Рішення № 97726468, 17.06.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2021
Номер справи
540/2202/21
Номер документу
97726468
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2202/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 73% до 70% суми грошового забезпечення;

- зобов`язати відповідача здійснити з 01.01.2016 перерахунок основного розміру пенсії позивача відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" у порядку та розмірах визначених Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 73% сум грошового забезпечення та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Ухвалою від 21.05.2021 у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи, сторонам наданий строк для подання заяв по суті справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ. З січня 2018 року у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії, у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських. Втім, після здійснення відповідачем перерахунку, пенсія позивача становить 70% грошового забезпечення, замість 73% раніше призначених при звільненні. Не погоджуючись з таким перерахунком, ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про проведення нового перерахунку пенсії та збільшення її розміру до 73%. У своєму листі-відмові відповідач зазначив, що відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення. Позивач вважає дії ГУПФ України в Херсонській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії протиправними та такими, що порушують його права. На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

28.05.2021 відповідач надіслав відзив на позовну заяву, в якому ГУ ПФУ в Херсонській області не погоджується з вимогами позивача, з огляду на таке. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Статтею 51 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. З 24.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" встановлений порядок та механізм масового перерахунку пенсій відповідної категорії осіб. Для колишніх працівників міліції перерахунок пенсії проводиться із врахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 року, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, при цьому розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачено за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону, що діють на дату на яку переглядається її розмір, а виплата забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету. Оскільки розмір пенсії визначається відповідно до норм закону, то максимальний розмір пенсій за вислугу років не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення, а не 73%, як того вимагає позивач. На підставі викладеного, відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

04.06.2021 від позивача до суду надійшла відповідь на відзив. Проте, суд зауважує, що провадження у цій справі здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін в порядку, визначеному статтею 263 КАС України. Водночас, згідно з ч. 3 ст. 263 КАС України заявами по суті справи є позов та відзив. Відтак, при вирішенні справи суд не бере до уваги відповідь позивача на відзив.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Таким чином, суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до пенсійного посвідчення від 07.06.2000 № 6738 вийшов на пенсію за вислугою років.

Пенсія ОСОБА_1 призначена з 07.06.2000 в розмірі 73% відповідних сум грошового забезпечення, що підтверджується наявним в матеріалах справи листом ГУ ПФУ в Херсонській області від 27.04.2021 № 2100-0307-8/20499 та протоколами пенсійного органу від 12.08.2012,19.12.2013, 19.06.2014, 21.10.2016.

Разом з тим, відповідно до протоколу про перерахунок за пенсійною справою ОСОБА_1 № N/A - 6738 (МВС) від 2018, основний розмір пенсії позивача з 01.01.2016 перерахований в розмірі 70 % сум грошового забезпечення.

На звернення позивача від 20.04.2021 (адвокатський запит) щодо надання інформації про розмір пенсійного забезпечення у відсотковому значенні від суми грошового забезпечення з моменту призначення пенсії позивачу та після її перерахунку, ГУ ПФУ в Херсонській області листом від 27.04.2021 № 2100-0307-8/20499 повідомило про таке.

"...Гр. ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон). Вислуга на момент звільнення зі служби становить 26 років. Пенсію призначено з 07.06.2000 в розмірі 73% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до положень статті 13 Закону. З 01.01.2016 розмір пенсії ОСОБА_1 перераховано відповідно до пункту З постанови КМУ від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” на підставі довідки УМВС України в Херсонській області (копія довідки додається). З 01.01.2016 пенсію перераховано в розмірі 70% підвищеного грошового забезпечення...".

Позивач не погоджується з такою позицією відповідача, оскільки вважає, що розмір його пенсії не повинен становити менше ніж 73 % відповідних сум грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Відповідно дост. 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п. 6 ч. 1ст. 92 Конституції Україниоснови соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Кабінет Міністрів України забезпечує виконанняКонституціїта законів України, в тому числі й у сфері соціального захисту.

Преамбулою Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) визначено, що цейЗаконвизначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-ХІІ) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно із ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

11.11.2015 прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", якою встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п. 3 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абз. 1 п. 1 цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 01.01.2018. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 до 31.12.2017 обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

- з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року;

- з 01.01.2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Статтею 10 Закону № 2262-ХІІ обов`язок нарахування та виплату пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Суд зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області не заперечується факт направлення на його адресу довідки для перерахунку пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення, установленого для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Матеріалами справи підтверджено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 103 ГУ ПФУ в Херсонській області було здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016. При цьому перерахунок здійснено виходячи з 70 % грошового забезпечення позивача (вислуга років 26).

Втім, як свідчать матеріали справи, пенсію позивачу призначено з 07.06.2000 в основному розмірі пенсії 73% від грошового забезпечення, що не заперечується відповідачем.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року № 988, яка набрала чинності з 01.01.2016 затверджені схема окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно здодатком 1; схема посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Таким чином, факт введення (зміна) постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 грошового забезпечення поліцейських є підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам міліції.

Згідно із ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фону України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, перерахунок та виплата провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що позивач, як пенсіонер ОВС, має право на перерахунок розміру пенсії, починаючи з 01.01.2016, що й було здійснено на підставі довідки УМВС в Херсонській області від 24.03.2018 № 19/3908 , виплата перерахованої суми проводиться на підставі пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.

Крім того, суд наголошує, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Пунктом "а" ст. 12 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) визначено, що право на пенсію за вислугу років мають особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, інші особи, зазначені у пунктах б-д статті 1-2 цього Закону, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше, за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону.

Згідно із п. "а" ч. 1 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах, зокрема, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Частиною 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) передбачено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження службу брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорій 2 - 95 процентів.

Із матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 звільнений у відставку за вислугу років у званні "полковника міліції", із загальною вислугою 26 років та позивачу призначена пенсія у розмірі 73 % грошового забезпечення.

Разом із тим, згідно протоколу за пенсійною справою № N/A - 6738 (МВС) від ГУ ПФУ в Херсонській області перерахувало ОСОБА_1 пенсію, основний розмір якої станом на 01.01.2016 складав 70% грошового забезпечення.

Суд зазначає, що право позивача на отримання пенсії у розмірі 73% до її перерахунку, здійсненого відповідачем у 2018 році сторонами не заперечується, що вбачається з відзиву на позов, протоколів розрахунків за пенсійною справою № N/A - 6738 (МВС), що містяться в матеріалах справи.

Тому, спірним залишається лише питання правомірності застосування відповідачем обмеження граничного розміру зазначеного відсотка, встановленого ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ у редакції чинній станом на момент перерахунку пенсії позивача у 2018 році.

Пунктом 8 розділу ІІ Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VІ), який набрав чинності з 01.10.2011, та п. 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII (далі - Закон № 1166-VII), який набрав чинності з 01.05.2014 до ч. 2ст. 13 Закону № 2262-ХІІ було внесено зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70", відповідно.

Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії з 73% до 70% сум грошового забезпечення відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Частиною 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, суд вважає, що зміна розміру пенсії з 73% до 70% суми грошового забезпечення, що відбулася відповідно до положень ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ після призначення пенсії позивачу, не може бути підставою для зменшення розміру вже призначеної пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку.

Внесені Законами № 3668-VІ та № 1166-VІІ зміни до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 % та 70 % грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні пенсій особам, які набули право на її призначення у період дії зазначеної норми. Тому відповідач при перерахунку пенсії позивача повинен був застосувати норми ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ в редакції, що діяла на час набуття права на пенсію у розмірі 73% від розміру грошового забезпечення.

Зважаючи на те, що позивач набув право на пенсію у розмірі 73% грошового забезпечення, то відповідно до статей 22, 58 Конституції України не допускається звуження права позивача на перерахунок розміру пенсії у меншому відсотковому відношенні.

За таких обставин, суд вважає протиправними дії відповідача щодо перерахунку і виплати позивачу пенсії в розмірі 70 % суми грошового забезпечення.

Вказана позиція відповідає висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, викладеним у рішенні від 04.02.2019 у зразковій справі № 240/5401/18, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019.

У вказаній зразковій справі № 240/5401/18 Верховний Суд визначив наступні ознаки типовості: позивачами у них є особи, яким призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону № 2262-ХІІ; відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку зі зменшенням територіальним органом Пенсійного фонду України основного розміру пенсії до 70 відсотків відповідно до частини другої ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції чинній на момент здійснення перерахунку).

Так, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 у зразковій справі зазначила, що при перерахунку пенсії пенсіонеру-військовослужбовцю з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 вказаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Також, як встановлено судом вище, перерахунок пенсії позивачу з урахуванням 70% сум грошового забезпечення, проведено з 01.01.2016.

Відтак, належним способом захисту прав позивача є визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії та зобов`язання здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії в розмірі 73% суми грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016.

Згідно із ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності перерахунку пенсії позивачу у розмірі 70 % грошового забезпечення.

За таких обставин, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) щодо перерахунку ОСОБА_1 з 01.01.2016 розміру пенсії та зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 73 % до 70 % суми грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73036 м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) здійснити з 01.01.2016 перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 73% суми грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6). .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 112010201