Рішення № 97822883, 14.06.2021, Шевченківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
466/2392/21
Номер документу
97822883
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 466/2392/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2021 року м. Львів

Шевченківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого - судді Донченка Ю.В.

секретаря судового засідання Пилипців О.-І.І.

Справа № 466\2392\21

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства " Оператор газорозподільної системи Львівгаз" про про визнання неправомірною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

за участю позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 , представника відповідача Трухим С.В.

у с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Акціонерного товариства " Оператор газорозподільної системи Львівгаз": юридична адреса: м. Львів, вул. Золота, 42,в якій просить визнати за нею право на забезпечення за рахунок Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» індивідуальним безкоштовним газовим лічильником; визнати, що пропозиція Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» щодо встановлення будинкового зггальнобудинкового) вузла обліку газу є такою, що суперечить вимогам ст.ст. 2 та 6 Закону України від 16 червня 2011 року № 3533-VI «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»; визнати протиправною бездіяльність Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» щодо не встановлення індивідуального газового лічильника у визначений підпунктом а) пункту 1) частини 1 статті 6 Закону України від 16 червня 2011 року № 3533-VI «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» строк, а саме 01 січня 2021 року; зобов`язати Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи Львівгаз» за свій рахунок здійснити встановлення індивідуального газового

лічильнику позивачу, як побутовому споживачу, за адресою АДРЕСА_1 .

В обґрунтування позовних вимог зазначила про те, що ОСОБА_1 є споживачем послуг постачання та розподілу доставки) природного газу за адресою АДРЕСА_1 . Відповідно до визначення Закону України «Про ринок природного газу» (№329-VIII) вона я є побутовим споживачем, тобто фізичною особою, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, що не включає професійну та комерційну діяльність. Відповідно до вимог ст.40 Закону України «Про ринок природного газу» та розділу VI «Кодексу газорозподільних систем» (затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р.) нею здійснено приєднання до умов Типового договору розподілу природного газу (затвердженого постановою НКРЕКГІ № 2498 від 30.09.2015 р.) шляхом сплати рахунка оператора газорозподільної системи - Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» (надалі - AT «Львівгаз») - суб`єкта господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).

В подальшому AT «Львівгаз» присвоєно ОСОБА_1 (як споживачу) ЕІС-код (Energy certification Code) - персональний код ідентифікації споживача як суб`єкта ринку природного газу - ЕІС 56ХМ22А33240386К.

Після неодноразових усних звернень до AT «Львівгаз» (які не зафіксовано товариством) в січні 2019 року вона звернулась на «гарячу лінію Львівської області з метою теалізації права на встановлення лічильника газу за рахунок AT «Львівгаз» як оператора газорозподільної системи. ЇЇ звернення на «гарячу лінію Львівської області» (реєстраційний індекс фе- 97644 ) було скеровано до AT «Львівгаз» для розгляду та 10.01.2019 р. зареєстровано товариством за № ЗГ-136-79001-0119.

11.01.2019 p. AT «Львівгаз» надано відповідь 79008-Лв-362-0119 у якій товариство не заперечувало обов`язок за власний рахунок встановити лічильник газу та повідомило, що про дату та час встановлення лічильника за її адресою буде повідомлено заздалегідь.

В зв`язку з тим, що в подальшому з боку AT «Львівгаз» не вжито будь-яких дій по встановленню лічильника за адресою позивача, вона безпосередньо зверталась до товариства із заявами вх.№ ЗГ-2315-79001-0319 від 25.03.2019 р. та вх.№ ЗГ-3470- 79001-0419 від 12.04.2019 р. про встановлення лічильника за її адресою.

У відповідях № 79008-Лв-3942-0419 від 05.04.2019 р. та 79008-Лв -5603-0519 від 04.05.2019 p. AT «Львівгаз» знову не надано конкретні строки встановлення лічильника у квартирі проживання позивача, а повідомлено що у будинку АДРЕСА_2 передбачено встановлення будинкового лічильника газу. Станом на січень 2019 року в будинку вже було встановлено індивідуальні лічильники газу у квартирах АДРЕСА_7, АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , 21 та 37.

У грудні 2020 року шляхом звернення на «гарячу лінію Львівської області» реєстраційний індекс ФЕ-178033 ) позивач вчетверте подала заяву про встановлення індивідуального лічильника газу за адресою позивачки за рахунок AT «Львівгаз». Дану заяву AT «Львівгаз» отримано 29.12.2020 р. та зареєстровано за № ЗГ-9664-79001- 1220.

16.01.2021 p. AT «Львівгаз» надано відповідь 790-Лв-387-0121, у якій товариство знову не заперечувало обов`язок за власний рахунок встановити лічильник газу та знову повідомило, що про дату та час встановлення лічильника за даною адресою буде повідомлено заздалегідь. Крім того у відповіді повідомлено, що відповідно до статті 2 «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» №3533-VI), що з 1 січня 2021 року для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку.

З боку AT Львівгаз» не вжито будь-яких заходів по встановленню індивідуального лічильника газу за адресою АДРЕСА_1 та жодним чином не повідомлено про строки встановлення лічильника, позивач змушена була звернутися до суду за захистом порушеного права, просить позов задоволити.

Ухвалою судді від 30.03.2021 року позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.

09.04.2021 року представником позивача на виконання ухвали судді від 30.03.2021 року недоліки усунені.

Ухвалою суду від 15.04.2021 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу призначено до підготовчого слухання.

13 травня 2021 року представником відповідача АТ «Оператор газорозподільної системи Львівгаз» подано відзив на позовну заяву ОСОБА_1 , в якому зазначає, що звернення з даною вимогою до суду є передчасним, оскільки сам факт внесення, відповідачем пропозиції не порушує будь-яких прав, свобод або інтересів позивача, так як по своїй суті пропозиція є лише офертою, але без акцепту (прийняття пропозиції), між сторонами не виникає правовідносин, які б потребували їх врегулювання у судовому порядку. Дій щодо встановлення такого лічильника AT "Львівгаз не вчиняло, тим більше в порядку, що не передбачений ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, відтак просить відмовитии у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 26.05.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

26.05.2021 року представником позивача в судовому засіданні подано пояснення на позовну заяву.

Представником позивача ОСОБА_4 01.06.2021 р. подано відповідь на відзив. У відповіді на відзив представник позивача ОСОБА_4 покликається на мотиви викладені в позовній заяві.

В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали та дали аналогічні пояснення тим, які викладені в позовній заяві та письмових поясненнях від 26.05.2021 року.

Представник відповідача АТ «Львівгаз» в судовому засіданні позовні вимоги заперечив, дав аналогічні пояснення тим, які викладені у відзиві на позовну заяву та додатково пояснив, що АТ «Львівгаз» жодного права позивача не порушило. Просить у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши у судовому засіданні матеріали справи та подані докази, зясувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 3 ст. 12 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом

Відповідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтеюст. 61 цього Кодексу.

Згідно із статтею 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, обєктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно зясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні (стаття 263 ЦПК України).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є споживачем послуг постачання та розподілу доставки) природного газу за адресою АДРЕСА_1 .

Так, у відповідності до Кодексу газорозподільних систем оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - суб`єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління; оператор газотранспортної системи (далі - Оператор ГТС) - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників).

Відносини між споживачами та оператором газорозподільних систем регулюються укладеним між ними Типовим договором, затвердженим постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015 року.

Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»( зі змінами закону від 21.12.17, які набрали законної сили 20.01.2018), передбачені права споживача на встановлення безоплатного газового лічильника до 1 січня 2021 року.

Згідност. 1 Закону України «Про ринок природного газу`по відношенню до побутового споживача ТзОВ «Львівгаз Збут» є постачальником, а АТ «Оператор газо- розподільної системи «Львівгаз»-розподільником, оператором газорозподільної мережі.

Встановлення загальнобудинкових вузлів обліку передбачено Кодексом газорозподільних систем, затвердженим НКРКП, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а порядок проведення розрахунків встановлений Постановою Кабінету Міністріввід 27.01.2016 р. №46.

Також судом встановлено, що в січні 2019 року ОСОБА_1 звернулась на «гарячу лінію Львівської області з метою теалізації права на встановлення лічильника газу за рахунок AT «Львівгаз» як оператора газорозподільної системи. ЇЇ звернення на «гарячу лінію Львівської області» (реєстраційний індекс фе- 97644 ) було скеровано до AT «Львівгаз» для розгляду та 10.01.2019 р. зареєстровано товариством за № ЗГ-136-79001-0119.

11.01.2019 p. AT «Львівгаз» надано відповідь 79008-Лв-362-0119 у якій товариство не заперечувало обов`язок за власний рахунок встановити лічильник газу та повідомило, що про дату та час встановлення лічильника за її адресою буде повідомлено заздалегідь (а.с.11).

В подальшому позивач безпосередньо зверталась до товариства із заявами вх.№ ЗГ-2315-79001-0319 від 25.03.2019 р. та вх.№ ЗГ-3470- 79001-0419 від 12.04.2019 р. про встановлення лічильника за її адресою. У відповідях № 79008-Лв-3942-0419 від 05.04.2019 р. та 79008-Лв -5603-0519 від 04.05.2019 p. AT «Львівгаз» знову не надано конкретні строки встановлення лічильника у квартирі проживання позивача, а повідомлено що у будинку АДРЕСА_2 передбачено встановлення будинкового лічильника газу (а.с.12-13).

У грудні 2020 року шляхом звернення на «гарячу лінію Львівської області» реєстраційний індекс ФЕ-178033 ) позивач знову подала заяву про встановлення індивідуального лічильника газу за адресою позивачки за рахунок AT «Львівгаз». Дану заяву AT «Львівгаз» отримано 29.12.2020 р. та зареєстровано за № ЗГ-9664-79001- 1220.

16.01.2021 p. AT «Львівгаз» надано відповідь 790-Лв-387-0121, у якій AT «Львівгаз» не заперечувало обов`язок за власний рахунок встановити лічильник газу та знову повідомило, що про дату та час встановлення лічильника за даною адресою буде повідомлено заздалегідь. Крім того у відповіді повідомлено, що відповідно до статті 2 «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» №3533-VI), що з 1 січня 2021 року для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку (а.с.14).

У пункті 1 ч.5 розділу IX Кодексу газорозподільних систем (Постанова №2494 від 30.09.2015 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) зазначено, що за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.

При цьому балансоутримувач не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ.

Пунктом 4 Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою КБУ від 16.05.2002 р. №620 передбачено, що власник будинку, особа, відповідальна за експлуатацію будинку, балансоутримувач будинку, тощо та оператор газорозподільної системи зобов`язані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу, установленихв квартирі за їх наявності, а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку.

Згідно з п.2 ч. 1 розділу VI цього ж Кодексу доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2498.

Відповідно до вимог цьогоЗакону, із змінами згідноЗакону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпеченнякомерційного обліку природного газу», які набрали чинності 20.01.2018 р., визначений порядок встановлення лічильників газу споживачам. У разі не встановлення населенню лічильників газу з вини суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Суд визнає доведеною обставину порушення оператором ГРМ Акціонерне Товариство оператор газорозподільної системи «Львівгаз» вимог Кодексу газорозподільних систем, зокрема, пунктом 3 глави 4 «Порядок комерційного обліку газу по об`єктах побутових споживачів (населення)» розділу IX вказаного кодексу передбачено, якщо побутовий споживач за договором розподілу природного газу не забезпечений лічильником газу, фактичний об`єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по об`єкту побутового споживача за відповідний календарний місяць визначається за нормами споживання. Побутовий споживач - це споживач, який споживає газ у своєму помешканні і квартирі). Загальнобудинковий лічильник рахує газ, спожитий цілим будинком, тобто всіма побутовими споживачами а також юридичними особами та суб`єктами господарської діяльності, розташованими в будинку.

Тому лічильник газу не забезпечує і не може забезпечити облік споживання кожного окремого побутового споживача. Вказаний нормативний акт НКРЕ, окрім того, що надає газорозподільним підприємствам право встановлювати загальнобудинкові лічильники, містить також пряму вказівку на застосування норм споживання до побутових споживачів, помешкання яких не обладнані лічильником.

Так, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 07.11.2018 року у справі №214/2435/17 провадження № 14-347цс18 зазначено наступне.

Згідно з частиною першоюстатті 5 Закону № 1023-XII держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров`я і життєдіяльності.

За змістомстатті 21 цього Закону права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо при реалізації продукції будь-яким чином порушується свобода волевиявлення споживача та/або висловлене ним волевиявлення.

Відповідно до пунктів 3, 4, 7 частини першоїстатті 21 Закону № 1023-XII крім інших випадків порушень прав споживачів,права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо виконавець послуги нав`язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами, порушується принцип рівності сторін договору, ціну продукції визначено неналежним чином.

Відповідно до частини першоїстатті 3 Закону № 3533-VI фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством.

Згідно з положеннями статті 6 Закону № 3533-VIта графіками оснащення квартир і приватних будинків лічильниками газу, розробленими відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 259-р «Деякі питання забезпечення комерційного (приладового) обліку природного газу», газорозподільні підприємства зобов`язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується для підігріву води та приготування їжі (плита газова + газова колонка) - до 01 січня 2016 року, тільки для приготування їжі - до 01 січня 2018 року (відповідно до абзацу четвертого підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 6 зі змінами, внесеними згідно ізЗаконом від 21 грудня 2017 року № 2260-VIII- тільки для приготування їжі- з 01 січня 2021 року).

Щодо посилань відповідача не те, що 05 березня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 1338-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу», яким перенесено кінцевий термін встановлення лічильників газу, а позивачем позовну заяву подано 18 березня 2021 року, тобто після внесення змін до законодавства, то суд вважає, що вищевказані твердження відповідача є безпідставними та необгрунтованими з наступних підстав:

Конституція України у частині 5 статті 94 визначає, що Закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. При цьому Закон України № 1338-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу» у пункті 1 розділу II Прикінцеві положення чітко визначає, що «Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування».

Опублікування даного закону відбулось 27 березня 2021 р. в офіційному виданні «Голос України» № 57. Відповідно даний закон набрав чинності 28 березня 2021 р». Отже подання позовної заяви Позивачем відбулось до внесення змін до чинного законодавства щодо терміну встановлення індивідуальних газових лічильників.

Тобто станом на 18 березня 2021 року (дата подання позовної заяви) була чинною редакція частини 1 статті 6 Закону України № 3533-VI «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», в якій суб`єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов`язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі - до 1 січня 2021 року.

Стаття 58 Конституції України визначає, що: «Закони та інші нормативно- правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи».

Позицію щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів неодноразово висловлював Конституційний Суд України. Так, згідно з висновками щодо тлумачення змісту ст. 58 Конституції України, викладеними у рішеннях Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп, від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99, від 5 квітня 2001 року № З-рп/2001, від 13 березня 2012 року № 6-рп/2012, закони та інші нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності; дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється із втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативнснправовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце; дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.

Суд зауважує, що саме на Оператора ГРМ покладений обов`язок встановлення лічильників газу, лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов`язку на споживачів є неправомірним.

Разом з тим, у разі не встановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Національна комісія регулювання електроенергетики України застосовує до суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, такі санкції:

у разі не встановлення вузлів обліку природного газу та/або неприпинення розподілу природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку, - застереження;

у разі невжиття суб`єктом господарювання, до якого застосовано застереження, відповідних заходів - штраф у розмірі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України за наявності в діяльності суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, порушень, передбачених цим Законом, видає у межах своїх повноважень на підставі акту перевірки, оформленого в установленому порядку, постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Відтак, станом на день розгляду справи такий обов`язок відповідачем Акціонерне Товариство оператор газорозподільної системи «Львівгаз» не виконано, тому настає відповідальність передбачена статтею 6 Закону № 3533-VI, а такий обов`язок не припиняється та існує до моменту встановлення індивідуального лічильника газу ОСОБА_1 .

Доказів на спростування виконання такого обов`язку відповідачем Акціонерне Товариство оператор газорозподільної системи «Львівгаз» суду не надано, а докази надані позивачем щодо факту невиконання такого обов`язку відповідачем Акціонерне Товариство оператор газорозподільної системи «Львівгаз» не спростовано.

Оскільки законодавством станом на день ухвалення рішення не встановлено крайню дату виконання такого обов`язку оператором ГРМ, а позивач заявила позовну вимогу про зобов`язання встановити лічильник газу на час дії норми, яка передбачала кінцевий строк встановлення лічильника, що не звільняє відповідача від обов`язку по завершенні такого строку встановити індивідуальний лічильник газу - позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання за нею права на забезпечення за рахунок АТ оператор газорозподільної системи «Львівгаз» індивідуальним безкоштовним газовим лічильником та про зобов`язання встановити у кв. АДРЕСА_6 , власником якої є ОСОБА_1 , лічильник газу за кошти АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» підлягають задоволенню з зобов`язанням встановити лічильник без покликання на межу крайнього строку встановлення лічильника.

Відповідно до ч.1ст.141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки в даній категорії справ ОСОБА_1 від сплати судового збору при подачі позову до суду звільнена, а тому такий підлягає стягненню з відповідача АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» на користь держави в розмірі 908,00 грн.

Керуючись ст. ст. 137, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

позов ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи Львівгаз» про визнання неправомірною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити .

Визнати за ОСОБА_1 право на забезпечення за рахунок Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» індивідуальним безкоштовним газовим лічильником.

Зобов`язати Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» встановити у квартирі АДРЕСА_6 , власником якої є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 лічильник газу за кошти АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз».

Стягнути з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» в дохід держави 908,00 грн судового збору на користь держави.

Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ;

Відповідач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз», ЄДРПОУ 03349039, юридична адреса: м. Львів, вул. Золота, 42.

Повний текст рішення виготовлений 14.06.2021 року.

Суддя Ю. В. Донченко