
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2021 року справа №380/2508/21
зал судових засідань №8
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретар судового засідання Середа О.-В.І..,
за участю сторін:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Слиш Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської обласної прокуратури про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулася з позовною заявою до Львівської обласної прокуратури (місцезнаходження: проспект Шевченка, 17/19, м.Львів, 79005; ЄДРПОУ 02910031), в якій просить:
-визнати протиправною бездіяльність Львівської обласної прокуратури щодо невчинення дій з приведення у відповідність посади заступника прокурора Львівської області, на яку ОСОБА_1 поновлено за рішенням суду, до вимог Закону України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури, та перейменування такої на заступника керівника Львівської обласної прокуратури; відмови у видачі посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури та внесення запису про зміну назви посади до трудової книжки;
-зобов`язати Львівську обласну прокуратуру привести найменування посади “заступник прокурора Львівської області” у відповідність із Законом України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури та викласти її у такій редакції: “заступник керівника Львівської обласної прокуратури” з 17.11.2020; оформити та видати ОСОБА_1 посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури; внести відповідний запис у трудову книжку про зайняття ОСОБА_1 посади заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020;
-стягнути з Львівської обласної прокуратури на користь ОСОБА_1 заробітну плату, яка підлягає виплаті за посадою заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що на підставі рішення суду наказом Генерального прокурора її поновлено на посаді заступника прокурора Львівської області з 21.01.2020. Зазначає, що з часу поновлення на посаді Львівською обласною прокуратурою не забезпечено доступ до виконання процесуальних та адміністративних обов`язків за посадою, не видано посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури встановленого зразка та не внесено відповідний запис до трудової книжки, а також незаконно зменшено розмір заробітної плати. Позивач вважає таку бездіяльність Львівської обласної прокуратури протиправною та такою, що порушує її права, гарантовані Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», зокрема, право на працю, на оплату праці, принципи рівності громадян, а підстави, з яких не проводиться перейменування посади «заступник прокурора Львівської області» на «заступник керівника Львівської обласної прокуратури», невидача посвідчення такими, що не грунтуються на вимогах закону. У зв`язку з наведеним, просить позовні вимоги задовольнити.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що ОСОБА_1 на даний час продовжує обіймати посаду заступника прокурора Львівської області, підстав для її переведення чи призначення на будь-яку з посад в обласну прокуратуру не встановлено. Водночас зазначає, що немає законних підстав для видачі позивачу посвідчення «заступника керівника Львівської обласної прокуратури» та наголошує на тому, що посвідчення, видане ОСОБА_1 за займаною посадою заступника прокурора Львівської області є діючим. Разом з тим зазначає, що наказом Офісу Генерального прокурора від 11.11.2020 №437к ОСОБА_1 поновлено на попередній посаді, її посвідчення вважається чинним. Окрім того, зазначає, що з моменту поновлення на посаді заступника прокурора Львівської області виплата заробітної плати ОСОБА_1 проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», як і до моменту звільнення. Відтак, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій серед іншого зазначила, що сам факт проходження прокурором атестації, запровадженої Законом №113-ІХ жодним чином не впливає на порядок визначення розміру посадового окладу, який встановлено ст.81 Закону України «Про прокуратуру». Жодних застережень рішення Конституційного Суду України №6-р/2020 не містить, натомість стосується розміру заробітної плати усіх прокурорів. Таким чином, вважає, що Львівською обласною прокуратурою безпідставно зменшено розмір її заробітної плати, чим порушено ст.43 Конституції України.
Ухвалою судді від 01.03.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.
Протокольною ухвалою суду від 12.05.2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду по суті.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні позовних вимог, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, викладені у заявах по суті справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
24.06.2016 наказом Генерального прокурора України №102к ОСОБА_1 призначено на посаду заступника прокурора Львівської області.
19.09.2019 Верховною Радою України прийнято Закон України №113-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”, яким, зокрема, передбачено створення у системі органів Прокуратури обласних прокуратур.
