
Справа № 420/6640/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Бутенка А.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, –
В С Т А Н О В И В:
Стислий зміст позовних вимог.
До Одеського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просить:
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 14.04.2021 щодо відмови у перерахунку пенсії через обмеження максимального розміру пенсії, у зв`язку з втратою годувальника ОСОБА_1 .
Зобов`язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385,65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) пенсію у зв`язку з втратою годувальника, виходячи із розрахунку 60% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Одеської області від 08.04.2021 № 395 без обмеження максимального її розміру, починаючи з 01.04.2021 року, з урахуванням вже здійснених виплат.
Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Позивачка з 12.08.2009 року перебуває на обліку в управлінні ПФУ у Київському районі м. Одеси (нині Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області) та отримує пенсію за віком у зв`язку з втратою годувальника відповідно до ст. 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-Х1І від 05.11.1991 в редакції Закону №502-УІ від 04.09.2008 виходячи із розміру 60% від заробітної плати її покійного чоловіка ОСОБА_2 як працівника прокуратури. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. З вказаного періоду Позивачці неодноразово робився перерахунок пенсії на підставі ст. 50-1 Закону №1789-Х1І, в розмірі 60 % від заробітної плати.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019, ст.ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку з початком роботи окружних прокуратур (наказ Генерального прокурора від 17.02.2021 року №40), і підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, 08 квітня 2021 року Позивачці надано довідку № 395 про розмір заробітної плати ОСОБА_2 , що враховується для перерахунку пенсії за відповідною посадою - прокурора міста.
10.04.2021 року Позивачка звернулась до Відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії у зв`язку з втратою годувальника на підставі довідки прокуратури Одеської області та в порядку, визначеному законом.
За результатами розгляду заяви, відповідно до електронної черги заяву розглянуто 14.04.2021 та рішенням відділу перерахунку пенсії №2 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області у м. Глухів, відмовлено в проведенні перерахунку з тих підстав, що розмір пенсії зменшується та складає 17690 грн., так як відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Позивачка вважає, що відмова у перерахунку призначеної пенсії за втратою годувальника на підставі Закону України «Про прокуратуру» без обмеження ії граничного розміру є протиправною та такою, що грубо порушує вимоги законодавства України, надані та гарантовані Конституцією України права та свободи, у зв`язку з чим з 01 квітня 2021 року має право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працюючих працівників окружних прокуратур.
25.05.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача зазначив, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки Відповідач не порушував права позивача, а рішення про відмову Позивачці у здійсненні перерахунку пенсії є правомірним.
Станом на 01.04.2021 розмір пенсії становить 25 894,40 грн. та розраховується 60% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідно посади прокуратури згідно довідки прокуратури Одеської області від 04.03.2020 № 395 без обмежень максимального її розміру згідно постанови П`ятого апеляційного адміністративаного суду м. Одеси від 01.07.2020.
Відповідно до ч. 13 ст.і 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 № 1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Згідно з частиною 20 цієї статті (в редакції Закону від 28.12.2014 № 76-VIII), умови та порядок перерахунок призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України.
Дія нормативно-правового акта в часі починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто, до події, факту, застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони стали або мали місце. Для перерахунку пенсії Позивачці має застосовуватися стаття 86 Закону №1697.
Відповідно до ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Відповідач вважає, що законодавством передбачено для осіб, яким призначено пенсію за законодавством, яке не передбачало обмеження максимального розміру, лише збереження раніше призначеного розміру пенсії, але не передбачає право на здійснення перерахунку пенсії, у розмірі, що перевищує максимально встановлений розмір.
Крім того, відповідно до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Таким чином, Відповідач зазначає, що рішення головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 14.04.2021 щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії Позивачці на підставі довідки Одеської обласної прокуратури прийняте у порядку та в межах чинного пенсійногозаконодавства, є законним і таким, що не підлягає скасуванню.
Заяви чи клопотання від сторін.
19.05.2021 та 25.05.2021 року від відповідачів надійшли відзиви на позов.
25.05.2021 року від Позивачки надійшла відповідь на відзив.
Інші заяви чи клопотання від сторін не надходили.
Процесуальні дії вчинені судом.
Ухвалою суду від 26.04.2021 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та повідомлено сторін, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та буде розглянута у строк не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Обставини справи.
Судом встановлено, що Позивачка з 12.08.2009 року отримує пенсію у зв`язку з втратою годувальника відповідно до ст. 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ від 05.11.1991 в редакції Закону № 502-УІ від 04.09.2008 виходячи із розміру 60 % від заробітної плати її покійного чоловіка – ОСОБА_2 на посаді працівника прокуратури.
Позивачці неодноразово перераховувалась пенсія у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, у тому числі за рішенням суду.
Так, Постановою Київського районного суду м. Одеси від 19.05.2016 року по справі №520/4596/16-а визнані неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси щодо відмови в перерахунку пенсії згідно ст.50-1 Закону України “Про прокуратуру” в редакції від 8.07.2011 року, скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси від 06.04.2016 року №835029, зобов`язано Управління ПФУ в Київському районі м. Одеси здійснити з 06.04.2016 р. перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.50-1 Закону України “Про прокуратуру” в редакції від 8.07.2011р. в розмірі 60% від середнього заробітку на підставі довідки прокуратури Одеської області №395 від 28.03.2016року.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13.05.2020 року по справі № 420/3245/20, залишеним без змін постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 01.07.2020 року, визнано протиправним та скасовано рішення управління застосування пенсійного законодавства відділу з питань перерахунку пенсії №9 Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 16.03.2020 №835029 про відмову у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію у зв`язку з втратою годувальника, виходячи із розрахунку 60% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Одеської області від 04.03.2020 №395 без обмеження максимального її розміру, починаючи з 13.12.2019 року, з урахуванням вже здійснених виплат.
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13.05.2020 по справі №420/3245/20 здійснило перерахунок пенсії позивачу з розрахунку 60% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Одеської області від 04.03.2020 №395 без обмеження максимального її розміру, починаючи з 13.12.2019, з урахуванням вже здійснених виплат.
10.04.2021 року, отримавши довідку №395 від 08.04.2021, видану Одеською обласною прокуратурою у зв`язку з початком роботи окружних прокуратур, і підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, Позивачка знову звернулась із заявою щодо перерахунку пенсії та доданою довідкою про розмір заробітної плати ОСОБА_2 , що враховується для перерахунку пенсії за відповідною посадою.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 14.04.2021 року позивачці відмовлено у здійсненні такого перерахунку.
Не погоджуючись з таким рішенням Позивачка звернулась до суду з даним позовом.
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За змістом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Статтею 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії чоловіку Позивачки, було встановлено, що членам сімей прокурора або слідчого (батькам, дружині, чоловіку, дітям, які не досягай 18 років або старшим цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення ними 18 років, а тим, які навчаються, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку), які були на його утриманні на момент смерті, призначається пенсія на випадок втрати годувальника, за наявності у нього стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років, у розмірі 60 відсотків від середньомісячного (чинного) заробітку на одного члена сім`ї, 80 відсотків - на двох і більше членів сім`ї.
Також вказаною статтею було визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
У подальшому ст.50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ , а також ч.20 ст.80 Закону України “Про прокуратуру” №1697-VII від 14.10.2014 року були змінені та встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019 визнане таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VII, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення закону, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Конституційний Суд України вирішив, що ч. 20 ст. 86 Закону України “Про прокуратуру” підлягає застосуванню в первинній редакції, відповідно до якої працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
За правилами ст. 2 Закону №3668-VІ, який набрав чинності з 01.10.2011, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до законів України «Про прокуратуру», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до п. 2 розділу II «Прикінцевих та перехідних положення» Закону №3668-VI обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.
Висновки суду.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачка з 12.08.2009 року отримує пенсію у зв`язку з втратою годувальника відповідно до ст. 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ від 05.11.1991, в редакції Закону № 502-VІ від 04.09.2008, виходячи із розміру 60 % від заробітної плати її покійного чоловіка ОСОБА_2 на посаді працівника прокуратури.
Згідно з оскаржуваним рішенням позивачці відмовлено у проведенні перерахунку пенсії з причини того, що відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру», максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року №3668-VI стаття 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ була доповнена нормою, згідно з якою максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Статтю 85 Закону України “Про пенсійне забезпечення” також було викладено у редакції, яка обмежила максимальний розмір пенсії.
Разом з тим, пенсію було призначено у 2009 році, тобто до прийняття Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року №3668-VI, при цьому відповідно до п. 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Суд не погоджується з доводами Відповідача, що Позивачка перебуває на обліку та отримує пенсію у зв`язку з втратою годувальника згідно Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII. Ці доводи відповідача спростовуються як матеріалами пенсійної справи, так і рішеннями Київського районного суду м. Одеси, Одеського окружного адміністративного суду та постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до викладеного у рішеннях Конституційного Суду України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій) розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.
15 липня 2015 року набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" № 1697-VII (далі - Закон №1697-VІІ), відповідно до Розділу ХІІ Прикінцевих положень якого визнано таким, що втратив чинність із набранням чинності цим Законом, зокрема, Закон № 1789-ХІІ, крім, частин 3, 4, 6 та 11 статті 50-1, що втратили чинність з 15 грудня 2015 року.
Також, абзацом 6 ч. 15 ст. 86 Закону №1697- VII передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Діюча редакція абзацу 6 ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» викладена внаслідок внесення змін згідно із Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2016 року.
Як слідує з п.2 Прикінцевих положень Закону України №911-VІІІ від 24 грудня 2015 року, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01 січня 2016 року.
Разом з тим, пенсія Позивачці була призначена відповідно до ст.50-1 Закону №1789-ХІІ в редакції, чинній на момент призначення, тобто до набрання чинності Законом №1697-VІІ.
Також, згідно з п. 1 Прикінцевих Положень Закону України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII щодо внесення змін до ст.ст.81,86 Закону України «Про прокуратуру», цей Закон набирає чинності з 01 січня 2017 року.
З наведеного слідує, що законодавець чітко визначив коло суб`єктів, на яких поширюється дія даної норми, до яких позивач не входить, оскільки у даних правовідносинах має місце перерахунок раніше призначеної пенсії, а не її призначення.
Частиною 14 статті 86 Закону України “Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, встановлено, що за пенсіонерами і членами їхніх сімей зберігаються пільги і гарантії соціального захисту, передбачені цим Законом та іншими законодавчими актами.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Враховуючи викладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії, призначеної згідно положень Закону України “Про прокуратуру”, має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто без обмеження максимального розміру суми пенсії.
Застосування нових положень закону до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, суперечить приписам статтей 22,58,64 Конституції України.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду при розгляді справи № 589/3997/16-а дійшов висновку, що пенсії, призначені до 2016 року, не підлягають обмеженню максимальним розміром, про що зазначено у постанові від 04 березня 2021 року.
У вказаній постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зазначено, що з огляду на ту обставину, що позивач є непрацюючим пенсіонером, і пенсія призначена йому до 01 січня 2016 року, то до розміру пенсії позивача не застосовуються обмеження максимального розміру пенсії, визначені абзацом шостим частини п 'ятнадцятої ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року.
Позивачка обгрунтованно посилається на п. 21 рішення від 01.06.2006 у справі "Федоренко проти України" (заява№ 25921/02), в якому Європейський Суд з прав людини, з урахуванням статті 1 Першого Протоколу до Конвенції сформулював правову позицію про те, що право власності може бути "існуючим майном" або "виправданими очікуваннями" щодо отримання можливості ефективного використання права власності чи "законними сподіваннями" отримання права власності. Громадяни мають бути впевненими у своїх законних очікуваннях, а також в тому, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано.
Верховним Судом в постанові від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17 зазначено, що в рішеннях Європейського суду з прав людини закладено один з основних принципів забезпечення вирішення спорів у публічно-правовій сфері, зокрема, між суб`єктом приватного права і суб`єктом владних повноважень, який передбачає, що будь-яке втручання з боку державних органів в мирне володіння майном, повинно бути законним і що воно повинне переслідувати законну мету в інтересах суспільства. Будь-яке втручання також повинно бути пропорційним переслідуваній меті. Іншими словами, необхідно знайти справедливий баланс до вимог загальних інтересів спільноти та вимог захисту основних прав особистості.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Згідно ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність прийнятого ним рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі існуючого обмеження максимальним розміром, тому позовні вимоги щодо перерахунку пенсії є правомірними.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення від 14.04.2021 року про відмову у проведенні перерахунку пенсії та зобов`язання відповідача перерахувати та виплачувати Позивачці пенсію у зв`язку з втратою годувальника, виходячи із розрахунку 60% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Одеської області від 04.03.2020 №395 без обмеження максимального її розміру, з урахуванням вже здійснених виплат.
Згідно зі ст.242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачеою сплачено судовий збір в розмірі 908 гривень та відповідно підлягає стягненню з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 6, 7, 9, 139, 242-246,295, 297 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 14.04.2021 щодо відмови у перерахунку пенсії через обмеження максимального розміру пенсії, у зв`язку з втратою годувальника ОСОБА_1 .
Зобов`язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385,65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) пенсію у зв`язку з втратою годувальника, виходячи із розрахунку 60% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Одеської області від 08.04.2021 № 395 без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.04.2021 року, з урахуванням вже здійснених виплат.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908 (дев`ятьсот вісім) гривень.
Рішення набирає законної сили у порядку ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст. 295-297 КАС України.
Суддя А.В. Бутенко