
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/2874/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2021 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Коморного О.І. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та зобов`язання вчинити дії.
Обставини справи.
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій просить:
- визнати протиправними дії Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови у виплаті компенсації послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року, за витрати на оплату послуг няні у жовтні та листопаді 2020 року.
- зобов`язати Шевченківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виплатити 3558 (три тисячі п`ятсот п`ятдесят вісім) гривень 00 копійок недоплаченої компенсації послуги "муніципальна няня" за витрати на оплату послуг няні у жовтні та листопаді 2020 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що 01.10.2019 року уклала договір №1912104919 про здійснення догляду за дитиною з ФОП ОСОБА_2 та подала заяву до відповідача для відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». В подальшому, у зв`язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму на дитину віком до 6-ти років, позивачка уклала новий договір №1603010220 від 01.01.2020 з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 про здійснення догляду за дитиною та подала відповідні документи відповідачу. Відшкодування вартості даних послуг в розмірі 1779,00 грн отримувала до вересня 2020 року, включно. Вказує, що 02 жовтня 2020 року набрала чинності постанова уряду № 897 від 30 вересня «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Даною постановою уряд звузив підстави для виплати такого відшкодування та встановив місячний строк з дня набрання нею чинності, щоб батьки, які отримують компенсацію послуги «муніципальна няня», підтвердили своє право на подальше отримання компенсації цієї послуги шляхом подання документів. Також уряд постановив, що «у разі не підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації». Оскільки обставини, які призвели до втрати права на отримання компенсації «муніципальна няня», виникли у листопаді, то її виплата за постановою уряду № 897 припиняється з наступного місяця, тобто з грудня 2020. Проте вказує, що за жовтень та листопад 2020 року позивачці не було нараховано та не виплачено компенсацію послуги "муніципальна няня" в розмірі 3558,00 грн (1779,00 грн - жовтень, 1779,00 грн - листопад 2020). Факт надання послуги у жовтні та листопаді підтверджується актом про надані послуги та квитанцією про оплату послуг. Позивачка не погоджуючись з діями відповідача звернулась зі скаргою на гарячу лінію Кабінету Міністрів України. Листом від 15.12.2020 відповідач повідомив, що звернення, яке надійшло з Урядової гарячої лінії розглянуто, та відмовлено в виплаті компенсації вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» за жовтень 2020 року.
Вказує, що позивачем подано всі документи для підтвердження права на отримання компенсації послуг «муніципальна няня», однак відповідач безпідставно не виплатив компенсацію послуги "муніципальна няня" за жовтень 2020р., а також за листопад 2020 року.
Також додатково зазначає, що подано відповідачу всі необхідні документи, які підтверджують зайнятість та зайнятість батька дитини, а також інші необхідні документи відповідно до Постанови КМУ №897, що підтверджується зокрема документами наданими відповідачем у відповідь на адвокатський запит. Однак, разом з відповіддю на звернення на Урядову гарячу лінію від 15.12.2020, також скеровано повідомлення про відмову в призначенні компенсації №2557, зареєстроване 27.11.2020, яке також отримала 24.12.2020. Вказує, що в даному повідомленні не зазначено жодної підстави, яка стала причиною відмови у компенсації послуги «муніципальна няня». З відповіді на адвокатський запит, квитанція про оплату послуги «муніципальна няня» за листопад 2020р. навіть не долучено відповідачем до справи позивача. Вважає дії відповідача протиправними та просить суд задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою суду від 09.03.2021 залишено позовну заяву без руху.
Ухвалою суду від 22 березня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач подав суду відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечує, просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. По суті позовних вимог вказує, що позивач ОСОБА_1 вперше звернулась до Шевченківського відділу соціального захисту в жовтні 2019 призначення компенсації «муніципальна няня». Всупереч вимог Порядку №68 не долучено документів з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тобто, позивач не виконав вимог Порядку №68 та не надав документ з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відтак, орган соціального захисту не володіє інформацією чи ОСОБА_1 , є такою, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відноситься до зайнятого населення.
Позивач до суду подала відповідь на відзив, в якому зазначила, що абсурдним є твердження відповідача про те, що для підтвердження зайнятості необхідно документ з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Як зазначає сам відповідач, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є правом жінки, а не обов`язком. Відповідач, зазначаючи, що згідно Закону України "Про зайнятість населення" до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору, або на інших умовах, передбачених законодавством, отримавши довідку з місця роботи та місця роботи за сумісництвом, вважає, що позивач не належить до зайнятого населення, а тому відмовлено у призначені компенсації послуги "муніципальна няня".
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Суд на підставі заяв по суті справи, якими згідно з ч. 3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, є позов та відзив, а також поданих сторонами доказів
встановив:
01.10.2019 ОСОБА_1 уклала договір №1912104919 про здійснення догляду за дитиною з ФОП ОСОБА_2 та подала заяву до відповідача для відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (а.с.8)
У зв`язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму на дитину віком до 6-ти років, ОСОБА_1 уклала новий договір №1603010220 від 01.01.2020 з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 про здійснення догляду за дитиною (а.с.9.)
Відповідно до акту прийому-передачі послуг від 30.10.2020 виконавцем ( ОСОБА_2 ) надані замовнику ( ОСОБА_1 ) послуги згідно договору №1603010220 від 01.01.2020 за місяць 10.2020 (а.с.11).
Відповідно до акту прийому-передачі послуг від 27.11.2020 виконавцем ( ОСОБА_2 ) надані замовнику ( ОСОБА_1 ) послуги згідно договору №1603010220 від 01.01.2020 за місяць 11.2020 (а.с.12).
Оплату наданих послуг підтверджено дублікатом квитанції №0.0.1866051393.1 від 12.10.2020 на суму 1800, 00 грн (а.с.14) та дублікатом квитанції №0.0.1929954283.1 від 04.12.2020 на суму 1800, 00 грн (а.с.16).
Відповідно до повідомлення №2557 від 27.11.2020 ОСОБА_1 відмовлено в призначенні компенсації (а.с.20).
Листом від 15.12.2020 відповідач повідомив, що звернення позивача, яке надійшло з Урядової гарячої лінії розглянуто та відмовлено в виплаті компенсації вартості послуг з догляду за дитиною «муніципальна няня» за листопад та за жовтень 2020 року. Зазначено, що згідно з п.2 Постанови 897 протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою, батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що вносяться до Порядку відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»(копія листа додається) (а.с.18).
15.12.2020 позивачці скеровано повідомлення про відмову в призначенні компенсації №2557 , зареєстроване 27.11.2020 р., яке отримала 24.12.2020р.( що підтверджується копією конверта.).
На адвокатський запит від 13.01.2021 (а.с.22), Шевченківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради листом від 25.01.2021 №260310-266 надіслав копії документів , наявних в особовій справі позивачки на 15 аркушах (а.с.23).
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх прав та інтересів.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - Порядок № 68).
Відповідно до пункту 2 Порядку №68, у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні: послуга з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - послуга "муніципальна няня") - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років; отримувач послуги "муніципальна няня" - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини; муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
Згідно з пунктом 3 Порядку № 68, відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги "муніципальна няня").
Призначення та виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюються згідно з рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об`єднаної територіальної громади (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).
Пунктом 5 Порядку № 68 визначено, що право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею.
Компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам послуги "муніципальна няня" за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", за винятком отримувачів послуги "муніципальна няня", які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги "муніципальна няня", у яких одночасно народилося троє і більше дітей.
Компенсація послуги "муніципальна няня" не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, отримувачам послуги "муніципальна няня", які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до пункту 7 Порядку № 68 для отримання компенсації послуги "муніципальна няня" отримувач послуги "муніципальна няня" подає заяву та документи/відомості у паперовій та електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку.
До 1 січня 2021 р. заява разом з документами, необхідними для отримання компенсації послуги "муніципальна няня", приймається від отримувачів послуги "муніципальна няня" місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
Згідно пунктів 8, 11 Порядку №68, у паперовій формі отримувач послуги "муніципальна няня" подає такі документи: заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня": заяву про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного отримувачем послуги "муніципальна няня" відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596; копію договору між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею; документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги "муніципальна няня", сплаченої отримувачем послуги "муніципальна няня" (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, оформлені відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21 січня 2016 р. № 13, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24 травня 1995 р. № 88, за місяць, в якому подано заяву.
До заяви додаються копії: свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, - копія виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально; паспорта отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" з даними про прізвище, ім`я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації; документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства); документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги "муніципальна няня"; рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби); медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю); трудової книжки отримувача послуги "муніципальна няня" та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців); довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).
Місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:
розглядають подані документи;
перевіряють факт реєстрації фізичної особи - підприємця/юридичної особи, яка надає послугу з догляду за дітьми, з якою укладено договір на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
протягом десяти робочих днів з дати надходження документів приймають рішення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги "муніципальна няня";
протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" письмово або в електронній формі інформують отримувача послуги "муніципальна няня" про прийняте рішення.
Отримувачу послуги "муніципальна няня" може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" у разі подання неповного пакета документів, передбаченого пунктами 8 і 9 цього Порядку, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або викладення недостовірної інформації в договорі.
Підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги "муніципальна няня" є також установлення факту порушення:
муніципальною нянею - вимог, передбачених абзацами третім і четвертим пункту 4 цього Порядку;
отримувачем послуги "муніципальна няня" - вимог, передбачених абзацами другим і третім пункту 5 цього Порядку.
Враховуючи наведене, можна дійти висновку, що компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам послуги "муніципальна няня" за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".
Як встановлено судом, відповідач на звернення позивача про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», повідомив, що компенсація не призначається отримувачам послуги, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, позивачем з листопада 2020 втрачено право на отримання відшкодування вартості послуги "муніципальна няня".
Оцінюючи мотиви відмови у компенсації вартості послуги "муніципальна няня", суд зазначає про таке.
Як зазначено вище, компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам послуги "муніципальна няня" за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".
В свою чергу, в розумінні статті 1 Закону України "Про зайнятість населення", зайнятість - це не заборонена законодавством діяльність осіб, пов`язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім`ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб`єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно. Неповна зайнятість - зайнятість працівника на умовах робочого часу, що менший від норми часу, передбаченої законодавством, і може встановлюватися за договором між працівником і роботодавцем з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про зайнятість населення" до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.
Як встановлено судом, відповідно до Довідки Львівської обласної організації профспілки від 17.11.2020 ОСОБА_1 працює в Львівській обласній організації профспілки працівників будівництва промисловості будівельних матеріалів на посаді юристконсульта по сумісництву з 09.02.2017 (розпорядження №3 від 06.02.2017) (а.с.26)
Суд також встановив, що згідно Довідки від 19.10.2020 №01-20/102, ОСОБА_1 працює в Об`єднанні профспілок Львівщини (ОПЛ) на посаді правового інспектора Виконавчого апарату ОПЛ з 03.08.2009 (розпорядження №01/08-09 від 31.07.2009) .Зазначено, що довідка видана для представництва у відділ соціального захисту населення Шевченківського району м. Львова (а.с.31).
Разом з тим, судом встановлено, що згідно Довідки від 19.10.2020 №490 Національної гвардії України Військової частини 3002, ОСОБА_3 , батько ОСОБА_4 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 (а.с.13)), з 15.02.2013 по час видачі довідки проходить військову службу за контрактом у ВЧ 3002 Національної гвардії України м. Львів (а.с.34).
Зазначене також підтверджується Контрактом строком на п`ять років від 15.02.2013 (а.с.35) та Контрактом строком на п`ять років від 21.02.2018 (а.с.36).
При цьому, суд не бере до уваги доводи відповідача відносно того, що ОСОБА_1 не надала докази перебування в декретній відпустці за основним місцем, відтак компенсація не має виплачуватись, оскільки законодавець вказав, що компенсація виплачується за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".
В свою чергу, ОСОБА_1 , яка є матір`ю дитини працює з 09.02.2017 за сумісництвом на посаді юристконсульта та на посаді правового інспектора Виконавчого апарату ОПЛ з 03.08.2009, отже є зайнятою в розумінні Закону України "Про зайнятість населення".
Таким чином, ОСОБА_1 має право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" за жовтень-листопад 2020 року.
Окрім того, як вже встановлено судом, оплата послуг няні за жовтень-листопад 2020 року проводилась позивачем щомісячно згідно умов договору, а відповідні докази надавались відповідачу та наявні в матеріалах справи.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що дії Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо невиплати ОСОБА_1 компенсації послуги «муніципальна няня» за жовтень-листопад 2020 року є протиправними.
Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
За таких обставин, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача виплатити позивачу 3558, 00 грн недоплаченої компенсації послуги "муніципальна няня" за витрати на оплату послуг няні у жовтні та листопаді 2020 року.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог повністю.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України). Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судові витрати відповідно до ст. 139 КАС України належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в сумі 908,00 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті компенсації послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року, за витрати на оплату послуг няні у жовтні та листопаді 2020 року.
3. Зобов`язати Шевченківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (вул. В. Липинського, 11, м.Львів, 79019; код ЄДРПОУ : 25261380) виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_2 ) недоплачену компенсацію послуги "муніципальна няня" за витрати на оплату послуг няні у жовтні та листопаді 2020 року в сумі 3558 (три тисячі п`ятсот п`ятдесят вісім) гривень 00 копійок.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_2 ) з Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (вул. В. Липинського, 11, м.Львів, 79019; код ЄДРПОУ : 25261380) за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір в сумі 908,00 грн (дев`ятсот вісім гривень, 0 копійок).
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 16.06.2021.
Суддя Коморний О.І.