
Провадження № 2/641/300/2021 Справа № 641/5926/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2021 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:
Головуючого судді - Чайка І.В.,
за участю секретаря – Дрокіної С.О.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження цивільну справу № 641/5926/20 за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа- Харківська міська рада про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова ,-
В С Т А Н О В И В :
Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради звернувся до Комінтернівського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить визнати укладеним між ним та відповідачем договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова в редакції, що міститься в позовній заяві.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованого Департаментом ДАБІ у Харківській області від 28.12.2017 № ХК 141173621158 ОСОБА_1 є замовником закінченого будівництвом об`єкта при реконструкції нежитлових приміщень першого поверху № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по АДРЕСА_1 , введеного в експлуатацію декларацією про готовність до експлуатації об`єкта. Дані роботи є такими, за якими існує обов`язок з укладення відповідного договору. З урахуванням наведених положень Закону № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідач є замовником реконструкції об`єкта будівництва, а отже, на ОСОБА_1 , як на замовника поширюється дія Закону № 3038-VI. Проведені відповідачем роботи з реконструкції нежитлових приміщень першого поверху № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по АДРЕСА_1 є такими будівельними роботами, за якими існує обов`язок з укладення відповідного договору. На дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом зазначеного об`єкта ОСОБА_1 не виконав покладеного на нього Законом № 3038-VI обов`язку, щодо укладення договору про пайову участь і не звернувся до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради із заявою з приводу укладення такого договору. Листом управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 08.05.2020 № 132/0/114-20 направлено до відповідача для розгляду та підписання два оригінали договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова. Відповіді на зазначені листи, підписаного договору або протоколу розбіжностей до нього від ОСОБА_1 , а ні до Департаменту економіки та комунального майна, а ні до Харківської міської ради не надходило. Ухилення відповідача від укладення договору про пайову участь є порушенням зобов`язання, прямо передбаченого чинним законодавством. Невиконання такого зобов`язання не звільняє відповідача від обов`язку укласти договір про пайову участь, у тому числі при проведені реконструкції нерухомого майна. Такою відмовою відповідач порушує права та інтереси територіальної громади міста Харкова на отримання коштів пайової участі на розвиток створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 10.08.2020 року позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.09.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.11.2020 року за клопотанням представника позивача здійснено перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 03.03.2021 року закрито підготовче провадження у справі.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, неодноразово повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи у встановленому законом порядку шляхом направлення судової повістки на адресу зареєстрованого місця проживання, причини неявки суду не повідомив, відзив на позов не надав.
Представник третьої особи Харківської міської ради в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, про що свідчать матеріали справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
17 лютого 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-VІ (далі - Закон), який згідно з його преамбулою покликаний встановити правові та організаційні основи містобудівної діяльності та забезпечити стабільний розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Цей Закон набрав чинності з 12.03.2011року.
Відповідно до вимог ст.40 Закону замовник об`єкта будівництва зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (окрім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті) шляхом звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування до прийняття об`єкта містобудування в експлуатацію.
Таким чином, обов`язок звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту Законом № 3038-У1 покладено саме на замовника такого будівництва та укладання договору пайової участі є обов`язковим.
Водночас, ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об`єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов`язань та вимог, які прямо передбачені Законом № 303 8-VI, приписи ст. 40 якого є імперативними та підлягають обов`язковому виконанню замовниками будівництва.
Положеннями статті 40 Закону № 3038-VI чітко встановлений обов`язок замовника будівництва на участь у розвитку інфраструктури міста. Накладення такого обов`язку в свою чергу встановлює право органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання власних обов`язків щодо пайової участі.
Не укладення замовником відповідного договору пайової участі до прийняття об`єкту нерухомого майна до експлуатації, не звільняє замовника від виконання власного обов`язку в натурі.
Відповідно до положень статті 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (п. 1 ст. 612 ЦК України).
Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об`єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов`язання яке прямо передбачене чинним законодавством.
Оскільки згідно положень ст. 40 Закону № 303 8-VI пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова зобов`язання з пайової участі є грошовим зобов`язанням, яке виникає з договірних відносин.
Відповідно до положень ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пунктом 5.11. Порядку також встановлено, що день набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.
За змістом ст. 1 Закон № 3038-VI замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву.
Відповідно до частин 2, 3 статті 40 Закону № 3038-VI замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною 4 цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
За змістом статей 2, 10 Закону № 3038-VI, статей 4, 9 Закону № 687-XIV під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови.
Отже, реконструкція, здійснена відповідачем, охоплюється законодавчим визначення забудови, а виходячи із наведених положень законодавства, відповідач є замовником.
За змістом положень частини 1 статті 40 Закону № 303 8-VI порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
На виконання наведених вимог Закону № 3038-VI рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 9 листопада 2011 року № 804 затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, до якого 22 травня 2013 року відповідним рішення виконавчого комітету Харківської міської ради внесено зміни (далі - Порядок).
Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов`язковими для виконання на відповідній території.
Положення Порядку не суперечать нормам статті 40 Закону № 303 8-VI.
Згідно з пунктом 2.5 Порядку замовник будівництва зобов`язаний не пізніше, ніж за 30 календарних днів до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію звернутися із заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для укладення договору про пайову участь.
Таким чином, за приписами частини першої Закону № 3038-VI та пункту 1.6 Порядку реконструкція наявної забудови поряд з новим будівництвом об`єктів визначається як окремий вид забудови території.
Отже, замовник, який має намір щодо реконструкції наявної забудови та території, зобов`язаний укласти договір про пайову участь у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури.
Згідно до витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно . станом на 10.09.2020 року ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень першого поверху № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по АДРЕСА_1 .
Відповідно до декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованого Департаментом ДАБІ у Харківській області від 28.12.2019 № ХК 141173621158 ОСОБА_1 є замовником реконструкції нежитлових приміщень першого поверху № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по АДРЕСА_1 .
З урахуванням наведених положень Закону № 3038-VI відповідач є замовником реконструкції об`єкта будівництва, а отже, на ОСОБА_1 , як на замовника та власника нежитлової будівлі , поширюється дія Закону № 3038-VI, а проведені відповідачем роботи з реконструкції нежитлових приміщень першого поверху № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по АДРЕСА_1 , є такими будівельними роботами, за якими існує обов`язок з укладення відповідного договору.
Врахувавши наведені вимоги законодавства та встановлені обставини справи, оскільки відповідач ухилявся від покладеного на нього законодавством обов`язку щодо участі у розвитку інфраструктури міста шляхом укладення відповідного договору, тому суд пришов до висновку про те, що відповідач зобов`язаний укласти з позивачем запропонований ним договір і такий договір підлягає укладенню за рішенням суду.
Подібний правовий висновок викладений у постановах Верховного Суду від 05.12.2019 у справі № 922/4250/17, від 12.12.2019 у справі № 922/3627/18, від 29.07.2020 у справі № 922/4248/17 у аналогічних правовідносинах та обставин справи.
На дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництва зазначеного об`єкта ОСОБА_1 не виконав покладеного на нього Законом № 3038-VI обов`язку щодо укладення договору про пайову участь і не звернувся до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради із заявою з приводу укладення такого договору.
Також, Законом України від 9 квітня 2015 № 320-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно- будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» статтю 40 Закону № 3038-VI доповнено частиною 11 такого змісту: «інформація щодо договору про пайову участь та його виконання має зазначатися у декларації про готовність об`єкта до експлуатації або в акті готовності об`єкта до експлуатації.».
Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 461 від 13.04.2011 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів» із змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 та 21.10.2015 у п.22 Декларації про готовність до експлуатації об`єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності та у п. 12 Акта про готовність об`єкта до експлуатації, в обов`язковому порядку замовником повинні зазначатися кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, які повинні бути сплачені у повному обсязі, із зазначенням дати укладення договору та документів, що підтверджують сплату пайової участі в повному обсязі, а для замовників, які до сплати пайової участі не залучаються, зазначається підстава для звільнення.
Таким чином, у п. 22 декларації про готовність до експлуатації об`єкта замовником повинні вказуватися лише ті правові підстави для звільнення замовників від пайової участі, які наведені у ч. 4 ст. 40 Закону № 3038-VI та п. 1.7. Порядку або у відповідному рішенні виконавчого комітету Харківської міської ради про надання пільг по пайовій участі.
Істотною умовою договору про пайову участь, є розмір пайової участі, який відповідач зобов`язаний сплатити до міського бюджету м. Харкова.
Відповідно до ч. 5 ст. 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» величина пайової участі у розвитку населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта , визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта не визначено згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Відповідно до ДСТУ Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №293 від 05.07.2013, замовником під час будівництва здійснюються заходи щодо підготовки, затвердження та виконання техніко-будівельної документації щодо будівництва об`єкта містобудування.
Зведений кошторисний розрахунок об`єкта будівництва це кошторисний документ, який визначає повну кошторисну вартість об`єкта будівництва або його черги, включаючи кошторисну вартість будівельних робіт, витрати на придбання устаткування, меблів та інвентарю, а також інші витрати (п.3.11 ДСТУ Д. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»).
Тому, Декларація про готовність об`єкта до експлуатації не може вважатися належним кошторисним документом, а єдиним кошторисним документом, який визначає повну кошторисну вартість об`єкта будівництва є зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва.
Пунктом 5.4 Порядку визначено механізм розрахунку величини пайової участі для замовників будівництва у разі ухилення від укладання договору, яким передбачено, що у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості.
Відповідно до вказаного Порядку пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова у розмірах: 10% загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для нежитлових будівель та споруд та 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для житлових будинків.
Залучення замовників здійснюється на підставі договорів про пайову участь, які укладаються з Департаментом економіки та комунального майна. Типовий договір затверджено цим Порядком. Для укладення такого договору замовник зобов`язаний звернутись із відповідною заявою до Департаменту.
Визначений Законом № 3038-VI та Порядком пайової участі обов`язок відповідач не виконала та не звернулася до Департаменту економіки та комунального майна для укладення відповідного договору про пайову участь.
Розділом 5 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова урегульоване питання залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у разі ухилення від укладання договору.
На виконання положень розділу 5 Порядку листом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради листом від 11.10.2019 № 430/0/114-19 проінформовано відповідача про необхідність звернення до виконавчих органів Харківської міської ради для укладення договору про пайову участі у розвитку інфраструктури м. Харкова.
Листом управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 08.05.2020 № 132/0/114-20 направлено до відповідача для розгляду та підписання два оригінали договору про пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова.
Відповіді на зазначені листи, підписаного договору або протоколу розбіжностей до нього від ОСОБА_1 , а ні до Департаменту економіки та комунального майна, а ні до Харківської міської ради не надходило.
Відповідно до наведених положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради вправі вимагати від відповідача належного виконання вимог Закону, зокрема, щодо належного виконання пайової участі.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат необхідно провести відповідно до вимог ст.141 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 263-265,273 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа Харківська міська рада про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова – задовольнити.
Визнати укладеним, з дня набрання рішенням суду законної сили, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 25610834) в наступній редакції:
ДОГОВІР
про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова
м. Харків «___»_____202__ р.
Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі «Департамент», в особі заступника міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна Фатєєва Михайла Івановича, що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням Харківської міської ради «Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради», з однієї сторони, та з іншої сторони ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), іменований надалі «Замовник», з іншої сторони, на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, в редакції рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.12.2019 № 989, уклали цей договір про наступне.
1.Предмет договору
1.1.Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі «Замовника» у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова при реконструкції нежитлових приміщень № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по АДРЕСА_1 .
2.Обов`язки сторін
2.1.«Замовник»:
2.1.1.Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код класифікації доходів бюджету - 24170000, рахунок - UA488999980314181921000020002, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - Казначейство України (ЕАП), отримувач - УК м. Харкові) коштів у розмірі 104 963,76 (сто чотири тисячі дев`ятсот шістдесят три гривні 76 копійок), згідно з розрахунком величини пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Харкова, який додається.
2.1.2.Сплачує пайовий внесок таким чином: в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом 10 робочих днів з дня укладання даного договору.
2.2.«Департамент»:
2.2.1.На запит «Замовника» надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.
3.Відповідальність сторін
3.1.У разі невиконання або неналежного виконання «Замовниками» обов`язків, передбачених п. 2.1. цього договору, «Замовники» сплачує до бюджету м. Харкова пеню в розмірі 0,2 відсотка за кожен день прострочення платежу, що нараховується на суму простроченої заборгованості.
3.2.Розмір несплачених коштів пайової участі «Замовника» також корегується відповідно до умов Договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова на величину інших штрафних санкцій, пені тощо.
4.Час та дія договору
4.1.Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обов`язків за договором.
5.Зміна та розірвання договору
5.1.Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
5.2.Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
5.3.Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцяти денний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
5.4.У разі недосягнення сторонами згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
5.5.Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
6.Особливі умови
6.1.З питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.
6.2.Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до договору.
6.3.У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь- якої із сторін цього договору, права та обов`язки за цим договором переходять до правонаступників.
6.4.У разі зміни замовника нерухомого майна, зазначеного в п. 1.1. договору,, права та обов`язки щодо виконання умов договору переходять до нового замовника.
6.5.Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні, або припиненні договору, вирішуються у судовому порядку.
6.6.Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов`язків за договором.
6.7.Цей договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.
7. Адреса та реквізити сторін
Від «Департаменту» Від «Замовника»
Заступник міського голови - директор
Департаменту економіки та комунального ____
майна ____М.І. Фатєєв Г.Д. Дараселія
61003, м. Харків, м-нКонституції, 7 РНОКПП НОМЕР_2
Додаток до договору від __ 2020 р. № ___
про пайову участь
у розвитку інфраструктури м. Харкова
Розрахунок величини пайової участі
При реконструкції нежитлових приміщень першого поверху № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8а, 14 в літ. «Е-1» під кафе по
АДРЕСА_2 .Коефіцієнт відповідно до розміру пайової участі 0,04
2.Загальна площа об`єкту 137,10 кв. м.
3.Опосередкована вартість 19 140,00 грн.
4.Загальна вартість будівництва об`єкта 2 624 094, 00 грн.
5.Величина пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова
(усього до сплати коштів пайової участі за договором) 104 963, 76 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради судовий збір в розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, а якщо апеляційну скаргу подано- після закінчення апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення, а у разі його ухвалення за відсутності учасників справи- в той же строк з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається у відповідності з п. 15.5 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України до Харківського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Сторони по справі:
Позивач - Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради, місце знаходження: м. Харків, м-н Конституції 7 , ЄДРПОУ- 25610834.
Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса : АДРЕСА_3 , РНОКПП – НОМЕР_2 .
Третя особа – Харківська міська рада , місце знаходження : м. Харків , м-н Конституції 7, ЄДРПОУ- 04059243.
Суддя: І. В. Чайка