Рішення № 97798104, 22.06.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2021
Номер справи
520/5413/21
Номер документу
97798104
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

22 червня 2021 року № 520/5413/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту патрульної поліції (вул. Федора Ернста, буд. 3, м. Київ, 03048, код ЄДРПОУ40108646) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати ним командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 доплати за несення ним служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 року та сум індексації його грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 року;

- зобов`язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» нарахування та виплату командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 доплати за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018;

- зобов`язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» нарахування та виплату командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 індексації його грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017;

- зобов`язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянами втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строку їх виплати» нарахування та виплату командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 компенсації втрати частини його доходу в зв`язку з несвоєчасною виплатою йому доплати за несення ним служби у нічний час з 07.11.2015 по 28.02.2018 року, та у зв`язку з несвоєчасною виплатою йому індексації його грошового забезпечення з 07.11.2015 по 31.10.2017 року.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що Департаментом патрульної поліції допущено протиправну бездіяльність щодо не нарахування та невиплати йому доплати за несення служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за вищевказаним позовом прийнято до розгляду, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу та отримана ним, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Від відповідача надійшов відзив на позов, в якому представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що в період з 07.11.2015 по 28.02.2018 довідки несення поліцейським служби в нічний час в Управлінні патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції не формувалися та до Департаменту патрульної поліції не надходили. В інший спосіб, за відсутності довідок обліку несення поліцейським служби в нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018, нарахування та здійснення виплати за службу у нічний час, неможливе, у зв`язку з порушенням у такому разі, вимог абзацу 6 пункту 11 розділу II наказу МВС України від 06.04.2016 №260. Також, представником відповідача вказано, що від початку функціонування Національної поліції України з 07.11.2015 до жовтня 2017 року включно індексація виплат заробітної плати поліцейським не проводилась через відсутність зазначених змін у Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 згідно наказу начальника ДПП № 115 о/с від 07.11.2015 був призначений на посаду командира батальйону №1 по Управлінню патрульної поліції у місті Харкові ДПП (на теперішній час - управління патрульної поліції в Харківській області ДПП).

Відповідно до інформації щодо несення служби в нічний час ОСОБА_1 , згідно листа Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції від 22.03.2021 №2951/41/14/03-2021, загальна кількість годин, відпрацьованих позивачем у нічний час за період з листопада 2015 року по лютий 2018 складає 1256 години.

Позивачем у позовній заяві вказано, що з 07.11.2015 по 28.02.2018 внаслідок бездіяльності Департаменту патрульної поліції йому не нараховувалась і не виплачувалась доплата за несення ним служби у нічний час, а з 07.11.2015 по 31.10.2017 йому не нараховувались і не виплачувалась індексація його грошового забезпечення, що підтверджується листом Департаменту патрульної поліції від 29.03.2021 №261зі/1/41/5/05-2021.

Крім того, командиру батальйону ОСОБА_1 також не нараховувалась і не виплачувалась компенсація за несвоєчасну виплату йому доплати за несення служби у нічний час та індексації грошового забезпечення.

Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Як передбачено приписами ч. 1 ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII), поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Згідно з ч. 5 ст. 94 Закону №580-VIII грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03 липня 1991 року №1282-XII (далі - Закон №1282-XII).

Приписами ст. 1 Закону №1282-XII встановлено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до приписів ст. 2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону №1282-XII порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затверджених постановою КМ України від 17 липня 2003 року № 1078 (далі - Порядок № 1078) визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Відповідно до ч. 6 ст. 95 Кодексу законів про працю України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Суд зазначає, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення поліцейських, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а тому підлягає обов`язковому нарахуванню і виплаті. Звільнення особи зі служби в поліції жодним чином не позбавляє її права на отримання виплат, на які вона має право, проте не отримувала їх під час проходження служби за незалежних від неї обставин.

Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 під час проходження служби не нараховувалася та не виплачувалася індексація грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017, що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями розрахункових листів позивача.

Відтак, суд приходить до висновку про те, що позивач має право на індексацію грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017 (включно), а отже бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за вказаний період, є протиправною.

Стосовно позовних вимог позивача про не нарахування та невиплати позивачу доплати за службу у нічний час за відпрацьовані нічні зміни за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Закону №580-VIII порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Згідно п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року (далі Постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пп. 3 п. 5 Постанови №988 встановлено обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Згідно із положеннями п. 8 Постанови №988 остання набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України “Про Національну поліцію”.

Суд зазначає, що Закон України “Про Національну поліцію” прийнято 02.07.2015 та набрав чинності 07.11.2015.

Також, суд зазначає, що наказом Міністерства внутрішніх справ України № 260 від 06.04.2016 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799 (далі – Порядок №260). Зазначений порядок було опубліковано та останній набув чинності 27.05.2016.

Згідно із положеннями п. 3 Розділу 1 вказаного Порядку №260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 11 Розділу II Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.

Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.

Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.

Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.

З наявного в матеріалах справи листа Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції від 22.03.2021 №2951/41/14/03-2021 вбачається, що згідно розстановок сил та засобів батальйону №1 УПП в Харківській області ДПП, які були збережені з 2015 року по 2018 рік та книг нарядів (від 07.11.2015 по 28.02.2018), що підтверджують факт несення служби у нічний час позивачем як командира батальйону № 1 УПП в Харківській області ДПП було зібрано інформацію, що загальна кількість годин, відпрацьованих позивачем у нічний час за період з листопада 2015 року по лютий 2018 складає 1256 години, а саме: листопад 2015 року - 48 годин, грудень 2015 року - 56 годин, січень 2016 року - 64 години, лютий 2016 року - 56 годин, березень 2016 року - 56 годин, квітень 2016 року - 64 години, травень 2016 року - 48 годин, червень 2016 року - 32 години, липень 2016 року - 48 годин, серпень 2016 року - 48 годин, вересень 2016 року - 40 годин, жовтень 2016 року - 48 годин, листопад 2016 року - 40 годин, грудень 2016 року - 32 години, січень 2017 року - 32 години, лютий 2017 року - 48 годин, березень 2017 року - 48 годин, квітень 2017 року - 56 годин, травень 2017 року - 48 годин, червень 2017 року - 48 годин, липень 2017 року - 48 годин, серпень 2017 року - 56 годин, вересень 2017 року - 16 годин, жовтень 2017 року - 16 годин, листопад 2017 року - 56 годин, грудень 2017 року - 40 годин, січень 2018 року - 16 годин, лютий 2018 року - 48 годин.

Відтак, суд приходить до висновку про те, що наявні в матеріалах справи докази свідчать на користь того, що позивач у спірний період ніс службу у нічний час.

Однак, як вказано позивачем, відповідач не здійснив нарахування та виплату доплати за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Суд зазначає, що відповідачем під час розгляду справи не надано до суду жодних належних та допустимих доказів правомірності дій стосовно не нарахування та не виплати позивачу зазначеної доплати за службу у нічний час відповідно до відпрацьованого часу у встановленому законодавством розмірі.

При цьому, зі змісту наданого до суду відзиву на позов судом встановлено доводи представника відповідача стосовно того, що довідки обліку несення позивачем служби в нічний час згідно пункту 11 Порядку №260 Департамент патрульної поліції не складав, а отже відсутні підстави для нарахування та виплати доплати за службу у нічний час.

Надаючи оцінку зазначеним доводам суд вважає за необхідне вказати, що останні не можуть вважатися судом належними та допустимими, оскільки згідно із приписами п. 11 Порядку №260 саме на відповідача покладено обов`язок з формування довідки обліку несення позивачем служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку № 260.

При цьому, складання довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час не залежить від волі позивача, а відсутність такої довідки не може впливати на нарахування та виплату доплати за службу в нічний час в порядку та розмірі, визначених Постановою №988 та Порядком № 260 в разі наявності для цього підстав.

Враховуючи вищевикладене та встановлені під час розгляду справи обставини суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу доплату за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Стосовно позовних вимог позивача про зобов`язання Департаменту патрульної поліції здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини його доходу відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянами втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строку їх виплати» суд зазначає наступне.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Як передбачено положеннями ст. 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III, компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Згідно зі ст. 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Норми аналогічного змісту містяться також у Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159.

Згідно з п. 2 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 (далі - Порядок № 159) компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).

Водночас, зі змісту статті 1 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III вбачається, що право на компенсацію частини доходів у громадянина пов`язується з настанням такого юридичного факту (події), як невиплата грошового доходу у встановлені строки його виплати.

При цьому, приписи статті 2, 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III визначають строк затримки виплати доходу, за якого виникає право на компенсацію, визначення поняття доходи для цілей цього Закону, а також порядок обчислення суми компенсації.

У пункті 4 Порядку № 159 визначено, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Наведене нормативне регулювання не встановлює першості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів.

З огляду на вищевикладене, слід дійти висновку про те, що кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер, спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи і пов`язані з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.

Отже, використане у статті 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III формулювання, що компенсація обчислюється як добуток "нарахованого, але не виплаченого грошового доходу" за відповідний місяць, означає, що має існувати обов`язкова складова обчислення компенсації - невиплачений грошовий дохід, який може бути або нарахований, або такий, який можна нарахувати, зокрема, і на підставі судового рішення.

Зміст і правова природа спірних правовідносин у розумінні положень статей 1 - 3 вказаного Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III дають підстави вважати, що право на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати особа набуває незалежно від того, чи були такі суми їй попередньо нараховані, але не виплачені.

Вищевказані висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду, викладеним у постановах від 14.05.2020 у справі №816/379/16 та від 30.09.2020 у справі № 280/676/19.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що Законом України №2050-ІІІ передбачено право позивача на отримання компенсації втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.

Розподіл судових витрат не здійснюється у зв`язку зі звільненням позивача від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту патрульної поліції (вул. Федора Ернста, буд. 3, м. Київ, 03048, код ЄДРПОУ40108646) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та не виплати командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 доплати за несення ним служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та сум індексації його грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017.

Зобов`язати Департамент патрульної поліції здійснити нарахування та виплату командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 доплату за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Зобов`язати Департамент патрульної поліції здійснити нарахування та виплату командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017.

Зобов`язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України “Про компенсацію громадянами втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строку їх виплати” нарахування та виплату командиру батальйону №1 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції підполковнику поліції ОСОБА_1 компенсацію втрати частини його доходу в зв`язку з несвоєчасною виплатою доплати за несення ним служби у нічний час з 07.11.2015 по 28.02.2018 та у зв`язку з несвоєчасною виплатою індексації його грошового забезпечення з 07.11.2015 по 31.10.2017.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Шляхова О.М.