
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/6059/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавської міської ради, треті особи, які не заявлять самостійних вимог щодо предмету спору: Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Фонд соціального захисту інвалідів, Міністерство у справах ветеранів України, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
23 жовтня 2020 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської міської ради, виконавчого комітету Полтавської міської ради, треті особи: Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Фонд соціального захисту інвалідів, Міністерство у справах ветеранів України, у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Полтавської міської ради щодо невжиття належних заходів реагування по фактах викладених у зверненні ОСОБА_1 від 02.08.2020, поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний № НОМЕР_1 ;
- визнати протиправною бездіяльність Полтавської міської ради щодо не забезпечення ОСОБА_1 , як інваліда війни, однокімнатною квартирою згідно пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік;
- зобов`язати Полтавську міську раду вжити заходів по забезпеченню ОСОБА_1 , як інваліда війни, однокімнатною квартирою згідно пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", з урахуванням обставин встановлених судом;
- зобов`язати Полтавську міську раду повторно розглянути звернення ОСОБА_1 від 02.08.2020, поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний № НОМЕР_1 , та вжити заходів реагування з урахуванням обставин, встановлених судом;
- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо не забезпечення ОСОБА_1 , як інваліда війни, однокімнатною квартирою згідно пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік;
- зобов`язати виконавчий комітет Полтавської міської ради вжити заходів по забезпеченню ОСОБА_1 , як інваліда війни, однокімнатною квартирою згідно пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з урахуванням обставин, встановлених судом.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 02.08.2020 через Державну установу "Урядовий контактний центр" Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади ОСОБА_1 направив звернення реєстраційний номер НОМЕР_1 секретарю Полтавської міської ради Шамоті О.С., у якому просив в межах повноважень вирішити питання про надання ОСОБА_1 однокімнатної квартири. Листом Полтавської міської ради від 14.08.2020 №Ф04.1-11/5842-297 позивача повідомлено, що зважаючи на те, що попереду у пільгових списках на отримання житла перебувають сім`ї, які раніше взяті на квартирний облік і користуються рівними між собою правами, розгляд питання поліпшення житлових умов ОСОБА_1 є передчасним, так як це буде порушенням житлового законодавства України та конституційних прав інших громадян. Питання поліпшення житлових умов буде розглянуте у відповідності до чинного житлового законодавства при настанні черги з урахуванням пільг. У зв`язку з викладеним позивач, вважаючи порушеним своє право на отримання житла, звернувся до адміністративного суду з позовом у даній справі.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2020 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Полтавської міської ради, виконавчого комітету Полтавської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду 17 грудня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення. Ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 28.10.2020 року по справі № 440/6059/20 залишено без змін.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 09 квітня 2021 року у справі №440/6059/20 касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2020 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 17 грудня 2020 року у справі №440/6059/20 скасовано, а справу передано до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Адміністративна справа №440/6059/20 надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 23 квітня 2021 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2021 року позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17 травня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/6059/20, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази від відповідача та встановлено строк для їх надання до суду.
02 червня 2021 року до суду надійшов відзив виконавчого комітету Полтавської міської ради на позовну заяву /а.с. 163-173/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , посилаючись на те, що питання забезпечення житлом осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб не належить до питань місцевого значення, вказане питання належить до виключної компетенції міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, на які покладається обов`язок щодо передачі відповідної житлової площі у розпорядження місцевих рад. Зазначає, що попереду позивача у пільгових списках на отримання житла перебувають особи, які раніше взяті на квартирний облік і користуються рівними між собою правами. Вказує, що забезпечення житлом можливе лише згідно з існуючою черговістю, з урахуванням часу взяття на облік, та у порядку, передбаченому законодавством. Іншого порядку, ніж дата взяття на облік у формуванні черговості забезпечення житлом осіб, які користуються певним правом (мають однакові пільги) в черговості одержання таких приміщень діючим законодавством не встановлено. Крім того, посилається на безпідставність набуття ОСОБА_1 статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
02 червня 2021 року до суду надійшли пояснення Міністерства у справах ветеранів війни /а.с. 242-244/, у яких зазначено, що Мінветеранів жодних прав та інтересів позивача не порушувало, не вступало у правовідносини з ним і жодної шкоди позивачеві не завдало.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
02.08.2020 через Державну установу "Урядовий контактний центр" Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади ОСОБА_1 направив звернення реєстраційний номер НОМЕР_1 секретарю Полтавської міської ради ОСОБА_2 , у якому зазначив, що згідно посвідчення серії НОМЕР_2 від 22.09.2016, виданого Управлінням соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради, є інвалідом другої групи та має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни-інвалідів війни. Зазначив, що рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 05.05.2016 №78 відповідно до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм жилих приміщень в Українській РСР ОСОБА_1 взято на квартирний облік при виконавчому комітеті Полтавської міської ради з 10.03.2010 та включено до списку як інваліда війни з 03.11.2016, де на даний час позивач значиться під №58. Вказав, що згідно пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, але станом на 02.08.2020 однокімнатною квартирою ОСОБА_1 не забезпечений, у зв`язку з чим позивач просив в межах повноважень вирішити питання про надання ОСОБА_1 однокімнатної квартири за зазначених вище обставин та фактів /а.с. 130/.
За результатами розгляду звернення ОСОБА_1 реєстраційний номер НОМЕР_1 листом Полтавської міської ради виконавчого комітету Полтавської міської ради вих. №Ф04.1-11/5842-297 від 14.08.2020 за підписом секретаря Полтавської міської ради Шамоти О.С. позивача повідомлено, що облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання, регулюються Житловим кодексом Української РСР та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затвердженими Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 №470 (далі-Правила). Вказано, що рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 05.05.2016 № 78 ОСОБА_1 взятий на квартирний облік при Виконавчому комітеті Полтавської міської ради складом сім`ї 1 особа та відповідно до п/п 2 п.32 Правил перебуває у загальній черзі з 10.03.2010, та включений до списків учасників бойових дій, учасників війни, де значиться під №101 та поліцейських, де значиться під №127. У список осіб з інвалідністю внаслідок війни включений 03.11.2016, де на даний час значиться під № 58. Згідно зі статями 42, 43 Житлового кодексу Української РСР та пунктами 37, 34 Правил жилі приміщення надаються громадянам, що потребують поліпшення житлових умов, за місцем перебування їх на квартирному обліку при настанні черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття квартирний облік. Зазначено, що зважаючи, що попереду у пільгових списках на отримання житла перебувають сім`ї, які раніше взяті на квартирний облік і користуються рівними між собою правами, розгляд питання поліпшення житлових умов ОСОБА_1 є передчасним, так як це буде порушенням житлового законодавства України та конституційних прав інших громадян. Питання поліпшення житлових умов може бути розглянуте у відповідності до чинного житлового законодавства - при настанні черги з урахуванням пільг. Відповідно до змісту положень статті 19 Конституції України та частини 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України. Позивача також повідомлено, що згідно з положеннями ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб /а.с. 131, 181-183/.
Вважаючи протиправною бездіяльність Полтавської міської ради щодо невжиття належних заходів реагування по фактах, викладених у зверненні ОСОБА_1 від 02.08.2020, поданому через Урядовий контактний центр, реєстраційний № НОМЕР_1 , та вважаючи протиправною бездіяльність Полтавської міської ради та виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо не забезпечення ОСОБА_1 , як інваліда війни, однокімнатною квартирою згідно пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд дійшов наступних висновків.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 1 Закону України "Про звернення громадян" визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Статтею 15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Згідно з пунктом 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги, зокрема, позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а особи з інвалідністю I групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.
Статтею 31 Житлового Кодексу Української РСР визначено, що громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР), як правило, у вигляді окремої квартири на сім`ю.
Частинами 1 та 3 статті 34 Житлового Кодексу Української РСР передбачено, що потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:
1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному Радою Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок;
2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв`язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім`ї. Перелік зазначених захворювань затверджується Міністерством охорони здоров`я Української РСР за погодженням з Українською республіканською радою професійних спілок;
4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках.
Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає Кабінет Міністрів України.
Згідно з частиною 1 статті 36 Житлового Кодексу Української РСР облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.
ОСОБА_1 є особою з інвалідністю другої групи та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 , виданим Управлінням соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради 01.03.2019 /а.с. 129/.
Суд враховує, що порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни визначається Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 (надалі - Порядок № 302).
Пунктом 2 Порядку № 302 передбачено, що посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.
Згідно з пунктом 7 Порядку № 302 "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни", "Посвідчення учасника війни" і відповідні нагрудні знаки, "Посвідчення члена сім`ї загиблого" видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації громадянина.
Зважаючи на викладене, суд відхиляє доводи представника відповідача про відсутність у позивача статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, оскільки такий статус підтверджено відповідним посвідченням, копія якого наявна у матеріалах справи /а.с. 129/.
За рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 05.05.2016 №78 /а.с. 196, зворот а.с. 200/ ОСОБА_1 взятий на квартирний облік при виконавчому комітеті Полтавської міської ради складом сім`ї 1 особа та відповідно до п/п 2 п. 32 Правил перебуває у загальній черзі з 10.03.2010, та включений до списків учасників бойових дій, учасників війни, де значиться під №96 /а.с. 230-235/ та поліцейських, де значиться під №125 /а.с. 223-227/. У список осіб з інвалідністю внаслідок війни включений 03.11.2016, де на даний час перебуває під №55 /а.с. 228-229/.
Отже, позивач перебуває на квартирному обліку при виконавчому комітеті Полтавської міської ради та не перебуває у відносинах з Полтавською міською радою з приводу забезпечення житлом, а тому питання забезпечення житлом позивача як особи, яка потребує поліпшення житлових умов на підставі пункту 18 частини 1 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відноситься до повноважень виконавчого комітету Полтавської міської ради та не відноситься до компетенції Полтавської міської ради.
Статтею 38 Житлового Кодексу Української РСР визначено, що порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 39 Житлового Кодексу Української РСР громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті.
Згідно із частиною 1 статті 40 Житлового Кодексу Української РСР громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Статтею 42 Житлового Кодексу Української РСР визначено, що Житловий Кодекс Української РСР жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, крім випадків, передбачених статтею 46, частинами першою і другою статті 54, частиною першої статті 90, частиною шостою статті 101, статтями 102, 110, частиною першою статті 114 цього Кодексу, а також інших випадків, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР.
Стаття 43 Житлового Кодексу Української РСР передбачає, що громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Порядок визначення черговості надання громадянам жилих приміщень встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. З числа громадян, взятих на облік потребуючих поліпшення житлових умов, складаються списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень). Законодавством Української РСР окремим категоріям громадян, які перебувають у загальній черзі, може бути надано перевагу в строках одержання жилих приміщень у межах календарного року взяття на облік.
Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання регулюють Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 №470 (далі - Правила).
Згідно із пунктом 36 Правил виконавчі комітети місцевих рад, підприємства, установи, організації щороку визначають кількість новозбудованої і вивільнюваної жилої площі для надання жилих приміщень громадянам поза чергою, у першу чергу і в порядку загальної черги.
Таким чином, надання житла без дотримання списків є порушенням чинного Житлового законодавства та прав громадян, що включені до списків черговиків раніше.
Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладено в постанові Верховного Суду від 14.04.2020 у справі №817/1641/17.
За результатами розгляду звернення ОСОБА_1 , реєстраційний номер ФИ-11021710 від 02.08.2020, листом Полтавської міської ради виконавчого комітету Полтавської міської ради вих. №Ф04.1-11/5842-297 від 14.08.2020 за підписом секретаря Полтавської міської ради Шамоти О.С. позивача, зокрема, повідомлено, що облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання, регулюються Житловим кодексом Української РСР та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затвердженими Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11.12.1984 №470 (далі-Правила). Рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 05.05.2016 № 78 ОСОБА_1 взятий на квартирний облік при Виконавчому комітеті Полтавської міської ради складом сім`ї 1 особа та відповідно до п/п 2 п.32 Правил перебуває у загальній черзі з 10.03.2010, та включений до списків учасників бойових дій, учасників війни, де значиться під №101 та поліцейських, де значиться під №127. У список осіб з інвалідністю внаслідок війни включений 03.11.2016, де на даний час значиться під № 58. Вказано, що згідно зі статями 42, 43 Житлового кодексу Української РСР та пунктами 37, 34 Правил жилі приміщення надаються громадянам, що потребують поліпшення житлових умов, за місцем перебування їх на квартирному обліку при настанні черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття квартирний облік. Зазначено, що зважаючи, що попереду у пільгових списках на отримання житла перебувають сім`ї, які раніше взяті на квартирний облік і користуються рівними між собою правами, розгляд питання поліпшення житлових умов ОСОБА_1 є передчасним, так як це буде порушенням житлового законодавства України та конституційних прав інших громадян. Позивача також повідомлено, що згідно з положеннями ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб /а.с. 131, 181-183/.
Таким чином, на час надання відповіді позивачу, у списку осіб з інвалідністю внаслідок війни ОСОБА_1 значився під № 58.
На даний час ОСОБА_1 значиться під № 55 у списку осіб з інвалідністю внаслідок війни, виходячи з дати взяття на квартирний облік /а.с. 228-229/.
Зважаючи на те, що попереду позивача у пільгових списках на отримання житла перебувають особи (сім`ї), які раніше взяті на квартирний облік, раніше включені в відповідний пільговий список і користуються рівними між собою правами, суд погоджується з доводами виконавчого комітету Полтавської міської ради, що розгляд питання поліпшення житлових умов ОСОБА_1 є передчасним, оскільки призведе до порушення прав інших осіб, які мають рівні з позивачем права на поліпшення житлових умов, та були взяті на квартирний облік та включені у пільговий список раніше за ОСОБА_1 .
Підсумовуючи вищевикладене, зважаючи на встановлені обставини справи та наведені вище норми законодавства, якими врегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку, що відповідачами не було допущено протиправної бездіяльності, яка оскаржується позивачем у даній справі, звернення ОСОБА_1 реєстраційний номер НОМЕР_1 від 02.08.2020 розглянуто в порядку та в строк, встановлений Законом України "Про звернення громадян", та позивачу надано відповідь на його звернення листом вих. №Ф04.1-11/5842-297 від 14.08.2020 за підписом секретаря Полтавської міської ради Шамоти О.С., тому позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтовані та задоволенню не підлягають.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 77, 139, 229, 241-245, 262, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) до виконавчого комітету Полтавської міської ради (ідентифікаційний код 05384689, вул. Соборності, 36, м. Полтава, 36000), Полтавської міської ради (ідентифікаційний код 24388285, вул. Соборності, 36, м. Полтава, 36000), треті особи, які не заявлять самостійних вимог щодо предмету спору: Головне управління Національної поліції в Полтавській області (ідентифікаційний код 40108630, вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, 36014), Фонд соціального захисту інвалідів (ідентифікаційний код 00034163, вул. Глибочицька, 72, м. Київ, 04655), Міністерство у справах ветеранів України (ідентифікаційний код 42657144, пров. Музейний, 12, м. Київ, 01001), про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя С.С. Сич