
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №293/1158/21
Провадження № 3/293/1610/2021
17 червня 2021 року смт.Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого- судді Бруховського Є.Б.
секретаря судового засідання Давиденко Л.П.
з участю прокурора Чарліної О.В.
правопорушниці ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Черняхів матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Нова Мар`янівка Радомишльський район, мешканки АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністравтивне правопорушення, пов`язане з корупцією №168 від 12.05.2021року ОСОБА_1 у період з 17.11.2015 року по 04.12.2020 року, перебуваючи на посаді депутата Черняхівської селищної ради, яка відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік а саме 15.04.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністравтивне правопорушення, пов`язане з корупцією №169 від 12.05.2021 року ОСОБА_1 у період з 17.11.2015 року по 04.12.2020 року, перебуваючи на посаді депутата Черняхівської селищної ради, яка відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями а саме 05.04.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Матеріли справи за протоколами про адміністравтивне правопорушення, пов`язане з корупцією за №№168,169 від 12.05.2021 відносно ОСОБА_1 відповідно до положень ст.36 КУпАП, суд вважає за необхідне об`єднати в одне провадження та присвоїти об`єднаній справі єдиний унікальний номер 293/1158/21 та номер провадження 3/293/1610/2021.
Правопорушниця в судовому засіданні, свою вину визнала, вказала, що не подала декларацію через недосконале знання законодавства, наміру приховувати свої доходи не мала.
Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просила визнати її винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку:
Так, на підставі рішення першої сесії Черняхівської селищної ради Житомирської області від 17.11.2015 визнано повноваження депутата Черняхівської селищної ради Житомирської області ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.1 ст. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування» на підставі рішення першої сесії Черняхівської селищної ради Житомирської області від 04.12.2020 припинено повноваження депутата Черняхівської селищної ради Житомирської області ОСОБА_1 .
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на депутатів місцевих рад.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини другої статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік та відповідно подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік 15.04.2021 о 10 год. 11 хв., та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період не охоплений раніше поданими деклараціями - 05.04.2021 о 19 год. 02 хв., тобто несвоєчасно.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, слід дійти до висновку, що ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений частиною 2 статті 45 Закону, а саме у передбачений законодавством термін не подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП за №№168,169 від 12.05.2021 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП; копіями декларації; письмовими поясненнями правопорушниці та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїла адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З урахуванням всіх обставин скоєння правопорушень, характер їх вчинення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, відсутністю обтяжуючих обставин, суд дійшов до висновку про необхідність накладення на порушницю адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП в зв`язку з накладенням на правопорушницю адміністративного стягнення, суд стягує з неї судовий збір.
Керуючись ст. 33, 36, ч.1 ст.172-6, ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріли справи за протоколами про адміністравтивне правопорушення, пов`язане з корупцією за №№168,169 від 12.05.2021 відносно ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження.
Об`єднаній справі присвоїти єдиний унікальний номер 293/1158/21 та номер провадження 3/293/1610/2021.
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення, у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн на р/р - UA968999980313090106000006823, отримувач ГУК у Житомирській області/ТГ смтЧерняхів/21081100, код отримувача 37976485; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454,00 грн на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області. Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідно ст. 308 КУпАП України, у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Суддя: Є.Б. Бруховський