Рішення № 97753297, 15.06.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2021
Номер справи
120/5450/21-а
Номер документу
97753297
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

15 червня 2021 р. Справа № 120/5450/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Кушніренко О.В.,

представника позивача: Тиховського М.О.,

представника відповідача: не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 до Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

До Вінницького окружного адміністративного суду 28.05.2021 надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_27 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 до Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначили, що вважають рішення 10 сесії 8 скликання Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області №168-193 від 14.05.2021 року про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га на території Северинівської сільської ради протиправними та такими, що підлягають скасуванню у зв`язку із чим, звернулись з позовом до суду.

Ухвалою від 03.06.2021 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено розгляд справи на 15 червня 2021 року.

10.06.2021 представником відповідача подано відзив на позовну заяву, у якому останній заперечує щодо задоволення позовних вимог. Зокрема вказав, що позивачі звернулись до відповідача із клопотаннями про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою для подальшого відведення у власність вже сформованої земельної ділянки за кадастровим номером 0521085400:03:003:0339. Відтак, на переконання представника сільської ради відповідач правомірно відмовив позивачам у наданні дозволів на виготовлення проектів землеустрою.

В судовому засіданні 15.06.2021 представник позивача позовні вимоги підтримав та, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, просив адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання 15.06.2021 не з`явився, натомість електронною поштою на електронну адресу суду подав клопотання про відкладення (перенесення) розгляду справи. Обґрунтовуючи подане клопотання, представник органу місцевого самоврядування вказав на неможливість забезпечити явку відповідача та його представника в судове засідання.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: 1) неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Визначаючись щодо поважності наведених у клопотання причин неявки в судове засідання, суд враховує, що останнє не містить будь-яких обґрунтувань поважності причин не прибуття сторони відповідача в судове засідання, а лише містить констатацію такого факту. Отже, вказане клопотання не може свідчити про виконання відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, обов`язку повідомити суд про причини свого неприбуття в судове засідання.

З огляду на неявку належним чином повідомленого відповідача, який не повідомив поважних причин неявки, а також надання стороною відповідача відзиву на позовну заяву, в якому останній обґрунтував свою позицію щодо заявлених позовних вимог та надав низку витребуваних при відкриття провадження документів, в суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи, з огляду на що судом розглянуто справу за відсутності представника відповідача.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив наступні фактичні обставини.

13 квітня 2021 року позивачі звернулись до Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області з клопотаннями про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області до Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області.

До клопотань були долучені графічні матеріали з зазначенням місця розташування земельної ділянки, паспортні дані фізичних осіб та нотаріальна заяви (згода) на вилучення земельної ділянки, нотаріальні довіреності на представництво інтересів позивачів.

За результатами розгляду поданих клопотань громадян, Северинівською сільською радою Жмеринського району Вінницької області, рішеннями 10 сесії 8 скликання №168, 169,170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 від 14.05.2021 року було відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

Підставою для відмови позивачам у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок слугувала невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та вимог ч.6 ст. 79-1 Земельного кодексу України.

Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у власність визначений статтею 118 Земельного код України, зокрема частиною 6 цієї норми передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Таким чином, вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо надання земельної ділянки у власність визначений частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України.

При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 Земельного кодексу України.

Частиною першою статті 122 Земельного кодексу України визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до ч.6 ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Як підтверджується матеріалами справи позивачі бажають отримати дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність орієнтовною площею по 2,00 га із сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 0521085400:03:003:0339 загальною площею 51,4193 га з цільовим призначенням (01.02) – для ведення фермерського господарства, яка перебуває в оренді у гр. ОСОБА_28 відповідно до договору оренди земельної ділянки б/н від 05.09.2005 року.

Відповідно до ч.1 ст.20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії земель здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень

Відповідно до абз.2 ч.1 статті 20 ЗК України, зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.

Відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548 цільове призначення (01.02) - для ведення фермерського господарства та (01.03) - для ведення особистого селянського господарства є різними видами цільового призначення та видами використання земельних ділянок.

Як наслідок доводи представника відповідача є такими, що не відповідають положенням Земельного кодексу України та подальше відведення земельних ділянок має відбуватись за проектом землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Земельний кодекс України передбачає зміну цільового призначення землі органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проект землеустрою або приймають рішення про створення об`єктів для ведення фермерського господарства.

З огляду на викладене, встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок може здійснюватись виключно відповідно до вимог закону та у встановленому порядку. Порушення порядку зміни цільового призначення земельної ділянки (не дотримання процедури) має наслідком скасування розпоряджень, ухвалених без його дотримання (стаття 21 ЗК України).

