
Справа №464/4345/21
пр № 2-а/464/93/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2021 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Сабара Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання неправомірними та скасування постанов про адміністративне правопорушення,-
в с т а н о в и в:
На розгляд Сихівського районного суду м.Львова надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання неправомірними та скасування постанов про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до переконання, що така подана без додержання вимог, викладених у ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.288 КУпАП, розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається за правилами адміністративного судочинства, застосуванню підлягають приписи КАС України та Закону України «Про судовий збір».
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до адміністративного суду фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що відповідно до вказаних вище положень закону України «Про судовий збір» позивачем не сплачено судовий збір.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» встановлені пільги щодо сплати судового збору.
Разом з тим, відповідно до статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір» серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.
Так, відповідно до правових висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у постанові від 18.03.2020 р. у справі № 543/775/17, провадження № 11-1287апп18, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Крім того, в постанові від 18.03.2020 року (провадження №11-1287апп18) Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне відступити від висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові від 13.12.2016 року (провадження № 21-1410а16) про те, що у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановлених Законом № 3674-VI, сплаті не підлягає, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 18.03.2020 року, у справах щодо накладення адміністративного стягнення за подання позовної заяви судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З цього слідує, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір у розмірі 454 грн. за вимогу немайнового характеру.
Однак, позивачем вказаних вимог закону не виконано та не долучено до матеріалів позовної заяви документи про сплату судового збору, чи підтвердження про звільнення від сплати такого.
Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків такої, а саме сплатити судовий збір.
Керуючись ст.ст.123, 160, 161, 169 КАС України, -
ухвалив:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання неправомірними та скасування постанов про адміністративне правопорушення – залишити без руху.
Надати позивачу строк – п`ять днів з дня отримання нею копії вказаної ухвали для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині ухвали, шляхом сплати судового збору у розмірі 454 грн. та долучення документу про сплату чи доказів про звільнення від сплати судового збору.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде їй повернута.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Сихівський районний суд м.Львова протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
В іншій частині ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили у відповідності до ст.256 КАС України.
Повна ухвала суду складена та підписана суддею 10 червня 2021 року.
Суддя Сабара Л.В.