
Справа № 420/9142/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не вирішення питання про повернення позивачу безпідставно стягнутого виконавчого збору у розмірі 25339,33 грн., зобов`язання відповідача сформувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області подання щодо повернення позивачу грошових коштів у розмірі 25339,33 грн., як безпідставно стягнутого виконавчого збору на підставі постанови про стягнення виконавчого збору ВП №57492576 від 23 квітня 2019 року, виданої Другим Київським відділом ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, третій особі – пояснень щодо суті спору.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позов обґрунтований позивачем тим, що ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 16 березня 2021 року по справі №520/1159/18 визнано таким що не підлягає виконанню виконавчий лист № 520/1159/18, виданий Київським районним судом м. Одеси, на підставі якого винесена постанова про стягнення з боржника виконавчого збору ВП 57492576 від 23 квітня 2019 року на користь держави 25519,85 грн., яка в подальшому виділена в окреме виконавче провадження ВП № 59416751, позивач має право на повернення надміру зарахованих до державного бюджету сум виконавчого збору, якому кореспондує відповідний обов`язок відповідача вчинити дії, спрямовані на повернення виконавчого збору позивачу.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився. З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, зазначає, що ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» визначає підстави для повернення безпідставно стягнутого виконавчого збору: 1) закінчення виконавчого провадження у зв`язку із скасуванням рішення, що підлягає виконанню; 2) визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню. На час відкриття виконавчого провадження №56416751 та винесення постанови про звернення стягнення з заробітної плати ОСОБА_1 , відомості про скасування рішення, що підлягало виконанню або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню були відсутні, тому відповідачем правомірно стягнутий виконавчий збір у повному обсязі та завершено виконавче провадження на підставі п. 9 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження». В даній справі поставлено питання про повернення виконавчого збору, який було стягнуто в рамках виконавчого провадження, яке завершено у зв`язку із скасуванням постанови, що підлягала виконанню та виконавчий збір було стягнуто в рамках зазначеного одного виконавчого провадження. Позивачем невірно застосовано норму ч. 7 ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» до правовідносин, що виникли за виконавчим провадженням №59416751.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, пояснень щодо суті спору до суду не надав.
Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням Київського районного суду у м. Одеси від 01.06.2018 року у справі №520/1159/18 позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості – задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованість у сумі 3% річних за період з 01.01.2017 року по 29.01.2018 року в розмірі 31691,48 грн., пеню за несвоєчасне виконання зобов`язань за період з 30.01.2017 року до 29.01.2018 року в розмірі 255198,47 грн. та судовий збір – 2868,89 грн.
Постановою Одеського апеляційного суду від 20.11.2020 року у справі №520/1159/18 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Рішення Київського районного суду у м. Одеси від 01.06.2018 року у справі №520/1159/18 від 01.06.2018 року в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення пені в розмірі 255198,47 грн. – скасовано, в цій частині прийнято нову постанову. Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з пені за несвоєчасне виконання зобов`язань за період з 30.01.2017 року до 29.01.2018 року в розмірі 255198,47 грн. залишено без задоволення. Рішення Київського районного суду у м. Одеси від 01.06.2018 року у справі №520/1159/18 від 01.06.2018 року в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення 3% річних за період з 01.01.2017 року по 29.01.2018 року в розмірі 31691,48 грн. залишено без змін (аркуш справи 13-16).
23 жовтня 2018 року Головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Поляковим О.Г. відкрито виконавче провадження ВП №57492576 з виконання виконавчого листа Київського районного суду у м. Одеси №520/1159/18 від 06.07.2018 року про стягнення грошової суми у розмірі 255198,47 грн. (аркуш справи 6).
Крім того, 23.04.2019 року головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Фішер В.В. винесено постанову про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору ВП №57492576 у розмірі 25519,85 грн. (аркуш справи 7).
25.06.2019 року головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Фішер В.В. винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу (виконавчого листа Київського районного суду у м. Одеси №520/1159/18 від 06.07.2018 року про стягнення грошової суми у розмірі 255198,47 грн.) на підставі заяви ОСОБА_2 про повернення виконавчого листа без подальшого примусового виконання (аркуш справи 8).
При цьому, головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Фішер В.В. виведено в окреме провадження постанову державного виконавця Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області АСВП №57492576 від 23.04.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 25519,85 грн.
Так, 26.06.2019 року головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Мазур В.В. відкрито виконавче провадження ВП №59416751 з виконання постанови Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області №57492576 від 23.04.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 коштів в сумі 25339,33 грн. (аркуш справи 9).
У зв`язку із виконанням боржником вимог виконавчого документа у повному обсязі, утриманням у повному обсязі виконавчого збору та витрат виконавчого провадження 16.09.2020 року державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Хоменко Є.В. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП 59416751 (аркуш справи 10).
Крім того, 16.09.2020 року державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Хоменко Є.В. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП 63012296 з виконання виконавчого листа Київського районного суду у м. Одеси №520/1159/18 від 06.07.2018 року про стягнення коштів з ОСОБА_1 у розмірі 31691,48 грн. та пені у розмірі 255198,47 грн., всього у розмірі 286889,95 грн. (аркуш справи 12).
Ухвалою Київського районного суду м. Одеси у справі №520/1159/18 від 16.03.2021 року виконавчий лист №520/1159/18, виданий Київським районним судом м. Одеси від 06 липня 2018 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованості пені за несвоєчасне виконання зобов`язання за період
з 01.01.2017 року по 29.01.2018 року в розмірі 255198,47 грн., 3% річних за період з 01.01.2017 року до 29.01.2018 року в розмірі 31691,48 грн. визнано таким, що не підлягає виконанню (аркуш справи 17).
У зв`язку із чим 13.05.2021 року старшим державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Хоменко Є.В. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП 63012296 з виконання виконавчого листа Київського районного суду у м. Одеси №520/1159/18 від 06.07.2018 року про стягнення коштів з ОСОБА_1 у розмірі 31691,48 грн. (аркуш справи 18).
16 квітня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) із заявою про підготовку та надіслання до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області подання щодо повернення позивачу грошових коштів у розмірі 25339,33 грн., як безпідставно стягнутого виконавчого збору на підставі постанови Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області про стягнення виконавчого збору ВП №57492576 від 23 квітня 2019 року (аркуші справи 19-20).
Листом №19960 від 27.04.2021 року старший державний виконавець Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Хоменко Є.В. повідомив позивача про те, що виконавчим документом, на підставі якого відкрито виконавче провадження №59416751 є – постанова №57492576 про стягнення виконавчого збору у розмірі 25339, 33 грн. На адресу Відділу не було надано рішення суду про скасування виконавчого документу №57492576. Оскільки кошти були стягнуті в рамках виконавчого провадження №59416751 за виконавчим документом №57492576, який є чинним, підстави для направлення постанови щодо повернення коштів до ГУ ДКС в Одеській області у розмірі 25339,33 грн. відсутні (аркуш справи 21).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст. 1, 3, 5, ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, виконавчих листів що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.
Примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець зобов`язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Згідно з п. 1 ч. 1, ч. 5 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.
Таким чином, примусове виконання рішення суду розпочалося прийняттям державним виконавцем постанови про відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4, 9 ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України.
Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості із сплати аліментів.
Державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору (крім виконавчих документів про стягнення аліментів).
Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження», у разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 3, 4, 6 частини першої статті 37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев`ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.
Так, головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Фішер В.В. виведено в окреме провадження постанову державного виконавця Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області АСВП №57492576 від 23.04.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 25519,85 грн. та 26.06.2019 року головним державним виконавцем Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області Мазур В.В. відкрито виконавче провадження ВП №59416751 з виконання постанови Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області №57492576 від 23.04.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 коштів в сумі 25339,33 грн.
З матеріалів справи вбачається, що на виконання постанови ВП №59416751 від 26.09.2019 року ОСОБА_1 було сплачено виконавчий збір в сумі 25339,33 грн., у зв`язку із чим виконавче провадження ВП №59416751 було закінчено.
При цьому, відповідно до ч. 7 ст. 27 «Про виконавче провадження», виконавчий збір не стягується, у разі закінчення виконавчого провадження у зв`язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, виконавчий збір не стягується, а стягнутий виконавчий збір підлягає поверненню.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Бюджетного кодексу України, Казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій покупцям (споживачам) за рахунок сплачених до державного бюджету сум штрафних (фінансових) санкцій, застосованих такими органами за наслідками проведеної перевірки за зверненням або скаргою покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій.
Відповідно до п. 2, 3, 5 «Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій», затвердженого Наказом Міністерства
фінансів України від 03.09.2013 № 787, цей Порядок визначає процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії.
Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті, перерахування компенсації здійснюється Казначейством або головними управліннями Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень (далі - рахунки за надходженнями), відкритих в Казначействі відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Повернення платежів у національній валюті, перерахування компенсації здійснюється на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або Казначействі, вказані заяві платника.
Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету або на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, перерахування компенсації здійснюється за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.
У разі повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів та платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної податкової служби України (далі - органи ДПС) та органи Державної митної служби України (далі - органи Держмитслужби)) подання подається до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Подання подається платником разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Копія судового рішення, засвідчена належним чином, подається платником до відповідного головного управління Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Заява про повернення коштів з бюджету складається платником у довільній формі з обов`язковим зазначенням такої інформації: причина повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб`єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі.
Таким чином, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, яке (подання) платник разом зі своєю заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету, подає до органу Казначейства.
Тобто, орган, який контролює справляння надходження виконавчого збору, у разі наявності судового рішення, яке набрало законної сили, та з урахуванням отриманої заяви на повернення коштів, зобов`язаний скласти подання, яке платником подається до органу Казначейства.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Одеського апеляційного суду від 20.11.2020 року у справі №520/1159/18 рішення Київського районного суду у м. Одеси від 01.06.2018 року у справі №520/1159/18 від 01.06.2018 року в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення пені в розмірі 255198,47 грн. – скасовано, в цій частині прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості пені за несвоєчасне виконання зобов`язань за період з 30.01.2017 року до 29.01.2018 року в розмірі 255198,47 грн. залишено без задоволення.
Крім того, ухвалою Київського районного суду м. Одеси у справі №520/1159/18 від 16.03.2021 року виконавчий лист №520/1159/18, виданий Київським районним судом м. Одеси від 06 липня 2018 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованості пені за несвоєчасне виконання зобов`язання за період з 01.01.2017 року по 29.01.2018 року в розмірі 255198,47 грн., 3% річних за період з 01.01.2017 року до 29.01.2018 року в розмірі 31691,48 грн. визнано таким, що не підлягає виконанню.
В даному випадку органом, що контролює справляння до бюджету виконавчого збору в сумі 25339,33 грн. є Другий Київський відділ ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на відсутність підстав для направлення постанови щодо повернення коштів ГУ ДКС в Одеській області у розмірі 25339,33 грн., враховуючи те, що кошти були стягнуті в рамках виконавчого провадження №59416751 за виконавчим документом №57492576, який є чинним, оскільки виконавчий лист Київського районного суду у м. Одеси №520/1159/18 від 06.07.2018 року про стягнення грошової суми у розмірі 255198,47 грн., за яким відкрито виконавче провадження ВП №57492576 та в подальшому виведено в окреме провадження постанову державного виконавця Другого Київського відділу ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області АСВП №57492576 від 23.04.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 25519,85 грн. визнано таким, що не підлягає виконанню.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо не вирішення питання про повернення позивачу стягнутого виконавчого збору у розмірі 25339,33 грн.
Враховуючи протиправну бездіяльність відповідача щодо не вирішення питання про повернення позивачу стягнутого виконавчого збору у розмірі 25339,33 грн., у суду є всі підстави для зобов`язання відповідача сформувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області подання щодо повернення позивачу грошових коштів у розмірі 25339,33 грн., як безпідставно стягнутого виконавчого збору на підставі постанови про стягнення виконавчого збору ВП №57492576 від 23 квітня 2019 року, виданої Другим Київським відділом ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства, у зв`язку із чим підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (вул. Генерала Петрова, 1, м. Одеса, 65065, код ЄДРПОУ 41407330), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області (вул. Садова, 1 - А, м. Одеса, 65023, код ЄДРПОУ 37607526) про визнання протиправною бездіяльності щодо не вирішення питання про повернення позивачу безпідставно стягнутого виконавчого збору у розмірі 25339,33 грн., зобов`язання відповідача сформувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області подання щодо повернення позивачу грошових коштів у розмірі 25339,33 грн., як безпідставно стягнутого виконавчого збору на підставі постанови про стягнення виконавчого збору ВП №57492576 від 23 квітня 2019 року, виданої Другим Київським відділом ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо не вирішення питання про повернення ОСОБА_1 стягнутого виконавчого збору у розмірі 25339,33 грн.
Зобов`язати Другий Київський відділ ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) сформувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області подання щодо повернення ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 25339,33 грн., як безпідставно стягнутого виконавчого збору на підставі постанови про стягнення виконавчого збору ВП №57492576 від 23 квітня 2019 року, виданої Другим Київським відділом ДВС м. Одеса Головного територіального управління юстиції в Одеській області
Стягнути з Другого Київського відділу ДВС у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (вул. Генерала Петрова, 1, м. Одеса, 65065, код ЄДРПОУ 41407330) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 908 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Свида