
справа № 274/3744/21
провадження №3/0274/1703/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2021 м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Базюк Ю.П., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової служби України ГУ ДПС у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Жеребки Чуднівського району Житомирської області, заміжньої, яка працює головним бухгалтером в ТОВ "Зустріч", проживає в АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
12.05.2021 під час перевірки головним державним ревізором ТОВ "Зустріч" за адресою: Житомирська область, м. Бердичів, вул. Ватутіна, 4, було встановлено порушення ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а саме: відсутні накладні на походження товарів - дві пляшки вина "Шатон Барон" 0,75л по ціні 68 грн, чим не дотримано п. 12 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватою себе визнала. Пояснила, що під час перевірки вона не змогла знайти документи на алкоголь. На даний час вона також не може знайти документи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 245,280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи. При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Порядок проведення розрахунків регулюється Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Як регламентовано п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення № 859 від 02.06.2021, копією акту (довідки) фактичної перевірки від 12.05.2021, із змісту якого вбачається, що на дві пляшки алкогольного напою "Шато Барон" 0,75л відсутні накладні на придбання, копією письмових пояснень ОСОБА_1 про обставини вчинення правопорушення.
Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, тобто у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Обставин, що пом`якшують, обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення судом враховується, що санкція ч. 1 ст. 155 -1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого діяння, особу винної, яка працює, ступінь вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та накладає на неї стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному для посадових осіб.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, в розмірі, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2021 році - 22270 грн).
Крім того, згідно змісту протоколу, 12.05.2021 під час перевірки головним державним ревізором ТОВ "Зустріч" за адресою: Житомирська область, м. Бердичів, вул. Ватутіна, 4, було встановлено порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: при реалізації підакцизного товару 01.08.2020 через РРО цигарок "Філіп Морис" за ціною 40 грн., фіскальний чек №36104, не запрограмовано код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД, чим не дотримано п. 11 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Враховуючи, що правопорушення, яке ставиться у провину ОСОБА_1 , було вчинене 01.08.2020, воно не є триваючим, а матеріли до суду надійшли 07.06.2021, тобто після спливу строку накладення на особу адміністративного стягнення, провадження у справі в цій частині підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 24,38, 40-1, 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, яке мало місце 12.05.2021, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК у Житомирській області /Житомирська область/ 21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ) 37976485 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Номер рахункуIBAN:UA368999980313060149000006001 Код класифікації доходів бюджету: 21081300 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 грн 00 коп.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м. Київ /22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Провадження в справі в частині притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, яке мало місце 01.08.2020, закрити, у зв?язку закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Роз`яснити, що відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Ю.П. Базюк