
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2-ар/641/1/21 Справа №641/4242/16-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2021 року Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Колодяжної І.М.,
за участю секретаря судового засідання Гішян А.В.
справа №641/4242/16-а
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові заяву ОСОБА_1 про роз`яснення постанови Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25 травня 2016 року по справі № 641/4242/16-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (який є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова) про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Комінтернівського районного суду м. Харкова від ОСОБА_1 надійшла заява, з урахуванням її уточнень, про роз`яснення постанови Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.05.2016 по справі № 641/4242/16-а, в якій заявник просить роз`яснити, що при виконанні постанови Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.05.2016 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова (правонаступник Слобожанське об`єднане управління Пенсійного Фонду України м.Харкова, правонаступником якого є Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області) про визнання дій
протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, слід
проводити виплати пенсії за вислугу років згідно постанови суду від
25.05.2016 року та проводити перерахунки і виплату призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , без обмеження граничного розміру пенсії, відповідно до ст.50-1 Закону України Про прокуратуру № 1789-ХП від 05.11.1991 року в редакції, чинній на момент призначення пенсії, у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, на підставі додатково поданих документів (довідок (інформацій), виданих прокуратурою Харківської області, виходячи з розміру 90 відсотків від суми заробітної плати 57 384,60 грн. (довідка прокуратури Харківської області № 21-135 від 12.11.2020 щодо розміру нарахованої заробітної плати на посаді старшого прокурора відділу прокуратури області у тому числі: посадового окладу - 37 836,00 грн., надбавки за вислугу років - 11 350,80 грн., матеріальної допомоги для оздоровлення - 4 098,90 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань - 4 098,90 грн.) без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати з урахуванням виплачених сум, виплачуючи різницю в пенсії за минулий час не більш як 12 місяців.
Зі змісту поданої заяви про роз`яснення судового рішення вбачається, що з 2008 року він перебуває на обліку в Слобідському відділі обслуговування громадян у м. Харкові (сервісний центр) (правонаступника управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова) головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену на підставі статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991р. (зі змінами, внесеними згідно із Законом України №358/95-ВР від 05.01.1995р., в редакції Закону України №2663-111 від 12.07.2001р., що діяла станом на липень 2008 року) з розрахунку максимального розміру 90 відсотків від середнього заробітку (щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника органів прокуратури без обмеження її граничного розміру.За цей час йому неодноразово проводився перерахунок розміру пенсії згідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» у зв`язку з підвищенням розміру заробітної плати працівників органів прокуратури за документами пенсійної справи та додатково поданими документами (в тому числі інформацією або довідкою відповідного органу прокуратури про заробітну плату, що містить необхідні дані (умови та складові заробітної плати) по посаді, з якої він був звільнений на пенсію). Постановою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.05.2016 року в адміністративній справі №641/4242/16-а (№2- а/641/81/2016) позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області задоволено: визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова, щодо відмови у проведенні перерахунку розміру пенсії за вислугу років в розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991р. (зі змінами, внесеними згідно із Законом України №358/95-ВР від 05.01.1995р., у редакції Закону України №2663-111 від 12.07.2001р., що діяла станом на липень 2008 року) на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-346 від 01.04.2016 року про заробітну плату станом на 01.12.2015 року; скасовано рішення управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова від 14.04.2016 року щодо відмови у проведенні перерахунку розміру пенсії за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру»; зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова зробити перерахунок призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 ЗУ «Про прокуратуру» №1789- XII від 05.11.1991р. (зі змінами, внесеними згідно із Законом України №358/95-ВР від 05.01.1995р., у редакції ЗУ №2663-111 від 12.07.2001р., що діяла станом на липень 2008 року) з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку (щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури, згідно довідки прокуратури Харківської області №18-346 від 01.04.2016 року про заробітну плату, починаючи з 01.12.2015 року, без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати. Проте рішення суду є дещо не зрозумілим і відповідачем допущено неоднакове тлумачення висновків суду, що перешкоджає його належному виконанню. Так, судом першої інстанції зроблено висновок про те, що заявник має додаткові гарантії соціального захисту з боку держави як працівник прокуратури, отже зміст та обсяг досягнутих ним соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. При винесенні рішення в резолютивній частині суд керується та вказує на застосування саме статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (а не будь-які інші положення законодавства), в цілому, без будь-яких обмежень або виключень з цієї статті, яка передбачає поряд з іншим, здійснення перерахунку призначеної пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку (щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури без обмеження максимального розміру пенсії. Згідно частини 13 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, в редакції від 12.07.2001 року, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Згідно з частиною 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, в редакції від 12.07.2001 року, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що слідує за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи. Згідно частини 4 статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV, в редакції від 25.10.2020 року, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Відповідно до частин 2, 3 статті 22, частини 1 статті 64 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Право працівників прокуратури на перерахунок раніше призначених пенсій підтверджено також рішенням Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(ІІ)/2019, у якому, зокрема, зазначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Міністерство соціальної політики України, розглянувши лист від 18.02.2020 року №21-698вих.20 Офісу Генерального прокурора щодо погодження порядку дій при проведенні перерахунку пенсій працівникам органів прокуратури у зв`язку з прийняттям Другим Сенатом Конституційного суду України 13.12.2019 рішення №7-р(ІІ)2019, яким визнано таким, що не відповідає Конституції України положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» та встановлено порядок виконання цього Рішення, листом від 21.02.2020 за №2690/0/2-20/54 погодило запропонований порядок дій . Також, вказаним листом визначено, що перерахунок пенсій проводиться за зверненнями пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України на підставі довідок про заробітну плату, виданих органом прокуратури, в яких складові заробітної плати визначаються на момент виникнення права на перерахунок (дата збільшення заробітної плати, в тому числі її складових). 20.11.2020 року ОСОБА_1 звернувся до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок його пенсії у зв`язку з підвищенням заробітних плат діючим працівникам органів прокуратури України та здійснення відповідних виплат на підставі ст.50-1 Закону України від 05.11.1991р. №1789-ХІІ, виходячи з розміру 90 відсотків від суми заробітної плати, визначеній у наданій ним довідці від 12.11.2020 року за №21-135 прокуратури Харківської області.Листом головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 26.11.2020 ОСОБА_1 було рекомендовано особисто звернутися для перерахунку пенсії до сервісного центру і 01.12.2020 він звернувся до Слобідського відділу обслуговування громадян у м. Харкові (сервісний центр) щодо перерахунку його пенсії у зв`язку з черговим підвищенням заробітних плат діючим працівникам органів прокуратури України та здійснення відповідних виплат на підставі ст.50-1 Закону України від 05.11.1991р. №1789-ХІІ, виходячи з розміру 90 відсотків від суми заробітної плати, визначеній у наданій позивачем довідці від 12.11.2020 року за №21-135 прокуратури Харківської області.04.12.2020 року Слобідським відділом обслуговування громадян у м. Харкові (сервісний центр), в порушення вимог ст.50-1 Закону України від 05.11.1991р. №1789-ХІІ, ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з розрахунку 60 відсотків від середнього заробітку (щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури, згідно наданої довідки прокуратури Харківської області від 12.11.2020 року про заробітну плату, та обмежено виплату пенсії розміром у десять прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Письмове повідомлення про проведення саме такого перерахунку пенсії заявник отримав лише 13.05.2021 року після повторного письмового звернення до Головного управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області . ОСОБА_1 вважає , що за вказаний період Слобідським відділом обслуговування громадян у м. Харкові (сервісний центр) та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області порушено його право на перерахунок та підвищення пенсії і постанова Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.05.2016 до цього часу належним чином не виконується. З метою усунення перешкод щодо належного виконання постанови Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.05.2016 року у справі №641/4242/16-а (№2-а/641/81/2016), недопущення неоднакового тлумачення висновків суду з боку відповідача, вбачається необхідність роз`яснення вказаного судового рішення без зміни його змісту.
До суду від Головного Пенсійного фонду України 17 червня 2021 року надійшов відзив , в якому представник Головного Пенсійного фонду України зазначив, що питання ,які були зазначені позивачем в заяві про роз,яснення судового рішення , тобто можливості перерахунку пенсії у разі збільшення заробітної плати не було предметом заявлених вимог і їх обгрунтувань , а тому не може розглядатися судом за правилами ст. 254 КАС України , з метою запобігання зміни змісту судового рішення.
В судове засідання заявник не з`явився, надав суду заяву, в якій просив розгляд його заяви проводити без його участі.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області у судове засідання не з`явився .
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25 травня 2016 у справі № 641/4242/16-а задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 :
-визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова , щодо відмови у проведенні перерахунку розміру пенсії за вислугу років в розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст.. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 (зі змінами , внесеними згідно із Законом України №358/95-ВР від 05.10.1995 року , у редакції ЗУ №2663-ІІІ від 12.07.2001 року , що діяла станом на липень 2008 року) на підставі довідки прокуратури Харківської області №18-346 від 01.04.2016 року про заробітну плату станом на 01.12.2015 року.
-скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова від 14.04.2016 року , щодо відмови у проведенні перерахунку розміру пенсії за вислугу років згідно ЗУ «Про прокуратуру».
-зобов,язано Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова зробити перерахунок призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 (зі змінами , внесеними згідно із Законом України №358/95-ВР від 05.10.1995 року , у редакції ЗУ №2663-ІІІ від 12.07.2001 року , що діяла станом на липень 2008 року) з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку (щомісячної ( чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури , згідно довідки прокуратури Харківської області №18-346 від 01.04.2016 року про заробітну плату , починаючи з 01.12.2015 року , без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати.
Судове рішення у справі набрало законної сили 07.06.2016.
З 15.12.2017 набрала чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно з п.10 Перехідних положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності новою редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Виходячи зі змісту вказаної вище статті, рішення суду повинно бути незрозумілим. Зрозумілість рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення.
Підставою для роз`яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз`ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз`яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
На час призначення пенсії заявнику пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих було визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (далі Закон №1789-ХІІ).
Згідно із частинами 1, 2 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції Закону №2663 від 12.07.2001, чинній на момент призначення пенсії заявнику) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку.
Частиною 13 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсій проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівниками виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Таким чином, на момент призначення пенсії заявнику порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах 13 та 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ.
В подальшому, до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ неодноразово вносились зміни, які стосувались зменшення розміру пенсії у відсотках від заробітку, та встановлення максимального розміру пенсії. Такі зміни вносились законами України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ, «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення від 02.03.2015 №213-VІІ.
Отже, внесені зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ суттєво звужують і обмежують зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цими законами (Законами №№ 1697-VII, 76-VІІІ, 213-VІІ).
Відповідно до частин 2, 3 статті 22, частини 1 статті 64 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Крім того, Законом №213-VІІ внесено зміни до частини п`ятнадцятої статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, згідно з якою максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Однак, вказана норма набрала чинності після призначення пенсії заявнику.
Частиною другою розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VІ передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
В контексті викладеного, застосування нових положень до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, суперечить вимогам частини 1 статті 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність.
Тобто безпідставним є застосування до правовідносин норм Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ, оскільки вказаний закон поширює свою дію на прокурорів та слідчих органів прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.
Отже, зміни стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.
Таким чином, враховуючи те, що заявник вже є пенсіонером за вислугою років і пенсія йому була призначена до 01 січня 2016 року, тому до розміру пенсії заявника не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії, визначені Законом № 1697-VІІ.
З наведеного вбачається, що вказані зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років заявнику є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1Закону №1789-ХІІ в редакції, що діяла на момент призначення пенсії.
Право працівників прокуратури на перерахунок раніше призначених пенсій підтверджено також рішенням Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р(ІІ)/2019, у якому, зокрема, зазначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.
У постанові суду від 25.05.2016 також зазначено, що перерахунок пенсії необхідно проводити за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонером, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію.
Враховуючи, що резолютивна частина судового рішення не містить прямої вказівки відповідачу виплачувати пенсію позивачу, враховуючи і підвищення заробітної плати працівників прокуратури, однак містить посилання на відповідну статтю закону ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», якою необхідно керуватися при здійсненні перерахунку пенсії позивача, суд вважає за можливе задовольнити заяву ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про роз`яснення постанови Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.05.2016 у справі № 641/4242/16-а-задовольнити.
Роз`яснити, що при виконанні постанови Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25 травня 2016 року за адміністративним позовом слід проводити виплати пенсії за вислугу років згідно постанови суду від 25.05.2016 року та проводити перерахунки і виплату призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , без обмеження граничного розміру пенсії, відповідно до ст.50-1 Закону України Про прокуратуру № 1789-ХП від 05.11.1991 року в редакції, чинній на момент призначення пенсії, у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, на підставі додатково поданих документів (довідок (інформацій), виданих прокуратурою Харківської області, виходячи з розміру 90 відсотків від суми заробітної плати 57 384,60 грн. (довідка прокуратури Харківської області № 21-135 від 12.11.2020 щодо розміру нарахованої заробітної плати на посаді старшого прокурора відділу прокуратури області у тому числі: посадового окладу - 37 836,00 грн., надбавки за вислугу років - 11 350,80 грн., матеріальної допомоги для оздоровлення - 4 098,90 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань - 4 098,90 грн.) без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати з урахуванням виплачених сум, виплачуючи різницю в пенсії за минулий час не більш як 12 місяців.
Ухвала суду може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п,ятнадцяти днів з дня її проголошення або підписання ухвали суду без її проголошення у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання , яким завершується розгляд справи.
У відповідності до п. 15 .5 ч.1 розділу VІІ Перехідних положень КАС України в новій редакції , до дня початку функціювання Єдиної судової інформаційно – телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Комінтернівський районний суд м. Харкова .
Суддя - І. М. Колодяжна