в їхніх помешканнях. Факти, викладені у зверненнях, були перевірені фахівцями КМКП та КП «Управляюча компанія «Житлокомунсервіс». За наслідками перевірки у перелічених в доповідній записці житлових будинках виявлені наступні недоліки: 1) здійснено самовільне втручання в системи теплопостачання житлових будинків, відсутні угоди між теплопостачальною організацією та споживачами послуг на встановлення приладів комерційного обліку, чим порушенні вимоги Правил користування тепловою енергією, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2007 року № 1198; 2) оператора зовнішніх інженерних мереж та, відповідно, власників/співвласників майна не було повідомлено про встановлення вузлів комерційного обліку , чим порушені вимоги Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»; 3) в зв`язку з неналежним розрахунком потужності насосного обладнання встановленого по місту відбулося розбалансування системи теплопостачання, що, в свою чергу, зумовило порушення постачання тепла до житлового будинку по АДРЕСА_6 та як наслідок призвело до додаткових витрат з бюджету міста, а саме встановлення додаткового насосного обладнання у вказаному будинку; 4) по АДРЕСА_7 в проектно-кошторисній документації та актах виконаних робіт зазначені роботи з демонтажу елеваторних вузлів; оплата вказаних робіт проведена в повному обсязі, однак фактично роботи не виконані; 5) в поясненнях від 26 листопада 2020 року ОСОБА_1 вказав, що УМАКБ ВК ВМР є замовником капітального ремонту індивідуальних теплових пунктів, однак в житлових будинках міста та системах теплопостачання відсутні такі пункти, що вказує на нецільове використання бюджетних коштів; 6) відповідно до актів приймання виконаних будівельних робіт, виконавцями була надана виконавча документація, у якій відсутні акти про готовність вузлів обліку до експлуатації; 7) по частині з об`єктів в актах виконаних робіт у прямі витрати закладена вартість пусконалагоджувальних робіт; всі роботи актах виконаних робіт оплачені в повному обсязі, однак пусконалагоджувальні роботи в повному обсязі не виконані.
26 січня 2021 року з метою об`єктивного розгляду фактів, викладених у доповідній записці заступника міського голови від 21 січня 2021 року № 18/02-3.36, міським головою Вараської міської ради прийнято розпорядження № 21-ос «Про проведення службового розслідування», яким вирішено, зокрема: утворити комісію з проведення службового розслідування, згідно з додатком; провести службове розслідування з 27 січня по 19 лютого 2021 року стосовного начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради ОСОБА_1 ; підготувати акт за результатами службового розслідування та подати міському голові; відсторонити ОСОБА_1 з 27 січня 2021 року від здійснення повноважень на посаді на період службового розслідування без збереження заробітної плати
Згідно з додатком до розпорядження міського голови Вараської міської ради від 26 січня 2021 року № 21-ос був затверджений наступний склад службового розслідування: голова комісії - ОСОБА_2 ; заступник голови комісії - ОСОБА_4 ; секретар комісії - ОСОБА_6 ; члени комісії - ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 .
27 січня 2021 року позивачем подано до виконавчого комітету Вараської міської ради клопотання про виведення зі складу комісії з проведення службового розслідування ОСОБА_2 . Вказане клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_2 та ОСОБА_11 були учасниками ТзОВ «КОМПАНІЯ-ДІМСЕРВІС». Крім того, службове розслідування було призначене на підставі доповідної записки ОСОБА_2 , а тому останній особисто зацікавлений в підтвердженні тих фактів, що у ній вказані.
28 січня 2021 року позивач подав до виконавчого комітету Вараської міської ради клопотання про виведення зі складу комісії з проведення службового розслідування ОСОБА_4 . Вказане клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_12 та ОСОБА_11 є членами Громадського формування з охорони громадського правопорядку «Вараська Муніципальна Варта».
Відповідно до протоколу засідання Комісії з проведення службового засідання від 08 лютого 2021 року № 1, Комісією вирішено запропонувати позивачу: 1) сприяти членам комісії з проведення службового засідання; 2) надати голові Комісії з проведення службового розслідування ОСОБА_2 в термін до 16 лютого 2021 року письмові пояснення: щодо фактів, викладених у доповідній записці заступника міського голови від 21 січня 2021 року № 18/02-3.36; щодо наявності (відсутності) погодження з КМКП, УК «ЖКС» ВМР, ОСББ проведення даних робіт; хто здійснював технічний нагляд за даними роботами; 3) до письмових пояснень долучити копії проектно-кошторисної документації, договору підряду, актів виконаних робіт, протоколів пусконалагоджувальних робіт, паспорт бюджетної програми та інші.
15 лютого 2021 року позивач через виконавчий комітет Вараської міської ради подав до Комісії з проведення службового розслідування заяви, якими повідомив Комісії про подання клопотань про виведення зі складу комісії з проведення службового розслідування ОСОБА_2 та ОСОБА_4
16 лютого 2021 року позивач через виконавчий комітет Вараської міської ради подав до Комісії з проведення службового розслідування зауваження щодо проведення службового розслідування , в якому просив вирішити питання щодо правомірності визначення ОСОБА_2 головою Комісії з огляду на те, що він є автором доповідної записки, яка стала підставою для призначення відповідного службового розслідування.
Того ж дня, позивач через виконавчий комітет Вараської міської ради подав до Комісії з проведення службового розслідування клопотання про опитування ОСОБА_2 з приводу відомих йому обставин, що підлягають встановленню в ході службового розслідування.
Відповідно до протоколу засідання Комісії з проведення службового засідання від 17 лютого 2021 року № 2, у зв`язку з ненаданням ОСОБА_1 пояснень згідно з протоколом засідання Комісії від 08 лютого 2021 року № 1, Комісією вирішено рекомендувати міському голові ОСОБА_11 продовжити термін службового розслідування до 05 березня 2021 року.
Розпорядження міського голови Вараської міської ради від 18 лютого 2021 року № 51-ос «Про продовження строку проведення службового розслідування» вирішено продовжити термін проведення службового розслідування, призначеного розпорядженням міського голови від 26 січня 2021 року № 21-ос «Про проведення службового розслідування» до 05 березня 2021 року без відсторонення ОСОБА_1 від здійснення повноважень на посаді начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради.
23 лютого 2021 року Комісією з проведення службового засідання проведене чергове засідання, на якому, як слідує із змісту протоколу № 3, вирішено: 1) долучити протокол № 9/02.1-16 наради при міському голові з виконавцями робіт по встановленню індивідуальних теплових пунктів в житлових багатоповерхових будинках від 09 лютого 2021 року до матеріалів службового розслідування; 2) запропонувати ОСОБА_14 надати голові Комісії в термін до 24 лютого 2021 року письмові пояснення: щодо фактів, викладених у доповідній записці заступника міського голови від 21 січня 2021 року № 18/02-3.36; щодо наявності (відсутності) погодження з КМКП, УК «ЖКС» ВМР, ОСББ проведення даних робіт; хто здійснював технічний нагляд за даними роботами; щодо фактів, викладених у листі КП «Управляюча компанія «Житлокомунсервіс» Вараської міської ради від 10 лютого 2021 року № 58; до письмових пояснень долучити копії проектно-кошторисної документації (по будинках АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_4 ), договорів підряду, актів виконаних робіт, протоколів пусконалагоджувальних робіт, паспорт бюджетної програми та інші; 3) провести чергове засідання Комісії о 10:00 год 25 лютого 2021 року за участі ОСОБА_1 .
Згідно з протоколом засідання Комісії з проведення службового засідання від 25 лютого 2021 року № 4, на вказаному засіданні позивачем були надані усні пояснення на питання членів Комісії пов`язані з предметом службового розслідування. Також на засіданні Комісією було вирішено: 1) долучити до матеріалів справи службового розслідування письмові пояснення ОСОБА_1 від 24 лютого 2021 року № 383/02.3-16/05; 2) усі висновки та пропозиції за результатами службового розслідування викласти в Акті за результатами службового розслідування та ознайомити з таким Актом ОСОБА_1
02 березня 2021 року Комісією з проведення службового розслідування складений Акт за результатами службового розслідування (далі - Акт службового розслідування). Зі змісту Акту службового розслідування слідує, що за результатами службового розслідування та наданими поясненнями і копіями документів, комісія дійшла висновку, що начальником управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради ОСОБА_1 , допущено порушення абзаців 2, 6, 8 статті 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року № 206, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2018 року за № 990/32442. Також в Акті службового розслідування вказано, що За результатами службового розслідування Комісія надає міському голові ОСОБА_11 наступні пропозиції: 1) видати розпорядження міського голови про відібрання письмових пояснень у начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради ОСОБА_1 щодо фактів, викладених у доповідній записці заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради від 21 січня 2021 року № 18/02-3.36; 2) розглянути можливість притягнення начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності за порушення абзаців 2, 6, 8 статті 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року №206, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2018 року за №990/32442.
29 березня 2021 року позивачем були подані письмові зауваження до Акту службового розслідування.
Розпорядженням міського голови від 30 березня 2021 року № 160-ос позивачу велено надати до 13:00 год 30 березня 2021 року письмові пояснення з підстав, викладених у доповідній записці заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради від 21 січня 2021 року № 18/02-3.36. Позивач ознайомлений з вказаним розпорядженням 30 березня 2021 року о 09:15 год.
Також 30 березня 2021 року міським головою Вараської міської ради прийняте розпорядження № 161-ос «Про застосування заходу дисциплінарного стягнення», згідно з пунктом 1 якого ОСОБА_1 оголошено догану.
Позивач не погоджуючись з вказаним вище розпорядженням та вважаючи його протиправним, звернувся до суду з вказаним позовом.
Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 43 Конституції України, держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Правовідносини, що склалися між сторонами у справі врегульовано нормами Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР), який регулює правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону Закон № 280/97-ВР, служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Відповідно до частини другої статті 2 Закону Закон № 280/97-ВР, посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону Закон № 280/97-ВР, служба в органах місцевого самоврядування здійснюється на таких основних принципах: служіння територіальній громаді; поєднання місцевих і державних інтересів; верховенства права, демократизму і законності; гуманізму і соціальної справедливості; гласності; пріоритету прав та свобод людини і громадянина; рівних можливостей доступу громадян до служби в органах місцевого самоврядування з урахуванням їх ділових якостей та професійної підготовки; професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі; підконтрольності, підзвітності, персональної відповідальності за порушення дисципліни і неналежне виконання службових обов`язків; дотримання прав місцевого самоврядування; правової і соціальної захищеності посадових осіб місцевого самоврядування; захисту інтересів відповідної територіальної громади; фінансового та матеріально-технічного забезпечення служби за рахунок коштів місцевого бюджету; самостійності кадрової політики в територіальній громаді.
В статті 7 Закону Закон № 280/97-ВР зазначено, що правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", цим та іншими законами України.
Посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до статті 8 Закону Закон № 280/97-ВР, основними обов`язками посадових осіб місцевого самоврядування є: додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування; додержання прав та свобод людини і громадянина; збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома у зв`язку з виконанням службових обов`язків, а також іншої інформації, яка згідно із законом не підлягає розголошенню; постійне вдосконалення організації своєї роботи, підвищення професійної кваліфікації; сумлінне ставлення до виконання службових обов`язків, ініціативність і творчість у роботі; шанобливе ставлення до громадян та їх звернень до органів місцевого самоврядування, турбота про високий рівень культури, спілкування і поведінки, авторитет органів та посадових осіб місцевого самоврядування; недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
Згідно з частиною першою статті 19 Закону Закон № 280/97-ВР, організація навчання і підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, просування їх по службі, визначення тривалості робочого часу, порядку здійснення ними службових відряджень та відшкодування витрат на ці відрядження, а також особливості їх дисциплінарної відповідальності, вирішення інших питань, пов`язаних із службою в органах місцевого самоврядування, забезпечуються у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до пункту 1 Порядку, проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року № 950 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2017 року № 691) (далі - Порядок № 950), відповідно до цього Порядку стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, може бути проведено службове розслідування:
- у разі невиконання або неналежного виконання ними службових обов`язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну чи моральну шкоду громадянинові, державі, підприємству, установі, організації чи об`єднанню громадян;
- у разі недодержання посадовими особами місцевого самоврядування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, антикорупційного законодавства;
- на вимогу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або особи, яка для цілей Закону прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри;
- з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення чи невиконання вимог Закону в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб`єкта у сфері протидії корупції або приписом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) за рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації, в якому працює особа, стосовно якої пропонується проведення службового розслідування, а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов`язки (далі - керівник органу).
За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться, крім випадків, коли анонімне повідомлення стосується порушення вимог Закону та наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Згідно з пунктом 2 Порядку №950, рішення щодо проведення службового розслідування приймається керівником органу, в якому працює особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або особа, яка для цілей Закону прирівнюється до особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно якої планується проведення службового розслідування (далі - особа, стосовно якої проводиться службове розслідування).
Відповідно до пункту 3 Порядку № 950, рішенням щодо проведення службового розслідування визначаються голова комісії з проведення службового розслідування, інші члени комісії, предмет і дата початку та закінчення службового розслідування. Строк службового розслідування не може перевищувати двох місяців.
Згідно з пунктом 8 Порядку № 950, за результатами службового розслідування члени комісії складають акт, у якому зазначаються: факти, які стали підставою для проведення службового розслідування, посада, прізвище, ім`я та по батькові, рік народження, освіта, строк перебування на займаній посаді особи, стосовно якої проведено службове розслідування; заяви, клопотання, пояснення та зауваження особи, стосовно якої проведено службове розслідування; висновки службового розслідування, обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, причини та умови, що призвели до порушення, вжиті або запропоновані заходи для їх усунення чи обставини, що знімають з особи, стосовно якої проведено службове розслідування, безпідставні звинувачення або підозру; обґрунтовані пропозиції щодо усунення виявлених порушень та притягнення у разі потреби винних осіб до відповідальності згідно із законодавством.
У разі прийняття рішення щодо притягнення особи, стосовно якої проведено службове розслідування до відповідальності, комісія пропонує вид дисциплінарного стягнення, передбаченого законодавством. Під час визначення виду дисциплінарного стягнення члени комісії повинні враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу особи, стосовно якої проведено службове розслідування.
В ході судового розгляду встановлено, що передумовою для прийняття міським головою Вараської міської ради спірного розпорядження слугував висновок Комісії з проведення службового розслідування про вчинення позивачем дисциплінарного порушення.
Даний дисциплінарний проступок, як слідує з Акту службового розслідування, полягав у наступному.
Позивач підписав акти на приймання виконаних будівельних робіт за травень, червень-серпень, жовтень 2020 року, проведених на підставі договорів на капітальний ремонт індивідуального теплового пункту (ІТП) та трубопроводу холодного водопостачання (встановлення приладів обліку) у житлових будинках по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 . Копії вказаних актів долучені відповідачем до матеріалів адміністративної справи.
Порядок робіт, проведених та прийнятих відповідно до згаданих вище актів, регламентується, зокрема, Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядком оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року № 206 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2018 року за № 990/32442, а також постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2007 року № 1198 «Про затвердження Правил користування тепловою енергією» (далі - Правила № 1198).
Так, відповідно до частини третьої статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол та вартість такого встановлення. Порядок такого інформування визначається Кабінетом Міністрів України.
Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців з дня отримання такого повідомлення має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:
згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;
намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку.
У разі якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення власник (співвласники) не надав згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах або не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку у встановленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дати повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.
У разі якщо власник (співвласники) будівлі не дає згоди або створює перешкоди для встановлення вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана (приєднується) будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку. У такому разі порядок відшкодування витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, встановлений цією статтею, не змінюється.
Як слідує із змісту Акту службового розслідування, в ході проведення службового розслідування було встановлено, що згоди співвласників житлових будинків по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 на встановлення вузлів обліку отримано не було.
Доказів на підтвердження протилежного позивачем в ході судового розгляду не надано та судом не здобуто.
Згідно з пунктом 11 Правил №1198, самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання забороняється.
За змістом визначення, наведеного у пункті 3 Правил №1198, самовільним втручанням в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання є будь-яка зміна проектного рішення теплопостачання об`єкта, виконана споживачем або будь-якою іншою організацією без погодження з теплопостачальною організацією.
Так, в ході проведення службового розслідування Комісією встановлено, що управлінням містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради не було отримано погодження Кузнецовського міського комунального підприємства, яке є теплопостачальною організацією на території міста Вараш, на проведення робіт по капітальному ремонту індивідуального теплового пункту (ІТП) у житлових будинках по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 .
Доказів на підтвердження протилежного позивачем в ході судового розгляду не надано та судом не здобуто.
Більше того, в матеріалах справи міститься копія листа Кузнецовського міського комунального підприємства від 19 травня 2021 року за № 662, із змісту якого слідує, що станом на 01 січня 2020 року на балансі Підприємства індивідуальні теплові пункти багатоповерхових житлових будинків не перебували.
Вказане, на переконання суду, свідчить на користь того, що управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради взагалі не могло отримати погодження Кузнецовського міського комунального підприємства на проведення капітальному ремонту індивідуального теплового пункту (ІТП) у житлових будинках по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 до моменту укладення договорів підряду на виконання таких робіт.
Надаючи правову оцінку висновкам Акту службового розслідування щодо вчинення дисциплінарного проступку, суд враховує наступне.
Згідно з наказом Національного агентства з питань державної служби від 05 серпня 2016 року № 158, з яким позивач ознайомлений 03 березня 2017 року, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування при виконанні посадових обов`язків повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування зобов`язані виконувати свої посадові обов`язки чесно і неупереджено, незважаючи на особисті ідеологічні, релігійні або інші погляди, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильність до окремих фізичних чи юридичних осіб, громадських і релігійних організацій.
Також суд враховує, що управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради діє на підставі Положення про управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради, затвердженого рішенням Вараської міської ради від 29 листопада 2019 року № 1613 (далі - Положення № 1613).
Відповідно до пункту 3.2.2. Положення №1613, одним із завдань Управління є виконання функції замовника з будівництва, реконструкції і ремонту об`єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення (об`єктів освіти, адміністративних будівель, охорони здоров`я, зв`язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового та іншого призначення, що належить до комунальної власності Вараської міської територіальної громади), житлових будинків, шляхів місцевого значення, капітального і поточного ремонту вулиць і доріг Вараської міської територіальної громади та забезпечення дотримання законодавства в галузі будівництва.
Згідно з пунктом 4.6.1. Положення №1613, начальник Управління здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності.
Крім того, відповідно до пунктів 2.1, 2.4 посадової інструкції начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради, затвердженої міським головою Вараської міської ради 03 квітня 2017 року, начальник зобов`язаний координувати та контролювати виконання покладених на управління завдань з питань реалізації повноважень у сфері містобудування, архітектури та капітального будівництва; при виконання своїх посадових обов`язків дотримуватись вимог чинного законодавства України, розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконавчого комітету.
Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування визначає Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07 червня 2001 року № 2493-III (далі - Закон № 2493).
Статтею 8 Закону №2493 встановлено, що основними обов`язками посадових осіб місцевого самоврядування є:
додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування;
додержання прав та свобод людини і громадянина;
збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома у зв`язку з виконанням службових обов`язків, а також іншої інформації, яка згідно із законом не підлягає розголошенню;
постійне вдосконалення організації своєї роботи, підвищення професійної кваліфікації;
сумлінне ставлення до виконання службових обов`язків, ініціативність і творчість у роботі;
шанобливе ставлення до громадян та їх звернень до органів місцевого самоврядування, турбота про високий рівень культури, спілкування і поведінки, авторитет органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
Підсумовуючи вищенаведене в його сукупності суд констатує, що приписами Закону №2493 на позивача як посадову особу органу місцевого самоврядування був покладений обов`язок щодо додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, сумлінне ставлення до виконання службових обов`язків, а також недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
Більше того, про прокладення таких обов`язків на позивача як начальника управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради вказано у посадовій інструкції за відповідною посадою, з якою позивач ознайомлений 03 квітня 2017 року.
З огляду на вказане, суд погоджується з висновком Комісії з проведення службового розслідування про вчинення позивачем дисциплінарного проступку, яке виразилося у недотримані вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та постанови Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2007 року № 1198 «Про затвердження Правил користування тепловою енергією» під час виконання службових обов`язків щодо організації робіт по капітальному ремонту індивідуального теплового пункту (ІТП) та трубопроводу холодного водопостачання (встановлення приладів обліку) у житлових будинках по АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 .
Згідно статті 147-1 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпПУ), дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.
Відповідно до статті 147 КЗпПУ, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:
1) догана;
2) звільнення
Згідно зі статтею 149 КЗпП України, до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.
Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.
Письмові пояснення відібрані у ОСОБА_1 на підставі розпорядження міського голови від 30 березня 2021 року № 160-ос.
Дисциплінарне стягнення позивачу оголошено відповідно до розпорядження міського голови від 30 березня 2021 року № 161-ос, з яким останній ознайомлений також 30 березня 2021 року.
Відтак, суд приходить до висновку, що при прийнятті оскаржуваного розпорядження відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а відтак не допускав порушення прав позивача.
Щодо покликання позивача на те, що ОСОБА_3 підлягав виключенню зі складу Комісії з проведення службового розслідування з огляду на те, що останній разом з міським головою Вараської міської ради були учасниками ТзОВ «КОМПАНІЯ-ДІМСЕРВІС», а ОСОБА_4 - через те, що він та ОСОБА_11 є членами Громадського формування з охорони громадського правопорядку «Вараська Муніципальна Варта», то суд вважає їх безпідставними, оскільки одночасне перебування міського голови Вараської міської ради з членами Комісії з проведення службового розслідування в складі учасників (членів) певних товариств та/або формувань не свідчить про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Щодо покликання позивача на те, що зі змісту оскаржуваного розпорядження неможливо встановити, за який проступок його притягнуто до дисциплінарної відповідальності, то суд зазначає наступне.
Зокрема, суд роз`яснює, що протиправність розпорядчого документа характеризується порушенням норм права.
В свою чергу, жоден нормативний акт не визначає вимоги до розпоряджень щодо притягнення порушника до дисциплінарної відповідальності. У кожному конкретному випадку таке розпорядження може містити свої складові.
Законодавством визначається лише чіткий порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності і він відповідачем був дотриманий.
Водночас, пунктами 95-101 Інструкції з діловодства у Вараській міській раді та її виконавчому комітеті, затвердженої розпорядженням міського голови № 324-р від 30 жовтня 2019 встановлено, що розпорядчі документи з кадрових питань оформляються у вигляді індивідуальних і зведених.
В індивідуальних розпорядчих документах міститься інформація про одного працівника, у зведених - про кількох, незалежно від того, які управлінські рішення щодо них приймаються (прийняття на роботу, призначення на посаду, переведення на іншу посаду (роботу), звільнення тощо).
Зміст індивідуального розпорядчого документа з кадрових питань стисло викладається в заголовку, який починається з прийменника «Про...» і складається за допомогою віддієслівного іменника, наприклад: «Про призначення...», «Про прийняття...». У зведених розпорядчих документах може застосовуватись узагальнений заголовок, наприклад: «Про кадрові питання», «Про особовий склад».
У тексті розпорядчих документів з кадрових питань (особового складу), в констатуючій частині наводиться посилання на відповідний правовий акт органу вищого рівня у такій послідовності: вид акта, його автор, дата, номер, повне найменування. Розпорядча частина розпорядчого документа починається, як правило, з дієслова у формі інфінітиву: «ПРИЙНЯТИ», «ПРИЗНАЧИТИ» «ПЕРЕВЕСТИ», «ЗВІЛЬНИТИ», «ВІДРЯДИТИ», «НАДАТИ», «ОГОЛОСИТИ» тощо. Далі зазначаються великими літерами прізвище працівника, на якого поширюється дія розпорядчого документа, і малими - його ім`я, по батькові працівника та текст розпорядчого документа.
У розпорядчому документі про призначення або звільнення працівника зазначається повна дата (число, місяць, рік) фактичного виходу працівника на роботу (припинення трудових відносин), розміри його посадового окладу відповідно до штатного розпису, надбавок та доплат.
У зведених розпорядчих документах з кадрових питань до розпорядчої частини включається інформація, що розміщується у такій послідовності: прийняття на роботу, переведення, звільнення. При цьому до одного зведеного розпорядчого документу не може включатися інформація, яка згідно із законодавством має різні строки зберігання. У зведених розпорядчих документах прізвища осіб у межах пунктів розміщуються за алфавітом. У кожному пункті розпорядчого документа з кадрових питань зазначається підстава щодо його видання (заява працівника, контракт, доповідна записка, рішення атестаційної комісії тощо).
Таким чином, суд констатує, що вимоги до оформлення розпорядження міського голови, передбачені чинним законодавством, а саме Інструкцією з діловодства у Вараській міській раді та її виконавчому комітеті, затвердженою розпорядженням міського голови № 324-р від 30 жовтня 2019 року, були дотримані в повному обсязі.
Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач як суб`єкт владних повноважень в ході розгляду справи довів повну правомірність своєї поведінки в спірних правовідносинах.
Натомість, доводи та аргументи позивача, якими останній обґрунтовував позовні вимоги, не знайшли свого підтвердження за наслідками розгляду справи по суті, а тому в задоволенні позовну заяву належить відмовити.
Підстави для вирішення судом питання про розподіл між сторонами судових витрат у відповідності до статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_8 ) в позові до Виконавчого комітету Вараської міської ради (код ЄДРПОУ 03315879, м-н Незалежності, 1, м.Вараш, Рівненська область, 34400) про визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови Вараської міської ради «Про застосування заходу дисциплінарного стягнення» №161-ос від 30.03.2021, яким до ОСОБА_1 застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани, - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складений 23 червня 2021 року
Суддя Н.В. Друзенко