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 11 вересня 2018 року у справі № 712/10864/16-а та від 30 травня 2018 року у справі N 308/7923/16-ц, постановах Верховного Суду від 24 лютого 2020 року у справі № 701/473/17, від 26 червня 2019 року у справі № 701/902/17-ц, від 27 червня 2018 року у справі № 362/3134/14-ц від 04 травня 2020 року у справі №802/1539/19-а.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем, всупереч вимог статей 118, 122 Земельного кодексу України, прийняті протиправні по суті рішення за наслідком розгляду поданих позивачами клопотань, зокрема щодо відмови у надання дозволів на розробку проекту землеустрою, а тому, підлягають скасуванню.

Визначаючись щодо наявності підстав для зобов`язання відповідача надати дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, орієнтовною площею по 2,00 га, для ведення особистого селянського господарства, суд відповідно до частини 5 статті 242 КАС України враховує висновки Верховного Суду у постанові №316/979/18 від 24 січня 2020 року та виходить із наступного.

Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

У разі наявності у суб`єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов`язання судом суб`єкта прийняти рішення конкретного змісту є втручанням у дискреційні повноваження.

Водночас, повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб`єкта владних повноважень. Тобто, у разі настання визначених законодавством умов відповідач зобов`язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов`язати до цього в судовому порядку.

Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.

У даній справі повноваження щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою чи надання мотивованої відмови у його наданні, регламентовано частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України.

Умови, за яких орган відмовляє у наданні дозволу, визначені законом. Якщо такі умови відсутні, орган повинен надати дозвіл. Ці повноваження та порядок їх реалізації передбачають лише один вид правомірної поведінки відповідного органу - надати дозвіл або не надати (відмовити). За законом у цього органу немає вибору між декількома можливими правомірними рішеннями, а тому зазначені повноваження не є дискреційними.

Верховний Суд у своїй практиці неодноразово покликався на те, що «ефективний засіб правового захисту» у розумінні статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату. Винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації - не відповідає зазначеній нормі Конвенції. (Постанова Великої Палати Верховного Суду від 28.03.2018 у справі № 705/552/15-а, постанови Верховного Суду від 18.04.2018 у справі №826/14016/16, від 11.02.2019 у справі № 2а-204/12, від 04 серпня 2020 року у справі №340/2074/19 ).

Обраний позивачем спосіб захисту має бути спрямований на відновлення порушених прав, захист законних інтересів і, у випадку задоволення судом його вимог, рішення повинно мати наслідком реальне відновлення тих прав, за захистом яких позивач звернувся до суду.

У випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 статті 245 КАС України, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд

У постанові від 11 лютого 2021 року у справі № 814/2458/16 Верховний Суд аналізував застосування пункту 4 частини другої статті 245 КАС України і дійшов висновку, що суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, за сукупності наступних умов:

1) судом встановлено порушення прав, свобод чи інтересів позивача;

2) на час вирішення спору прийняття рішення належить до повноважень відповідача;

3) виконано усі умови, визначені законом для прийняття такого рішення, зокрема подано усі належні документи, сплачено необхідні платежі і між сторонами немає спору щодо форми, змісту, повноти та достовірності наданих документів;

4) прийняття рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Враховуючи те, що судом встановлено виконання усіх умов, визначених законом для прийняття такого рішення, відсутність передбачених законом підстав для відмови в наданні дозволів на виготовлення проекту землеустрою, суд вважає, що відповідача слід зобов`язати надати дозволи ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_27 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Визначаючись щодо наявності підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення суд вважає, що вона підлягає задоволенню зважаючи а наступне.

Відповідно до ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи протиправність оскаржуваних рішень, для відновлення порушених прав позивачів по справі вважає необхідним встановлення судового контролю щодо виконання рішення суду та зобов`язання Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області подати у 15-денний з дня набрання законної сили рішення звіт про виконання судового рішення.

Визначаючись щодо наявності підстав для постановлення окремої ухвали суду до голови Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області ОСОБА_29 суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.

Однак, зважаючи те, що прийняттю оскаржуваних рішень передували засідання постійної земельної комісій при сільській раді та поіменне голосування депутатів Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, а підписання сільським головою оскаржуваних рішень є останнім етапом прийняття рішень, та їх прийняття здійснювались колегіальним органом влади, тому підстав для постановлення окремої ухвали на голову Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області ОСОБА_29 суд не знаходить.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Так, з урахуванням вказаної норми КАС України на користь позивача належить стягнути 23608 грн. судових витрат, пов`язаних із сплатою судового збору.

Щодо стягнення витрат пов`язаних з наданням правової допомоги, відповідно до положень ст.. 134 Кодексу адміністративного судочинства витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

За правилами оцінки доказів, встановлених статтею 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Суд з огляду на умови договору про надання правової допомоги, враховуючи складання і підписання адвокатом всіх процесуальних документів від імені і в інтересах позивачів, дійшов висновку, що в даній конкретній справі витрати на правову допомогу в сумі 130000 грн є реальними, підтвердженими матеріалами справи. Щодо відсутності детального опису робіт на виконання положень частини четвертої статті 134 КАС України, суд звертає увагу на зміст цієї норми, яка запроваджена «для визначення розміру витрат», в той час як в межах цієї справи розмір гонорару адвоката встановлений сторонами договору у фіксованому розмірі, не залежить від обсягу послуг та часу витраченого представником позивачів, а отже є визначеним. Доводів відповідача щодо неспівмірності витрат на правову допомогу відзив на позовну заяву зазначено не було.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 28.12.2020 по справі №640/18402/19

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №168 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_25 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №169 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_26 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №170 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_24 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №171 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_23 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №172 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_22 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №173 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_21 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №174 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_20 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №175 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_19 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №176 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_18 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №177 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_17 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №178 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_16 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №179 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_15 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №180 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_14 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №181 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_13 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №182 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_12 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №183 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_11 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №184 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_10 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №185 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_9 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №186 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_8 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №187 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_7 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №188 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_6 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №189 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_5 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №190 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_4 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №191 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_3 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №192 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_2 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Визнати протиправним та скасувати рішення 10 сесії Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області 8 скликання №193 від 14 травня 2021 року.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області прийняти рішення, яким надати дозвіл ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га для кожного окремо на території Сербинівської сільської ради (за межами населених пунктів) Жмеринського району (Северинівської ОТГ) Вінницької області.

Стягнути на користь ОСОБА_30 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), як представника позивачів за нотаріальною довіреністю, документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 23608,00 грн. (двадцять три тисячі шістсот вісім гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області.

Стягнути на користь ОСОБА_30 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), як представника позивачів за нотаріальною довіреністю, документально підтверджені судові витрати на правову допомогу у розмірі 130000,00 грн. (сто тридцять тисяч гривень 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Северинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області.

Зобов`язати Северинівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області подати протягом одного місяця з дати набрання законної сили рішення від 15.06.2021 у справі №120/5450/21-а звіт про його виконання.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 )

ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 )

ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 )

ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_5 )

ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_6 )

ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_7 )

ОСОБА_7 ( АДРЕСА_7 , РНОКПП НОМЕР_8 )

ОСОБА_8 ( АДРЕСА_8 , РНОКПП НОМЕР_9 )

ОСОБА_9 ( АДРЕСА_9 , РНОКПП НОМЕР_10 )

ОСОБА_10 ( АДРЕСА_10 , РНОКПП НОМЕР_11 )

ОСОБА_11 ( АДРЕСА_11 , РНОКПП НОМЕР_12 )

ОСОБА_12 ( АДРЕСА_12 , РНОКПП НОМЕР_13 )

ОСОБА_13 ( АДРЕСА_13 , РНОКПП НОМЕР_14 )

ОСОБА_14 ( АДРЕСА_14 , РНОКПП НОМЕР_15 )

ОСОБА_15 ( АДРЕСА_15 , РНОКПП НОМЕР_16 )

ОСОБА_16 ( АДРЕСА_16 , РНОКПП НОМЕР_17 )

ОСОБА_17 ( АДРЕСА_17 , РНОКПП НОМЕР_18 )

ОСОБА_18 ( АДРЕСА_18 , РНОКПП НОМЕР_19 )

ОСОБА_19 ( АДРЕСА_19 , РНОКПП НОМЕР_20 )

ОСОБА_20 ( АДРЕСА_20 , РНОКПП НОМЕР_21 )

ОСОБА_21 ( АДРЕСА_21 , РНОКПП НОМЕР_22 )

ОСОБА_22 ( АДРЕСА_22 , РНОКПП НОМЕР_23 )

ОСОБА_23 ( АДРЕСА_23 , РНОКПП НОМЕР_24 )

ОСОБА_24 ( АДРЕСА_24 , РНОКПП НОМЕР_25 )

ОСОБА_25 ( АДРЕСА_25 , РНОКПП НОМЕР_26 )

ОСОБА_26 ( АДРЕСА_26 , РНОКПП НОМЕР_27 )

Северинівська сільська рада Жмеринського району Вінницької області (вул. Грушевського, 29, с. Северинівка, Жмеринський район, Вінницька область, 23123, код ЄДРПОУ 39767547)

Повний текст рішення виготовлено та підписано: 18.06.2021

Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна