Рішення № 97795521, 22.06.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2021
Номер справи
200/4820/21
Номер документу
97795521
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 червня 2021 р. Справа№200/4820/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

До Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42171400, 85113, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25)

про визнання незаконними дії, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення невиплаченої пенсії у сумі 26029 грн. 65 коп.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії незаконними, стягнення з відповідача суму невиплаченої пенсії за період з листопада 2020 року по березень 2021 року у сумі 26029 грн. 65 коп., зобов`язання відповідача з квітня 2021 року нарахувати та виплачувати пенсію у розмірі 7325 грн. 93 коп., як суму фактичного мінімального прожиткового рівня для пенсіонера.

Ухвалою від 26 квітня 2021 року суд залишив без руху позовну заяву позивача та надав строк 10 днів з дня отримання ухвали на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України позивача та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача, вірно зазначити найменування відповідача, чітко зазначити чи відносяться позовні вимоги, викладені у пунктах 3, 4 до відповідача, або до якого саме відповідача вони спрямовані, надати належним чином засвідчену копію документу, що посвідчує особу позивача (наприклад, копія паспорту.

7 травня 2021 року позивач надав до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 25 травня 2021 року суд позовну заяву було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 200/4820/21 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), відмовив позивачу у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, відстрочив позивачу сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 908 грн. до ухвалення судового рішення, протягом тридцяти днів з дня винесення даної ухвали.

За правилами пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з березня 2021 року розмір пенсії складає 2200 грн., з травня 2020 року по лютий 2021 року – складав 2100 грн. Плата за квартиру з початку опалювального періоду 2020 – 2021 років складає: листопад 2020 року – 3100 грн. 29 коп., грудень 2020 року – 4011 грн. 98 коп., січень 2021 року – 3762 грн. 84 коп., лютий 2021 року – 3686 грн. 61 коп., березень 20211 року – 3662 грн. 91 коп. Зазначає, що з листопада 2020 року у позивача відсутня можливість сплачувати рахунки за квартиру. У призначенні субсидії позивачу відмовлено. Вважає, що відповідно до статті 48 Конституції України кожен має право на достатній рівень життя для себе та своєї родини.

Відповідач відзив до суду не надіслав, ухвалу про відкриття провадження у справі отримав 1 червня 2021 року.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, про що свідчить паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 16 листопада 1995 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, що позивач перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за віком.

Як вбачається з листа відповідача від 19 березня 2021 року № 166-184/М-03/0577/21вбачається, що позивач перебуває на обліку в управлінні як отримувач пенсії за віком. З 1 березня 2021 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» проведено перерахунок пенсії у зв`язку з індексацією середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачені страхові внески та яка враховується при нарахуванні пенсій у розмірі 1,11. Відповідно до пенсійної справи позивача страховий стаж врахований по 6 лютого 2013 року та складає 33 роки 7 місяців 16 днів. Коефіцієнт стажу - 0,33583. Заробітна плата при коефіцієнті 1,18371 складає 6423,52 грн. (із застосуванням показника середньої заробітної плати - 5426,60 грн.). Відповідно до розрахунку пенсії до проведення індексації заробітної плати розмір пенсії складав 2100 грн., з яких: основний розмір пенсії за віком – 1943 грн. 43 коп., доплата за понаднормовий стаж (за 3 роки) – 53 грн. 07 коп., зменшення за більш ранній вихід на пенсію (21%) - дата закриття коду виплати «Зменшення за більш ранній вихід на пенсію» 05.10.2021 - -419 грн. 27 коп., загальний розмір пенсії – 1577 грн. 23 коп., доплата жінкам з достроковим виходом на пенсію – 191 грн. 77 коп., доплата до 2000/2100/2200 на індексацію ЗП – 331 грн. Відповідно до розрахунку пенсії після проведення індексації заробітної плати розмір пенсії складав 2200 грн., з яких: основний розмір пенсії за віком – 2157 грн. 21 коп., доплата за понаднормовий стаж (за 3 роки) – 53 грн. 07 коп., зменшення за більш ранній вихід на пенсію (21%) - дата закриття коду виплати «Зменшення за більш ранній вихід на пенсію» 05.10.2021 - -464 грн. 16 коп., загальний розмір пенсії – 1746 грн. 12 коп., доплата жінкам з достроковим виходом на пенсію – 22 грн. 88 коп., доплата до 2000/2100/2200 на індексацію ЗП – 431 грн.

Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина 2, 3 статті 22 Конституції України).

У частині 1 статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до Преамбули Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV зі змінами та доповненнями (далі - Закон №1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Зміна умов і норм загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.

Згідно з частиною 1 статті 9 Закону №1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:

1) пенсія за віком;

2) пенсія по інвалідності;

3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Статтею 10 Закону № 1058-IV передбачено право вибору пенсійних виплат особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Статтею 26 Закону №1058-IV визначено умови призначення пенсії за віком і встановлено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років.

Наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Згідно частини 2 пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. У разі, якщо при однакових показниках індивідуального коефіцієнта заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу розмір пенсії у 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим, ніж пенсія, призначена у 2017 році, розмір якої обчислений з урахуванням положень абзацу першого цього пункту, Кабінет Міністрів України приймає рішення про збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується при призначенні пенсій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, таким чином, щоб пенсії, призначені у зазначений період, не були меншими за пенсії, що призначалися з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N 1566/11846.

Пунктом 4.1. цього порядку передбачено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3 Порядку).

Суд зазначає, що станом на день призначення пенсії, позивач не заперечував проти порядку та розміру призначення йому пенсії.

Суд зазначає, що відповідно до норм статті 43 Закону № 1058 перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.

Перерахунок пенсії – це процедура зміни розміру призначеної пенсії у зв`язку зі зміною особистих обставин пенсіонера, поданням нових документів, ухваленням нових законодавчих актів, зміною соціальних стандартів. Має на меті зміни складових пенсійної виплати.

Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) передбачено такі види перерахунків:

масовий перерахунок;

індивідуальний перерахунок.

Масовий перерахунок здійснюється без звернення пенсіонера на підставі чинних або нових законодавчих актів та з урахуванням документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що містяться в пенсійній справі на час перерахунку.Такі перерахунки:

– стосуються значної кількості пенсіонерів, особисті показники яких відповідають умовам, визначеним нормативно-правовим актом;

– здійснюються автоматизованим способом і не передбачають звернення пенсіонерів в органи Пенсійного фонду.

Зокрема, масові перерахунки здійснюють:

1) Із першого березня відповідного року:

– пенсіонерам за віком, по інвалідності, за вислугу років, у зв`язку з втратою годувальника відповідно до Закону № 1058;

– пенсіонерам по інвалідності та у зв`язку з втратою годувальника з числа військовослужбовців строкової служби відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

– пенсіонерам по інвалідності та у зв`язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

2) Із першого квітня відповідного року:

Для пенсіонерів, які мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, незалежно від перерв у роботі:

– з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію;

або

– з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів, які мають менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

– з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

3) Пенсіонерам, які не працюють, досягли 65 років та мають страховий стаж (чоловіки – 35, жінки – 30 років), збільшується мінімальний розмір пенсії залежно від мінімальної заробітної плати. У 2019 році це – 1 669,20 грн. (мінімальний розмір пенсії) = 4 173,00 грн. (мінімальний розмір зарплати) х 40 %).

4) Пенсіонерам, які не працюють, – у зв`язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму.

Індивідуальний перерахунок здійснюється за поданою заявою і додатковими документами, які є підставою для перегляду розміру призначеної пенсії.

Індивідуальні перерахунки пенсій здійснюють пенсіонерам, які виявили бажання перейти з одного виду пенсії на інший; за наявності інших обставин із урахуванням таких додаткових документів: про стаж, який не було враховано під час призначення/попереднього перерахунку пенсії; про заробітну плату за інші 60 місяців до 01.07.2000 р.; що підтверджують право на встановлення до пенсії надбавки, підвищення, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги тощо.

Не перераховують пенсії:

1) У зв`язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати – пенсіонерам, які працюють (здійснюють діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування);

2) Із урахуванням стражу, набутого після призначення пенсії – особам, які одержують пенсії за вислугу років, до досягнення пенсійного віку.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058-IV), для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Згідно п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" встановлено, що у 2021 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. №124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" (Офіційний вісник України, 2019 р., N 19, ст. 663), проводиться з 1 березня із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

Я вбачається з матеріалів справи, а саме з листа відповідача від 19 березня 2021 року позивачу було проведено перерахунок з 1 березня 2021 року на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" та розмір пенсії з 1 березня 2021 року складає 2200 грн. Крім того, як вбачається з матеріалів справи підстав для індивідуального перерахунку пенсії у позивача не було, оскільки вона не зверталась до відповідача із додатковими документами, зокрема, документами про стаж, який не було враховано під час призначення пенсії, про заробітну плату за інші 60 місяців до 01.07.2000 р., що підтверджують право на встановлення до пенсії надбавки, підвищення, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, тощо. Таких підстав для перерахунку пенсії, як зазначає позивач, зокрема, що пенсії не вистачає на сплату комунальних послуг, тощо, законодавством України не передбачено.

Суд не приймає посилання позивача на норми статті 24 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», яка визначає, що з метою дотримання державних соціальних гарантій, оцінки ефективності державної соціальної політики, її впливу на рівень та якість життя в Україні здійснюється постійний державний моніторинг у сфері застосування та фінансового забезпечення державних соціальних стандартів і нормативів. Основними засобами здійснення моніторингу є: щомісячна оцінка вартісної величини основних державних соціальних стандартів; ведення державного статистичного обліку щодо дотримання державних соціальних стандартів і нормативів; поточне коригування вартісних величин державних соціальних нормативів та нормативів витрат (фінансування) залежно від зміни цін та інших умов їх формування. За результатами моніторингу здійснюється перегляд розмірів державних соціальних гарантій в порядку, що визначається законами. Порядок проведення моніторингу застосування державних соціальних стандартів і нормативів та його фінансового забезпечення визначається Кабінетом Міністрів України. Відомості про розміри державних соціальних стандартів і нормативів, а також щодо результатів моніторингу їх застосування підлягають публікації в офіційних виданнях, з огляну на наступне.

Відповідно до норм частини 1 статті 28 Закону України № 1058 мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.

Відповідно до частини 2 статті 28 Закону України № 1058 з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Як вбачається з листа відповідача від 19 березня 2021 року, страховий стаж позивача складає 33 роки 7 місяців 16 днів. Суд ще раз наголошує, що позивачем при первинному призначенні пенсії, спору щодо розрахунку розміру пенсії, не було. Пенсію було призначено відповідно до норм діючого законодавства України, підстав для індивідуального перерахунку пенсії позивачу також не було, масовий перерахунок пенсії позивачу було здійснено 1 березня 2021 року.

З урахуванням вищевикладеного, суд зазначає, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Позивачем, відповідно до квитанції від 4 червня 2021 року було сплачено судовий збір у сумі 908 грн., який залишається за позивачем.

Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) До Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42171400, 85113, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ціолковського, 25) про визнання незаконними дії, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення невиплаченої пенсії у сумі 26029 грн. 65 коп. відмовити повністю.

Рішення ухвалене у нарадчій кімнаті 22 червня 2021 року. Повне судове рішення складено 22 червня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Смагар