Рішення № 97693059, 16.06.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2021
Номер справи
480/9107/20
Номер документу
97693059
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 червня 2021 року Справа №480/9107/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9107/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання рішення та дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить:

- визнати неправомірними рішення та дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області області щодо не проведення нарахування індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 03.07.1997 року №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення";

- зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області починаючи з 01.02.2016 року, здійснити нарахування та виплату індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 03.07.1991 року №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та постанови КМ України від 17.07.2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком, із врахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, визначивши базовий місяць січень 2016року року, враховуючи фактично виплачені кошти.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що позивачу з 01.01.2016 року було здійснено перерахунок пенсії на підставі рішення Конотопського міськрайонного суду. При цьому за період з 01.01.2016 року підвищення пенсії не проводилося. В подальшому позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення донарахування та виплату індексації пенсії за період з 01.02.2016 року із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком відповідно до діючих коефіцієнтів індексації та встановленого прожиткового мінімуму доходів для непрацездатних осіб, виходячи з базового місяця січень 2016 року, який було встановлено при нарахуванні пенсії відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ від 03.07.1991 року та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року в якому передбачена індексація грошових доходів населення, із змінами та доповненнями з урахуванням раніше виплачених сум. Однак, відповіді на своє звернення не отримав.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача. Крім того даною ухвалою було зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області надати суду належним чином завірені копії матеріалів, на підставі яких приймалося рішення про відмову ОСОБА_1 у проведенні нарахування індексації пенсії, а також копію відповідного рішення.

Дана ухвала була отримана представником відповідача 05.01.2021 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте вимоги суду не виконано, відзиву на позовну заяву та витребувані документи суду не надано.

У зв`язку з невиконанням вимог суду, ухвалою Сумського окружного адміністративного суду про витребування доказів від 12.05.2021 року було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відзив на позовну заяву з обгрунтуванням підстав не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з 2016 року та доказів щодо проведення перерахунків пенсії позивача з 2016 року. У разі наявності рішення щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні індексації пенсії, надати суду належним чином завірену копію даного рішення.

10.06.2021 представником Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області було надано суду копії матеріалів з пенсійної справи ОСОБА_1 (перерахунки пенсії, протокол про призначення пенсії та довідка про розмір грошового забезпечення від 19.03.2018 року № 11/197-183). При цьому відзиву на позовну заяву з обгрунтуванням підстав не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з 2016 року та доказів щодо проведення перерахунків пенсії позивача з 2016 року, суду надано не було.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Сумській області та отримує пенсію, передбачену Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб” (а.с. 3).

У квітні 2018 року, на підставі довідки ліквідаційної комісії управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області № 11/197-183 від 19.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року, позивачу проведений перерахунок пенсії, що підтверджується перерахунком пенсії від 30.03.2018 року (а.с. 7).

Як зазначено в позовній заяві, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою про проведення донарахування та виплату індексації пенсії за період з 01.02.2016 року із застосуванням індексу споживчих цін наростаючим підсумком відповідно до діючих коефіцієнтів індексації та встановленого прожиткового мінімуму доходів для непрацездатних осіб, виходячи з базового місяця січень 2016 року, який було встановлено при нарахуванні пенсії відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ від 03.07.1991 року та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року, в якому передбачена індексація грошових доходів населення, із змінами та доповненнями з урахуванням раніше виплачених сум.

Однак, відповіді на своє звернення так і не отримав, тому вимушений був звернутися до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Частиною 3 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до статті 64 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.

Разом з тим відповідно до ч. 1-2 ст. 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (у редакції, чинній до 11.10.2017), пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, щороку здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, на коефіцієнт, що відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком.

Розмір та порядок такого підвищення пенсії визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

В силу положень ст. 1 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

За змістом ст. 2 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Статтею 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі - Порядок № 1078, у редакції, чинній до 11.10.2017).

Згідно пункту 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 06.02.2003 № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Пунктом 2 Порядку № 1078 встановлено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, установлених законодавством), крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку.

03 жовтня 2017 прийнято Закон України №2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” (далі по тексту - Закон №2148-VIII), яким внесено зміни до низки законодавчих актів, зокрема, і до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, який набрав чинності 11.10.2017 року.

Так, статтю 2 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” доповнено частиною 5 наступного змісту “Індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Разом з тим Законом №2148-VIII, частину першу статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" було виключено, а частину другу статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" викладено у новій редакції: “Для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії”.

На виконання наведеної норми, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 20 лютого 2019 року № 124, якою затверджений Порядок, яким відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (пункт 1 Порядку).

Абзацом четвертим пункту 2 наведеного Порядку передбачено, що перерахунку підлягають пенсії, обчислені з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до частини першої статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 є чинною та неконституційною в установленому законом порядку не визнавалася, а відтак підлягає застосуванню.

При цьому стаття 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” регулює питання заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій, а частина перша визначає, що пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. В свою чергу середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Інші положення статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” окрім іншого визначають, що обчислення розміру пенсії особам з числа резервістів, які мають право на пенсію за цим Законом, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей з розміру відповідних складових грошового забезпечення.

З аналізу зазначених норм законодавства суд вбачає, що до жовтня 2017 підвищення пенсій відбувалося у тому числі шляхом їх індексації у загальному порядку, встановленому для індексації грошових доходів населення.

В свою чергу аналіз викладених приписів Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, після внесення до них змін Законом України №2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, дає підстави для висновку, що за частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” з жовтня 2017 року індексація здійснюється лише тих пенсій, які обчислюються з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески. Зазначений показник враховується для пенсій, які обчислюються із заробітку, що визначається згідно Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (стаття 40 цього Закону).

При цьому, пенсії за статтею 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” обчислюються із середньомісячного заробітку (грошового забезпечення), що визначається в порядку, встановленому Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, лише для осіб із числа військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей відповідно до частини першої статті 43. Водночас відповідно до ч. 3 статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсії особам обчислюються із відповідних складових грошового забезпечення, а не із заробітку, визначеного в порядку Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Судом встановлено, що пенсія позивача була обчислена із грошового забезпечення, визначеного згідно з частиною 3 статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

А отже, оскільки пенсія позивача обчислена із розміру відповідних складових грошового забезпечення, а не із середнього заробітку, обчисленого відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, то відповідно, з жовтня 2017 року індексації не підлягає.

Враховуючи викладене та те, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області області щодо не проведення нарахування індексації пенсії ОСОБА_1 з жовтня 2017 року та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області починаючи з жовтня 2017 року, здійснити нарахування та виплату індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до чинного законодавства, є необгрунтованими та не підлягають задоволенню.

Разом з тим, суд зазначає, що частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За приписами ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Проте в порушення зазначених норм законодавства відповідачем не доведено правомірність своїх дій щодо не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з 2016 року відповідно до чинного законодавства.

При цьому суд наголошує на тому, що ухвалою Сумського окружного адміністративного суду про витребування доказів від 12.05.2021 року було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відзив на позовну заяву з обгрунтуванням підстав не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з 2016 року та доказів щодо проведення перерахунків пенсії позивача з 2016 року. Проте відповідачем не було надано суду відзиву на позовну заяву. Також відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду жодних доказів на підтвердження підстав не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з 2016 року.

А відтак, керуючись положеннями частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розцінює неподання відповідачем відзиву на позовну заяву без поважних причин як визнання ним позову у повному обсязі.

Враховуючи викладене та оскільки відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, на якого в даному випадку покладено обов`язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності, не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності щодо не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з 2016 року, а також враховуючи відсутність будь-якого рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про відмову у проведенні нарахування індексації пенсії ОСОБА_1 з січня 2016 року, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в частині про визнання протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області області щодо не проведення нарахування індексації пенсії ОСОБА_1 з січня 2016 року по вересень (включно) 2017 року та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з січня 2016 року по вересень (включно) 2017 року здійснити нарахування та виплату індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до законодавства.

Відповідно до норм Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання щодо відшкодування судових витрат у даній справі не вирішується.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання рішення та дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області області щодо не проведення нарахування індексації пенсії ОСОБА_1 з січня 2016 року по вересень (включно) 2017 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) з січня 2016 року по вересень (включно) 2017 року здійснити нарахування та виплату індексації пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відповідно до законодавства.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек