
Єдиний унікальний номер 317/1988/21
Провадження № 3/317/955/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І., за участі секретаря судового засідання Борисенко Д.Р., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Погосяна К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , депутата Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області восьмого скликання, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Депутат Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 28.04.2021, тобто несвоєчасно подав декларацію кандидата на посаду за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , після роз`яснення йому прав та обов`язків, вину визнав у повному обсязі. Пояснив, що йому потрібно було виїхати за кордон. Після того як повернувся із-за кордону, він не знав як необхідно подавати декларацію та помилково подав щорічну декларацію замість декларації кандидата на посаду.
Прокурор Погосян К.А. у судовому засіданні просив накласти на ОСОБА_1 стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Погосяна К.А., суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону) зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
Рішенням № 1 від 27.11.2020 визначено початок повноважень депутатів Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, у тому числі – ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За змістом частини 3 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, та особа, зазначена у пункті 4 (крім осіб, які балотуються кандидатами у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, на посади сільських, селищних, міських голів) частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає таку декларацію впродовж п`ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови.
ОСОБА_1 , будучи новообраним депутатом Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов`язаний до 12.12.2020 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік як кандидата на посаду, проте подав лише 28.04.2021.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, а саме:
– протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язаним із корупцією № 314 від 09.06.2021, який зафіксовані обставини вчиненого правопорушення;
– письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09.06.2021 у яких він зазначив, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік за формою кандидата на посаду ним подана несвоєчасно у зв`язку з необізнаністю щодо подання декларації саме за цією формою;
– роздрукованими відомостями із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за змістом яких ОСОБА_1 лише 28.04.2021 була подана декларація за 2019 рік як кандидатом на посаду.
Отже, у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує характер і ступінь вини, обставини справи, ставлення до вчиненого діяння та особу правопорушника, який раніше до відповідальності не притягався. Обставин, які б пом`якшували чи обтяжували відповідальність, судом не встановлено.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 23, 24, 34, 35, 172-6, 283-285 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп. (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.) (для сплати штрафу кошти перерахувати на розрахунковий рахунок: отримувач коштів: ГУК у Зап. обл/ТГ с. Широке/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA278999980313040106000008431, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції»).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.) (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.І. Сакоян