Ухвала суду № 97742870, 16.06.2021, Буський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
16.06.2021
Номер справи
943/728/21
Номер документу
97742870
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

Єдиний унікальний номер №943/728/21

Провадження № 2-а/943/90/2021

16 червня 2021 року

Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в залі суду в м. Буську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Відділення поліції №2 Золочівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області та інспектора сержанта поліції Новосада Василя Ігоровича (м. Львів, вул. Григоренка, 3) про скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності та визнання протиправними дій, -

в с т а н о в и в :

позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із указаним позовом, у якому просить скасувати постанову інспектора сержанта поліції ВП №2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області Новосада Василя Ігоровича від 31 березня 2021 року серії ЕАП №3999396 про накладення на позивача штрафу в розмірі 340,00 грн., визнавши його дії протиправними.

Ухвалою судді від 27.04.2021 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі без повідомлення сторін та встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу – п`ятиденний строк для подання відповіді на відзив. Копії ухвал про відкриття спрощеного позовного провадження надіслано сторонам.

Від позивача ОСОБА_2 надійшло клопотання про направленням справи за його адміністративним позовом за підсудністю для подальшого розгляду до Галицького районного суду м. Львова, враховуючи місце проживання позивача ( АДРЕСА_1 ) та знаходження юридичної особи відповідача ГУНП у Львівській області (м. Львів, пл. Григоренка, 3).

Як роз`яснив Восьмий апеляційний адміністративний суд у своїй постанові від 10.06.2020 року в справі №440/696/18, що працівники органів і підрозділів Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення від імені органів Національної поліції і у цьому випадку не можуть виступати самостійними суб`єктами владних повноважень, тобто окремо від державного органу, посадовою особою якого вони є, виносячи одноособові рішення. Тому, належним відповідачем як суб`єктом владних повноважень в адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, повинен бути відповідний орган Національної поліції.

Із листа начальника ВП №2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області від 15.06.2021 року вбачається, що Відділення поліції №2 Золочівського районного відділу поліції не є юридичною особою, а є територіальним (відокремленим) підрозділом ГУНП у Львівській області, яке і являється юридичною особою.

Разом із тим, відповідно до частини третьої статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Таким чином, із наведеної норми слідує, що можливість заміни неналежного відповідача може бути здійснена виключно, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Як вбачається зі справи, що позивач ОСОБА_2 проживає по АДРЕСА_1 , що належить до територіальної юрисдикції Галицького районного суду міста Львова.

Аналогічно згідно витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (станом на 16.06.2021) вбачається, що місцезнаходження юридичної особи – Головного управління Національної поліції у Львівській області є місто Львів, площа Генерала Григоренка, 3, що також належить до територіальної юрисдикції Галицького районного суду міста Львова.

Отже після відкриття провадження у справі встановлено, що місцезнаходженням позивача і відповідача є Галицький район міста Львова.

Згідно частини другої статті 26 КАС України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (п. 3 ч. 1 ст. 29, ч. 1 ст. 30 КАС України).

Крім того, частиною першою статті 318 КАС України передбачено, що у разі прийняття рішення судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу, таке рішення суду підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Відтак, судом встановлено, що після відкриття провадження у справі з`ясовано, що зазначений позивачем як відповідач не є юридичною особою, а місцезнаходження обох сторін ( ОСОБА_2 і ГУНП у Львівській області) є на території Галицького району міста Львова, неможливість проведення заміни відповідачів, а також відсутні учасники справи, які перебувають на території Буського району Львівської області, отже вказана адміністративна справа є територіально підсудна Галицькому районному суду міста Львова.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що вищевказана адміністративна справа не може в силу вимог процесуального закону розглядатися в порядку адміністративного судочинства Буським районним судом Львівської області як адміністративним судом, якому вона не підсудна, а відтак підлягає передачі за територіальною підсудністю для розгляду до Галицького районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Чоловського, 2), у зв`язку з чим клопотання позивача підлягає до задоволення.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч. 8 ст. 29 КАС України).

Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 19, 20, 26, 29, 30, 171, 241, 242, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

клопотання позивача задовольнити.

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Відділення поліції №2 Золочівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області та інспектора сержанта поліції Новосада Василя Ігоровича (м. Львів, вул. Григоренка, 3) про скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності та визнання протиправними дій, - передати на розгляд Галицького районного суду міста Львова (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2).

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Буський районний суд Львівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали складено: 16.06.2021 року.

Суддя: І. Б. Кос