
Справа № 648/1688/21
Провадження № 2-а/648/16/21
У Х В А Л А
Іменем України
24 червня 2021 року смт.Білозерка
Суддя Білозерського районного суду Херсонської області Бугрименко В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Херсонській області про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення,-
ВСТАНОВИВ:
24 червня 2021 року на електронну адресу Білозерського районного суду Херсонської області надійшла вказаний адміністративний позов, поданий ОСОБА_1 в електронній формі.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною другою статті 160 КАС України передбачено, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно до положень частин 7,8,9,10 статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до частин 1, 4 та 8 ст. 18 КАС України, у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не визначено цим Кодексом.
Зі змісту підпункту 15.1 пункту 15 частини 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС вбачається, що до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Відповідно до підпункту 15.15 пункту 15 частини 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх необхідних для її повного функціонування підсистем (модулів) Вища рада правосуддя публікує оголошення у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України.
Станом на день подання заяви, 24 червня 2021 року, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, що виключає можливість подання процесуальних документів учасниками справи в електронній формі.
Враховуючи викладене, адміністративний позов підлягає залишенню без руху до її оформлення відповідно до вимог ч.2 ст. 160 КАС України.
Крім того, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив скасувати постанову серії ЕАН №4348539 від 14 червня 2021 року, якою його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вивчивши вказану позовну заяву, приходжу до висновку, що вона не відповідає вимогам ст. 161 КАС, у зв`язку з чим, підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, звертаючись до суду з вказаним позовом, судовий збір не сплатив, посилаючись на те, що при оскарженні постанови, винесеної у справі про адміністративне правопорушення, судовий збір не сплачується.
Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Великої Палати Верховного суду від 18.03.2020 року, в справі №543/775/17, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до ч. 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Таким чином, враховуючи встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб, станом на 01.01.2021, у розмірі 2270 грн., позивачу при пред`явленні даного позову необхідно сплатити судовий збір в розмірі 454 грн.. (Реквізити сплати судового збору: Отримувач коштів – ГУК у Херсон. Обл./Білоз СТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959517 , банк отримувача – Казначейство України (ЕАП) , код банку отримувача– 899998 , рахунок отримувача – UA 818999980313171206000021371, Код класифікації доходів бюджету - 22030101 "Судовий збір " ).
Крім того, відповідно до ч.4,5,8,9 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Разом з тим в мотивувальній частині адміністративного позову не зазначено, в чому саме та на підставі яких доказів постанова про притягнення до адміністративної відповідальності ЕАН № 4348539 від 14.06.2021 року є необґрунтованою та підлягає скасуванню, до позову не долучено ні самої постанови, ні будь-яких доказів щодо необґрунтованості зазначеної постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. 25, 160, 161, 169 КАС України, суддя,
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Херсонській області, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху шляхом надання до суду адміністративного позову, оформленого та підписаного, відповідно до вимог ст.1160 КАС України, квитанції про сплату судового збору.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: В.В. Бугрименко