Постанова № 97800941, 14.06.2021, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
161/9533/21
Номер документу
97800941
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/9533/21

Провадження № 3/161/3520/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 червня 2021 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді – Пахолюка А.М.,

при секретарі - Будько І.Ю.,

з участю:

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

прокурора – Главацького А.М.,

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Луцької районної ради відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільненням».

В судовому засіданні ОСОБА_1 , винність в інкримінованому їй правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП, не визнала. Суду пояснила, що телефонувала до організаційного відділу Луцької районної ради, де їй повідомили, що декларацію подавати не потрібно. Сама ж вона, дане питання у Законі не з`ясовувала.

Прокурор в судовому засіданні зазначив про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, свідка, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що на підставі рішення Луцької районної ради №35/2 від 25.01.2019 року «Про визнання повноважень депутатів районної ради сьомого скликання», ОСОБА_1 визнано депутатом Луцької міської ради сьомого скликання (а.с. 18).

В подальшому рішенням Луцької районної ради №1/1 від 04.12.2020 року «Про інформацію голови Луцької районної виборчої комісії Волинської області про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів районної ради», було обрано новий склад Луцької районної ради восьмого скликання, відповідно ОСОБА_1 припинила повноваження депутата Луцької районної ради сьомого скликання (а.с. 13-15).

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Судом встановлено, що у зв`язку із припиненням повноважень депутата ОСОБА_1 04.12.2020 року, зобов`язана була подати (щорічну за 2020 рік) електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 00 год. 00 хв. 01.04.2021 року.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація фактично подана несвоєчасно, а саме 19.04.2021 року о 11 год. 31 хв., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідну декларацію у неї не було.

ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом за №148 від 26.05.2021 року про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями начальника організаційного відділу Луцької районної ради Яценюк Ю.В.; листом Управління стратегічних розслідувань у Волинській області «Про надання інформації» від 08.04.2021 року №1704/55/102/01-2021; рішенням Луцької районної ради №1/1 від 04.12.2020 року «Про інформацію голови Луцької районної виборчої комісії Волинської області про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів районної ради»; рішенням Луцької районної ради №35/2 від 25.01.2019 року «Про визнання повноважень депутатів районної ради сьомого скликання»; витягом з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.

За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації особи, яка припинила діяльність, за 2020 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» такої не подала, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При цьому, суд не бере до уваги показання свідка ОСОБА_2 , який в судовому засіданні повідомив, що особисто чув телефонну розмову ОСОБА_1 з начальником організаційного відділу Луцької районної ради ОСОБА_3 , в якій остання повідомила по відсутність необхідності подавати щорічну декларацію «після звільнення» за 2020 рік, а тому ОСОБА_1 не була належним чином проінформована про обов`язковість подання такої декларації, оскільки, особа несе персональну відповідальність за власні дії чи бездіяльність. Разом з тим, відповідно до ст. 68 Конституції України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Крім того, згідно письмових пояснень начальника організаційного відділу Луцької районної ради ОСОБА_4 , на пленарних засіданнях Луцької районної ради до депутатів неодноразово доводилась інформація про обов`язковість подання відповідних декларацій та кожному депутату надавались листи-роз`яснення вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо своєчасності подання електронних декларацій. Також, зазначила, що детально роз`яснювала депутатам у месенджері вимоги Закону щодо термінів та дат подання декларацій «перед звільненням» та «після звільнення», а тому вони були належним чином проінформовані та ознайомлені.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, щиро розкаялася, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.

Керуючись ст.ст. 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.М. Пахолюк