
Справа № 693/440/21
3/693/248/21
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10.06.2021 м. Жашків
Суддя Жашківського районного суду Черкаської області Шимчик Р. В., розглянувши матеріали, що надійшли для розгляду з відділу поліції №1 Уманського РУ поліції ГУНП в Черкаській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, проживаючої по АДРЕСА_1 , не працюючої, маючої на утриманні трьох дітей, на протязі року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ч.1 ст. 184 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.05.2021р. було визначено суддю для розгляду справи.
ОСОБА_1 має на утриманні трьох малолітніх дітей: ОСОБА_2 , 2013р.н., ОСОБА_3 , 2016р.н., та ОСОБА_4 , 2017р.н., вихованням яких належним чином не займається, діти мають неохайний вигляд та перебувають без належних умов харчування. Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
ОСОБА_1 на виклик до суду не з?явилася.
Положеннями ч.1 ст.277 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
У п.13 Постанови Пленуму ВССУ від 17.10.2014 №11 «Про деякі питання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», зазначено, що слід звернути увагу судів на те, що стаття 268 КУпАП передбачає можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише за наявності у справі відомостей про належне повідомлення цієї особи про час і місце розгляду цієї справи та за відсутності її клопотання про відкладення розгляду справи. У випадках, передбачених частиною другою статті 268 КУпАП, та інших випадках, передбачених законом, явка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, до органу (посадової особи), яка вирішує справу, є обов`язковою.
Згідно ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, тощо.
Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР18 №074478 від 28.04.2021р.; актами обстеження умов проживання, письмовими поясненнями ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ; довідкою-характеристикою на ОСОБА_1 .
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддею не встановлено.
Санкцією ч.1 ст.184 КУпАП передбачено, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проаналізувавши вищевикладене та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази, враховуючи, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не притягувалася, суддя вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до ст. 401 КпАП України у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, передбачений п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Оскільки на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, з останньої підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
Виходячи з викладеного та керуючись п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст.184, ст.ст. 401, 283-284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п?ятдесят чотири) гривні 00 копійок, що становить 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету (ККДБ): 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Жашківський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Головуючий: Роман Васильович Шимчик