11.10.2019 позивач подала заяву про переведення на посаду прокурора в обласній прокуратурі та про намір пройти атестацію.
Наказом Генерального прокурора №22к від 20.01.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади заступника прокурора Львівської області у зв`язку із неналежним виконанням посадових обов`язків, установлених для відповідної адміністративної посади (п.3 ч.1 ст.41 Закону України «Про прокуратуру»).
Наказом прокурора Львівської області №265к від 20.02.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора прокуратури Львівської області та органів прокуратури відповідно до ч.5 ст.41 Закону України «Про прокуратуру».
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 у справі №380/1438/20, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.11.2020, позов ОСОБА_1 до Ради прокурорів України, Офісу Генерального прокурора, Генерального прокурора Рябошапка Руслана Георгійовича, прокуратури Львівської області, прокурора Львівської області Діденко Ірини Вікторівни про визнання протиправними дій, визнання протиправним і скасування рішення, наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, – задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано наказ Генерального прокурора № 22к від 20.01.2020 про звільнення ОСОБА_1 , з посади заступника прокурора Львівської області на підставі п.3 ч.1 ст. 41 Закону України “Про прокуратуру”. Визнано протиправним та скасовано наказ прокурора Львівської області №265к від 20.02.2020 року про звільнення ОСОБА_1 , з посади прокурора прокуратури Львівської області та органів прокуратури відповідно до ч.5 ст. 41 Закону України “Про прокуратуру”. Поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника прокурора Львівської області з 21.01.2020 року. Зобов`язано прокуратуру Львівської області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з проведенням усіх відрахувань відповідно до чинного законодавства. В іншій частині позову відмовлено.
11.11.2020 наказом Генерального прокурора №437к ОСОБА_1 поновлено на посаді заступника прокурора Львівської області з 21.01.2020.
З наказом про поновлення на посаді позивача ознайомлено 17.11.2020.
Поряд з цим, наказом Генерального прокурора №410 від 03.09.2020 “Про окремі питання забезпечення початку роботи обласних прокуратур” перейменовано без зміни ідентифікаційних кодів юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, обласні прокуратури, в тому числі Прокуратуру Львівської області в Львівську обласну прокуратуру.
Відповідно до наказу Генерального прокурора №414 від 08.09.2020 “Про день початку роботи обласних прокуратур” днем початку роботи обласних прокуратур визначено 11.09.2020.
23.11.2020 позивач звернулась до Офісу Генерального прокурора та Львівської обласної прокуратури із заявою, в якій просила привести у відповідність із новим штатним розкладом назву її посади, видати посвідчення встановленого зразка, а також внести відповідний запис до її трудової книжки.
Начальником Департаменту кадрової роботи та державної служби Офісу Генерального прокурора надано відповідь на вказану заяву № 07-57784-20 від 09.12.2020. Так, відповідно до зазначеної відповіді переведення на посаду прокурора в обласну прокуратуру, в тому числі на адміністративну, буде вирішуватись за результатами проходження атестації або на підставі рішення Комісії з добору керівного складу, відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру» та законодавства про працю.
Листом від 04.12.2020 № 07-522вих-20, Львівська обласна прокуратура повідомила позивача, що приведення займаної у прокуратурі Львівської області посади у відповідність штатному розпису Львівської обласної прокуратури не входить до повноважень обласної прокуратури.
Вважаючи протиправною бездіяльність Львівської обласної прокуратури щодо невчинення дій з приведення у відповідність посади заступника прокурора Львівської області до вимог Закону України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури, та перейменування такої на заступника керівника Львівської обласної прокуратури; щодо відмови у видачі посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури та внесення запису про зміну назви посади до трудової книжки, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Згідно із статтею 1 Кодексу законів про працю України (далі також - КЗпП України) Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини.
Законодавство про працю встановлює високий рівень умов праці, всемірну охорону трудових прав працівників.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Відповідно до статті 222 КЗпП України особливості розгляду трудових спорів суддів, прокурорсько-слідчих працівників, а також працівників навчальних, наукових та інших установ прокуратури, які мають класні чини, встановлюється законодавством.
25 вересня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113-IX, яким пункти ч. 1 ст. 7 Закону України «Про прокуратуру» викладено в іншій редакції, згідно з якою систему прокуратури України становлять: Офіс Генерального прокурора; обласні прокуратури; окружні прокуратури; Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Також вказаним Законом викладено в іншій редакції ч.ч. 2 та 4 ст. 7 Закону України «Про прокуратуру», згідно з якими у разі потреби рішенням Генерального прокурора можуть утворюватися спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора, на правах обласних прокуратур, на правах підрозділу обласної прокуратури, на правах окружних прокуратур, на правах підрозділу окружної прокуратури. Перелік, утворення, реорганізація та ліквідація спеціалізованих прокуратур, визначення їх статусу, компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором.
Офіс Генерального прокурора є органом прокуратури вищого рівня щодо обласних та окружних прокуратур, обласна прокуратура є органом прокуратури вищого рівня щодо окружних прокуратур, розташованих у межах адміністративно-територіальної одиниці, що підпадає під територіальну юрисдикцію відповідної обласної прокуратури.
Перелік, територіальна юрисдикція, утворення, реорганізація та ліквідація, зокрема обласних і окружних прокуратур, визначення їхньої компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором (ч. 4 ст. 10, ч. 1 ст. 12 Закону України «Про прокуратуру»).
Наказом Генерального прокурора від 27 грудня 2019 року № 358 «Про окремі питання забезпечення початку роботи Офісу Генерального прокурора» юридичну особу «Генеральна прокуратура України» перейменовано в «Офіс Генерального прокурора» без зміни ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Наказом Генерального прокурора від 23 грудня 2019 року № 351 днем початку роботи Офісу Генерального прокурора визначено 02 січня 2020 року.
Після початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур забезпечення виконання функцій прокуратури призначеними до них прокурорами здійснюється з дотриманням вимог законодавства України та особливостей, визначених Генеральним прокурором.
За прокурорами та керівниками регіональних, місцевих і військових прокуратур, прокурорами і керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до дня їх звільнення або переведення до Офісу Генерального прокурора, обласної прокуратури, окружної прокуратури. На зазначений період оплата праці працівників Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, яка встановлює оплату праці працівників органів прокуратури.
Відповідно до наказу Генерального прокурора № 414 від 08.09.2020 “Про день початку роботи обласних прокуратур” днем початку роботи Львівської обласної прокуратури визначено 11 вересня 2020 року.
Як видно із відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань код ЄДРПОУ Прокуратури Львівської області (Львівської обласної прокуратури) залишився незміннім: 02910031, що свідчить про відсутність ознак ліквідації та реорганізації органу прокуратури, в якому позивач обіймає посаду.
Поряд з цим, пунктом 3 розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113-IX визначено, що до дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження здійснюють відповідно Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури.
Після початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур забезпечення виконання функцій прокуратури призначеними до них прокурорами здійснюється з дотриманням вимог законодавства України та особливостей, визначених Генеральним прокурором.
За прокурорами та керівниками регіональних, місцевих і військових прокуратур, прокурорами і керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до дня їх звільнення або переведення до Офісу Генерального прокурора, обласної прокуратури, окружної прокуратури.
Відповідно до п.п. 6 та 7 розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» цього ж Закону з дня набрання чинності цим Законом усі прокурори Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур вважаються такими, що персонально попереджені у належному порядку про можливе майбутнє звільнення з посади на підставі пункту 9 частини першої статті 51 Закону України "Про прокуратуру".
Прокурори, які на день набрання чинності цим Законом займають посади прокурорів у Генеральній прокуратурі України, регіональних прокуратурах, місцевих прокуратурах, військових прокуратурах, можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласних прокуратурах, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації, яка проводиться у порядку, передбаченому цим розділом.
Як вже встановлено судом, 11.11.2020 наказом Генерального прокурора №437к ОСОБА_1 поновлено на посаді заступника прокурора Львівської області з 21.01.2020.
Тобто позивача фактично поновлено на посаді заступника прокурора Львівської області вже в період функціонування перейменованої Львівської обласної прокуратури.
Суд вважає за необхідне звернути увагу, що приписами чинного законодавства визначено лише два варіанти дії у таких випадках. Так прокурори, зокрема регіональних прокуратур, мають бути або звільнені з посади або переведені до обласної прокуратури.
Суд звертає увагу, що стаття 41 Закону України «Про прокуратуру» визначає порядок звільнення прокурора з адміністративної посади та припинення його повноважень на цій посаді.
Так, звільнення прокурора з адміністративної посади, передбаченої пунктами 2-10 частини першої статті 39 цього Закону, здійснюється Генеральним прокурором з таких підстав:
1) подання заяви про дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням;
2) переведення на посаду до іншого органу прокуратури (крім адміністративної посади, передбаченої пунктами 1-3 частини третьої статті 39 цього Закону);
3) неналежне виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов`язків, установлених для відповідної адміністративної посади;
4) наявність заборгованості із сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Звільнення прокурора з адміністративної посади, передбаченої пунктами 11-15 частини першої статті 39 цього Закону, здійснюється керівником обласної прокуратури в окружних прокуратурах, які розташовані у межах адміністративно-територіальної одиниці, що підпадає під територіальну юрисдикцію відповідної обласної прокуратури, з підстав, передбачених абзацом першим частини першої цієї статті.
Звільнення з адміністративної посади, передбаченої пунктами 1-3 частини третьої статті 39 цього Закону, здійснюється Генеральним прокурором, а з адміністративної посади, передбаченої пунктами 4 і 5 частини третьої статті 39 цього Закону, - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Звільнення з таких адміністративних посад здійснюється виключно з підстав, передбачених частиною першою статті 51 цього Закону.
Повноваження прокурора на адміністративній посаді припиняються в разі:
1) закінчення строку перебування на адміністративній посаді;
2) звільнення з посади прокурора або припинення повноважень на посаді прокурора.
Наявність підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої цієї статті, встановлюється у порядку, визначеному Генеральним прокурором, з дотриманням гарантій особи щодо повідомлень, отримання копій документів, які стали підставою для перевірки, участі у засіданні та залучення представника, надання пояснень, висловлення заперечень, клопотань та відводів, отримання копії відповідного рішення.
Відповідачем не надано жодного доказу того, що у встановленому чинним законодавством порядку та з визначених підстав ОСОБА_1 була звільнена з адміністративної посади.
Львівською обласною прокуратурою не надано і доказів того, що повноваження позивача були припинені, відповідно до ст. 41 Закону України «Про прокуратуру».
При цьому, свої дії відповідач обґрунтовує тим, що особа може обіймати адміністративну посаду заступника керівника обласної прокуратури тільки пройшовши процедуру добору, встановлену законодавством, лише у разі успішного проходження ними атестації.
Суд вважає за необхідне зазначити, що позивачем 11.10.2019 подано заяву про переведення на посаду прокурора в обласній прокуратурі та про намір пройти атестацію. Однак, в подальшому її було незаконно звільнено з посади до проходження такої атестації.
Відтак, посилання відповідача на неможливість зайняття посади позивачем з причин не проведення атестації є неприйнятними в даному випадку.
Окрім того, посилання відповідача на те, що приведення займаної у прокуратурі Львівської області посади у відповідність штатному розпису Львівської обласної прокуратури не входить до повноважень обласної прокуратури, суд зазначає наступне.
Так, судом встановлено, що позивач призначена на посаду заступника прокурора Львівської області, відповідно до наказу Генерального прокурора України від 24.06.2016 №102к. Також, за рішенням суду ОСОБА_1 поновлено на таку посаду з 21.01.2020. Як вже було зазначено судом вище, відповідачем не надано жодного доказу того, що у встановленому чинним законодавством порядку та з визначених підстав позивач була звільнена з адміністративної посади. Львівською обласною прокуратурою не надано і доказів того, що повноваження позивача були припинені, відповідно до ст. 41 Закону України «Про прокуратуру».
Отже, на переконання суду, проходження позивачем особливої процедури для зайняття адміністративної посади в даному випадку не вимагається, адже остання поновлена на таку посаду за рішенням суду.
При цьому, суд наголошує, що прокуратура Львівської області ліквідації, реорганізації або скорочення чисельності або штату працівників не зазнала, а була перейменована в Львівську обласну прокуратуру без зміни ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Кількість штатних посад (219) не змінилась, що підтверджується штатними розписами Львівської обласної прокуратури та Прокуратури Львівської області.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що в даному випадку допущено протиправну бездіяльність Львівської обласної прокуратури щодо невчинення дій з приведення у відповідність посади заступника прокурора Львівської області, на яку ОСОБА_1 поновлено за рішенням суду, до вимог Закону України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури, та перейменування такої на заступника керівника Львівської обласної прокуратури; відмови у видачі посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури та внесення запису про зміну назви посади до трудової книжки.
Водночас, суд звертає увагу, що позивач фактично знаходиться в стані правової невизначеності, яку повинен був усунути відповідач.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню вимогу позивача та зобов`язати Львівську обласну прокуратуру привести найменування посади “заступник прокурора Львівської області” у відповідність із Законом України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури та викласти її у такій редакції: “заступник керівника Львівської обласної прокуратури” з 17.11.2020; оформити та видати ОСОБА_1 посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури; внести відповідний запис у трудову книжку про зайняття ОСОБА_1 посади заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020.
Щодо вимоги позивача про стягнення з Львівської обласної прокуратури на користь ОСОБА_1 заробітної плати, яка підлягає виплаті за посадою заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020, суд вважає що вона також підлягає задоволенню, оскільки судом встановлено, що згідно із штатним розписом апарату Львівської обласної прокуратури посадовий оклад заступника керівника (аналогічна посада, на якій перебувала позивач) становить 49 187,00 грн. При цьому, судом встановлено, що заробітна плата позивачу виплачувалась виходячи з посадового окладу 8 500,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимоги позивача про стягнення з Львівської обласної прокуратури заробітної плати, яка підлягає виплаті за посадою заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020, через те, що наразі відбулось лише перейменування органу в якому працює позивач та посади, яку вона обіймає.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також доводи позивача та відповідача щодо заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Щодо судового збору, то згідно ч.1 ст.139 КАС України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Львівської обласної прокуратури щодо невчинення дій з приведення у відповідність посади заступника прокурора Львівської області, на яку ОСОБА_1 поновлено за рішенням суду, до вимог Закону України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури, та перейменування такої на заступника керівника Львівської обласної прокуратури; відмови у видачі посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури та внесення запису про зміну назви посади до трудової книжки.
Зобов`язати Львівську обласну прокуратуру (місцезнаходження: проспект Шевченка, 17/19, м.Львів, 79005; ЄДРПОУ 02910031) привести найменування посади “заступник прокурора Львівської області” у відповідність із Законом України “Про прокуратуру” щодо найменування органів прокуратури та викласти її у такій редакції: “заступник керівника Львівської обласної прокуратури” з 17.11.2020; оформити та видати ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) посвідчення заступника керівника Львівської обласної прокуратури; внести відповідний запис у трудову книжку про зайняття ОСОБА_1 посади заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020.
Стягнути з Львівської обласної прокуратури (місцезнаходження: проспект Шевченка, 17/19, м.Львів, 79005; ЄДРПОУ 02910031) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) заробітну плату, яка підлягає виплаті за посадою заступника керівника Львівської обласної прокуратури з 17.11.2020.
Стягнути з Львівської обласної прокуратури (місцезнаходження: проспект Шевченка, 17/19, м.Львів, 79005; ЄДРПОУ 02910031) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1816 (одна тисяча вісімсот шістнадцять) грн 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено 17 червня 2021 року.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна