Рішення № 97753779, 18.06.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2021
Номер справи
160/2383/21
Номер документу
97753779
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2021 року Справа № 160/2383/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Кластер 2012" до відповідача-1 - Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, відповідача-2 - Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-

Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Приватного підприємства "Кластер 2012" до відповідача-1 - Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, відповідача-2 - Державної податкової служби України, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134058/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 12.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №3, дата складання 12.10.2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134056/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 13.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №4, дата складання 13.10.2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134057/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 13.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №5, дата складання 13.10.2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134055/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 13.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №6, дата складання 13.10.2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134060/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 15.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №7, дата складання 15.10.2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134056/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 15.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №8, дата складання 15.10.2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134054/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 16.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №9, дата складання 16.10.2020 року.

В обґрунтування позову зазначено, що на виконання вимог Податкового кодексу України позивачем було складено податкові накладні для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Через електронний кабінет платника податків Позивач отримав квитанції про те, що податкові накладні прийняті, але їх реєстрацію зупинено. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмов) в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач направив до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів, до кожної податкової накладної, однак рішеннями комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській було відмовлено в реєстрації вищевказаних податкових накладних, в якому зазначено надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. В графі додаткова інформація зазначено «.».

Ухвалою суду від 29.03.2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

26.04.2021 року від відповідача ГУ ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що позивачем було подано до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію відповідні податкові накладні, реєстрація яких була зупинена. За результатами розгляду Комісії документів, наданих платником, прийняті рішення про відмову у реєстрації ПН у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Крім того, відповідно до п.8 Постанови від 11.12.2019 №1165, ПП «Кластер 2012» включено до переліку ризикових платників – 15.10.2020 року.

26.04.2021 року від відповідача ДПС України надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що останній заперечує у повному обсязі обставини та правові підстави на які посилається позивач у позові. Відповідно до норм чинного законодавства повноваження ДПС України щодо реєстрації ПН в ЄРПН є дискреційними повноваженнями та виключною компетенцією уповноваженого органу. Позовні вимоги про зобов`язання вчинити конкретні дії (зареєструвати ПН в ЄРПН) хоча і знаходяться у взаємозв`язку із вимогами про скасування рішень, але мають самостійний характер і можуть бути задоволені, якщо судом перевірено виконання усіх умов, визначених законом, для прийняття такого рішення.

13.05.2021 року від відповідача ГУ ДПС у Дніпропетровській області надійшли додаткові письмові пояснення.

Ухвалою суду від 18.06.2021 року за клопотанням представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області допущено заміну відповідача-1 - Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015) його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ ВП 44118658; 49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17А).

Станом на 18.06.2021 року до суду не надходили інші письмові заяви по суті справи від сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Кластер 2012» (код ЄДРПОУ 38529486, 51600, Дніпропетровська обл., місто Верхньодніпровськ, вул.Київська, 1) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 10.01.2013 року про що внесено запис за номером 12241020000056321 та має статус платника податку на додану вартість з 01.06.2020 року.

Основним видом діяльності якого є: 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

12.10.2020 року між ПП «Кластер 2012» (постачальник) та ТОВ «Паф Гарант» (покупець) укладено договір поставки №12/10, згідно предмету якого, постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти та оплатити товар українського походження, врожаю 2020 року на умовах, зазначених у цьому Договорі. Характеристика товару: соняшник, орієнтовна кількість товару 720,0 тн (+/- 10%). Орієнтовна вартість договору – 10082908,80 грн.

На виконання умов договору щодо поставки соняшника, та у зв`язку з надходженням коштів (попередня оплата) від ТОВ «Паф Гарант» відповідно до рахунків наданих ПП «Кластер 2012», позивачем було складено відповідні податкові накладні та направлено на реєстрацію до ЄРПН:

№3 від 12.10.2020 року на суму з ПДВ 343140,98 грн., згідно Квитанції від 28.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.»;

№4 від 13.10.2020 року на суму з ПДВ 861562,46 грн., згідно Квитанції від 30.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.»;

№5 від 13.10.2020 року на суму з ПДВ 1496044,27 грн., згідно Квитанції від 30.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.»;

№6 від 13.10.2020 року на суму з ПДВ 4487992,82 грн., згідно Квитанції від 30.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.»;

№7 від 15.10.2020 року на суму з ПДВ 1000022,86 грн., згідно Квитанції від 30.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.»;

№8 від 15.10.2020 року на суму з ПДВ 1000022,86 грн., згідно Квитанції від 30.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.»;

№9 від 16.10.2020 року на суму з ПДВ 845322,42 грн., згідно Квитанції від 30.10.2020р. – «Документ прийнято. Реєстрація зупинена.».

Згідно всіх квотацій про зупинення реєстрації ПН, як підстава зупинення зазначено: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України, реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На вищезазначену пропозицію позивачем було направлено на адресу податкового органу:

1. повідомлення №3 від 06.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №3 від 12.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 12.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 343140,98 грн. платіжне доручення №6966 від 12.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

2. повідомлення №4 від 06.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №4 від 13.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 13.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 861562,46 грн. платіжне доручення №6982 від 13.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

3. повідомлення №5 від 06.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №5 від 12.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 13.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 1496044,27 грн. платіжне доручення №6973 від 13.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

4. повідомлення №6 від 06.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №6 від 13.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 13.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 4487992,82 грн. платіжне доручення №6981 від 13.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

5. повідомлення №7 від 06.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №7 від 15.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 15.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 1000022,86 грн. платіжне доручення №6991 від 15.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

6. повідомлення №8 від 06.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №8 від 15.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 15.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 1000022,86 грн. платіжне доручення №6996 від 15.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

7. повідомлення №9 від 07.11.2020 року про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №9 від 16.10.2020 року, реєстрацію якої зупинено.

В графі пояснення зазначено: ПП «Кластер 2012» (іпн 385294804160) для своєї діяльності використовує орендовані приміщення. Забезпечене трудовими ресурсами. Підприємство нараховує та сплачує в установлені терміни податки та збори в повному розмірі. Заборгованість відсутня. ПП «Кластер 2012» отримав 16.10.2020 року попередню оплату за соняшник в сумі 845322,42 грн. платіжне доручення №7002 від 16.10.2020р. Попередня оплата за соняшник станом на 05.11.2020р. становить 5150894,72 грн.

Кількість додатків до повідомлення – 23.

ПП «КЛАСТЕР 2012» згідно повідомлень про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, направив до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів на підтвердження здійснення операцій за правочином, зокрема: договір №12/10 від 12.10.2020р., картка аналізу зерна №285 від 30.10.2020р., наказ №1/2020 від 06.02.2020р., Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність форма №20-ОПП, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 кв. 2020р., квитанція №2 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 3 кв.2020р., фінансова звітність за 9 місяців 2020р., квитанція №2 до Фінансової звітності за 9 місяців 2020р., рахунок №375 від 15.09.2020р., видаткова накладна №74 від 15.09.2020р., рахунок-фактура №Т-00000152 від 06.10.2020р., видаткова накладна №Т00000083 від 06.10.2020р., видаткова накладна №1 від 30.10.2020р., лист №23 від 30.10.2020р., договір оренди №6 від 01.09.2020р., договір оренди №7 від 01.09.2020р.. договір №01/10/2020 складського зберігання продукції від 01.10.2020р., рахунок-фактура №3 від 12.10.2020р., платіжне доручення №6966 від 12.10.2020р., акт звірки взаємних розрахунків від 05.10.2020р., рахунок-фактура №4 від 13.10.2020р., платіжне доручення №6982 від 13.10.2020р., рахунок-фактура №5 від 13.10.2020р., платіжне доручення №6973 від 13.10.2020р., рахунок на оплату №6 від 13.10.2020р., платіжне доручення №6981 від 13.10.2020р., рахунок на оплату №7 від 15.10.2020р., платіжне доручення №6991 від 15.10.2020р., рахунок на оплату №8 від 15.10.2020р., платіжне доручення №6996 від 15.10.2020р., рахунок на оплату №9 від 16.10.2020р., платіжне доручення №7002 від 16.10.2020р.

Проте, комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- №2134058/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №3 від 12.10.2020 року;

- №2134056/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №4 від 13.10.2020 року;

- №2134057/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 13.10.2020 року;

- №2134055/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №6 від 13.10.2020 року;

- №2134060/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №7 від 15.10.2020 року;

- №2134059/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №8 від 15.10.2020 року;

- №2134054/38529486 від 13.11.2020р., яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №9 від 16.10.2020 року.

У всіх рішеннях, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних зазначено підставу: надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства.

В графі додаткова інформація стоїть «.».

Позивач вважає вищевказані рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, що і стало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України(далі -ПК України).

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі за текстом - ПК України) об`єктом оподаткування є операції платників податку зокрема з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з пунктом187.1статті187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

Відповідно до пункту 188.1 статті188 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв`язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються, та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 ПК України).

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цьогоКодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, яка набула чинності з 01.02.2020, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів (далі - Порядок №1165).

Відповідно до п.2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.

Ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту "а" або "б" пункту 185.1 статті 185, підпункту "а" або "б" пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за наявності об`єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов`язку.

Згідно з п. 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (п. 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Так, відповідно до отриманих позивачем квитанцій, реєстрація спірних накладних зупинена у зв`язку із відповідністю платника податку п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Суд зазначає, що Критерії ризиковості платника податку на додану вартість є Додатком №1 до Порядку №1165.

Відповідно до пункту 8 Критерії ризиковості платника податку на додану вартість у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.

Так, в Квитанції контролюючий орган, пославшись на відповідність п.8 Критеріїв ризиковості платника податків, запропоновав надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній.

Крім того, вищезазначені Квитанції не містить інформації, які документи необхідні контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної.

Відповідно до пункту 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 (далі - Порядок №520), перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно пункту 11 Порядку №520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення Комісії Державної податкової служби України повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваними спірними рішеннями комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області відмовлено у реєстрації спірних податкових накладних, а підставою зазначених рішень зазначено надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства.

В графі додаткова інформація нічого не зазначено, лише стоїть знак «.».

Разом з тим, зі змісту останнього вбачається, що рішення контролюючого органу є необґрунтованим, оскільки не містить чітких посилань на підстави, які слугували причинами для прийняття рішення про відмову контролюючого органу ДПС зареєструвати податкову накладну у ЄРПН з урахуванням наданих позивачем письмових пояснень та документів, які підтверджують реальність господарської операції за вказаною податковою накладною, а також не містить доводів та обґрунтувань відносно того, які саме надані позивачем документи були складені із порушенням законодавства з урахуванням того, що форма рішення передбачає конкретне визначення контролюючим органом, які саме документи не надані платником податків та не зазначено з яких підстав подані позивачем пояснення та додаткові документи за наслідками зупинення реєстрації податкової накладної не були враховані контролюючим органом та не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства і якого саме законодавства.

Таким чином, суд дійшов висновку, що, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які, на думку суду, свідчать про проведення господарських операцій, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

Окрім цього, контролюючий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів для прийняття рішень в рамках розглядуваних пояснень не надавав.

Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб`єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб`єкта, визначених законом.

Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб`єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.

Таким чином, висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Разом з тим, як встановлено в ході судового розгляду справи відповідачем 1 зазначених вище принципів при прийнятті рішення дотримано не було.

Суд зазначає, що відповідачем не надано суду жодного обґрунтування щодо застосування пункту 8 Критерії ризиковості платника податку для прийняття рішення щодо ризиковості здійснення господарських операцій, зазначеної в поданій для реєстрації позивачем податковій накладній.

В даному випадку, відповідачами ґрунтовних недоліків щодо поданих позивачем документів не встановлено та не виказано у відповідному рішенні, а відмова у реєстрації спірних податкових накладних фактично обґрунтована наданням платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства, однак вказані висновки спростовані в ході судового розгляду.

Також, з наданих до матеріалів справи документів та документів, які надавались контролюючому органу, було можливо встановити підстави для складання та направлення на реєстрацію спірних накладних.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Зазначений висновок відповідає правовій позиції, викладеній в постанові Верховного Суду від 02.07.2019 року по справі №140/2160/18.

Частиною 5 ст. 242 КАС України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем на підтвердження реальності здійснення операцій були виписані вищевказані податкові накладні, по яким позивачем направлені повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, копії яких містяться в матеріалах справи, та надані відповідні документи.

Доводи відповідача про те, що ПП «Кластер 2012» включено до переліку ризикових платників - 15.10.2020, суд не приймає до уваги, оскільки відповідачем доказів прийняття такого рішення суду не надано.

Оцінюючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що рішення №2134058/38529486 від 13.11.2020р., №2134056/38529486 від 13.11.2020р., №2134057/38529486 від 13.11.2020р., №2134055/38529486 від 13.11.2020р., №2134060/38529486 від 13.11.2020р., №2134059/38529486 від 13.11.2020р., №2134054/38529486 від 13.11.2020р., є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо вимог про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3, дата складання 12.10.2020 року; податкову накладну №4, дата складання 13.10.2020 року; податкову накладну №5, дата складання 13.10.2020 року; податкову накладну №6, дата складання 13.10.2020 року; податкову накладну №7, дата складання 15.10.2020 року; податкову накладну №8, дата складання 15.10.2020 року; податкову накладну №9, дата складання 16.10.2020 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Згідно з ч.4 ст.245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто законодавець передбачив обов`язок суду змусити суб`єкт владних повноважень до правомірної поведінки, а не вирішувати питання, які належать до функцій і виключної компетенції останнього (дискреційні повноваження), тому втручання в таку діяльність є формою втручання в дискреційні повноваження наведеного органу та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Як вбачається зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980р. під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Адміністративний суд під час розгляду та вирішення публічно-правових спорів перевіряє, чи рішення суб`єкта владних повноважень прийняте у межах законної дискреції. При цьому, відповідно до правил правозастосування практики Європейського суду з прав людини, суд не може своїм рішенням підмінити рішення суб`єкта владних повноважень.

Тобто, дискреційними є повноваження суб`єкта владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною. Прикладом таких повноважень є повноваження, які закріплені у законодавстві із застосуванням слова «може».

Натомість, у даному випадку суд не вважає повноваження ДПС України, як дискреційними, оскільки даний суб`єкта владних повноважень не наділений повноваженнями за конкретних фактичних обставин діяти не за законом, а на власний розсуд.

Відповідно до судової практики Європейського суду з прав людини (рішення по справі «Олссон проти Швеції» від 24 березня 1988 року) запорукою вірного застосування дискреційних повноважень є високий рівень правової культури державних службовців, водночас, суди повинні відновлювати порушене право шляхом зобов`язання суб`єкта владних повноважень, у тому числі колегіальний орган, прийняти конкретне рішення про надання можливості, якщо відмова визнана неправомірною, а інших підстав для відмови не вбачається.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» практика ЄСПЛ підлягає застосуванню судами як джерело права.

В даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Відповідно до підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19 та 20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до Державної фіскальної служби відповідного рішення суду). У разі надходження до Державної фіскальної служби рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку № 1246).

Таким чином, для відновлення порушених прав позивача, суд вважає за необхідне, зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 12.10.2020 року; №4 від 13.10.2020 року; №5 від 13.10.2020 року; №6 від 13.10.2020 року; №7 від 15.10.2020 року; №8, від 15.10.2020 року; №9 від 16.10.2020 року, що складені позивачем, датою їх фактичного отримання.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В той же час, і ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов`язок на позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та заперечення.

На думку суду, позивач надав належні та допустимі докази в обґрунтування заявлених ним позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування оскаржуваних рішення, в той час як відповідач, як суб`єкт владних повноважень, покладений на нього обов`язок доказування правомірності прийняття оскаржуваного рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 КАС України, не виконав, а тому, беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову.

Під час звернення з адміністративним позовом до суду позивачем було сплачено судовий збір в загальному розмірі 15890,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 58 від 27.11.2020 року та №10 від 10.03.2021 року.

Сплачений позивачем судовий збір підлягає відшкодуванню йому у повному обсязі за рахунок відповідачів у відповідності до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.5 ст.250 Кодексу адміністративного судочинства України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134058/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 12.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134056/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 13.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134057/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 13.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134055/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 13.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134060/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 15.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134056/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №8 від 15.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2134054/38529486 від 13.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 16.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 12.10.2020 року №3, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13.10.2020 року №4, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13.10.2020 року №5, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13.10.2020 року №6, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 15.10.2020 року №7, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 15.10.2020 року №8, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 16.10.2020 року №9, подану Приватним підприємством «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486), датою її фактичного отримання.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул.Сімферопольська, буд.17-а, м.Дніпро, 49600; код ЄДРПОУ ВП 44118658) на користь Приватного підприємства «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 7945,00 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) на користь Приватного підприємства «Кластер 2012» (вул.Київська, буд.1, м.Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область, 51600; код ЄДРПОУ 38529486) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 7945,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко