Ухвала суду № 97691815, 15.06.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2021
Номер справи
320/1415/21
Номер документу
97691815
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

15 червня 2021 року м.Київ №320/1415/21

Суддя Київського окружного адміністративний суду Лисенко В.І., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про закриття провадження у адміністративній справі за позовом Виконувача обов`язків керівника Фастівської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_1 до Феодосіївської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся Виконувач обов`язків керівника Фастівської місцевої прокуратури Київської області - Чередніченко Сергій Юрійович з позовом до Феодосіївської сільської ради Обухівського району Київської області , у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Феодосіївської сільської ради Обухівського району Київської області щодо не утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей, зобов`язавши Феодосіївську сільську раду Обухівського району Київської області вчинити дії, спрямовані на утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей.

Ухвалою суду від 09.03.2021 було відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 06.04.2021.

Підготовчі засідання неодноразово відкладалися у зв`язку з неявкою сторін та за клопотанням позивача.

Протокольною ухвалою суду від 01.06.2021 було закрито підготовче судове засідання та призначено розгляд справи по суті на 15.06.2021.

У судове засідання, призначене на 15.06.2021, сторони, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не з`явились, тому суд, керуючись приписами статті 205 КАС України перейшов до розгляду справи у письмовому провадженні.

14.06.2021, від представника позивача надійшло клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.8 ч.1 ст. 238 КАС України, оскільки рішенням Феодосіївської сільської ради від 29.01.2021 були внесені зміни до структури та штатного розпису виконавчих органів ради та створено Службу у справах дітей. Також, позивач просить вирішити питання про повернення на користь Київської обласної прокуратури судового збору, сплаченого за подання позовної заяви.

Розглянувши вказане клопотання представника позивача про закриття провадження та дослідивши матеріали справи, суд зазначає таке.

Києво-Святошинською місцевою прокуратурою Київської області, під час вивчення підстав для вжиття заходів представницького характеру, було установлено, що Феодосіївська сільська територіальна громада утворена 12.06.2020 шляхом об`єднання Гвоздівської, Іванковичівської, Рославичівської сільських рад Васильківського району та Лісниківської, Ходосівської, Хотівської сільських рад Києво-Святошинського району відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 600-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Київської області» (а.с. 19, 20).

На території Феодосівської ОТГ проживає близько 2469, яких, дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 9, дітей під опікою - 2, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах - 13 (а.с. 18).

Разом з тим, відповідна служба у справах дітей, на яку покладено функції із захисту прав дітей з часу об`єднання територіальної громади донині не створено, що є порушенням вимог чинного законодавства у сфері охорони дитинства та, відповідно порушенням прав та інтересів дітей, які проживають на території громад.

Відповідно до інформації Феодосіївської сільської ради від 23.12.2020 у сільській раді питання створення в структурі виконавчих органів Феодосіївської сільської ради Обухівського району окремої служби у справах дітей вивчається та у межах своєї компетенції остання готова брати участь у здійсненні соціального захисту і профілактики правопорушень серед дітей відповідно до вимог законодавства та в структурі виконавчих органів буде закріплений відповідний фахівець (а.с. 17).

Однак приписами чинного законодавства передбачено створення саме спеціального повноважного органу - служби у справах дітей, а не делегування її функцій певним посадовим особам.

Згідно ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено статус сільських, селищних, міських рад, як органів місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до вимог п. п. 1, 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 9 ст. 16, ст. 18-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Сільські, селищні, міські ради мають печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, рахунки в установах банків України. Орган місцевого самоврядування може звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.

Києво-Святошинська місцева прокуратура, реалізуючи надані законом представницькі повноваження, з метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства щодо захисту прав дітей, звернулася до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання Феодосіївську сільську раду вчинити певні дії, спрямовані на утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей.

Проте, під час розгляду справи, було встановлено, рішенням 3 сесії 8 скликання №16/03/21-8 від 29.01.2021 були внесені зміни до структури та штатного розпису виконавчих органів Феодосіївської сільської ради. Відповідно до додатку 1 до вказаного рішення пункти 46, 47 було створено Службу у справах дітей та сім`ї Виконавчого комітету Феодосіївської сільської ради (а.с. 53, 54).

З огляду на викладене, порушення, допущені відповідачем, були самостійно усунуті суб`єктом владних повноважень, що свідчить про повне відновлення законних прав та інтересів дітей.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Відповідно до ч. 2 ст. 239 КАС України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі.

У ч. 2 ст. 238 КАС України встановлено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Згідно з ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Законом України "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) визначені підстави повернення судового збору.

Пунктом 5 ч.1 ст.7 Закону №3674-VI визначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Частиною 2 ст.7 Закону №3674-VI передбачено, що у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.

Згідно із ч.5 ст.7 Закону №3674-VI, повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Так, судом встановлено, що під час звернення до суду Київською обласною прокуратурою був сплачений судовий збір у розмірі 2189,00 грн. та 81,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями від 03.02.2021 №165 та від 24.02.2021 №326 відповідно (а.с. 22, 31).

Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку про повернення Київській обласній прокуратурі зазначеного судового збору, сплаченого при поданні позову.

Керуючись статтями 132, 238, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Клопотання представника позивача про закриття провадження у справі, - задовольнити.

Закрити провадження у адміністративній справі №320/1415/21 за позовом Виконувача обов`язків керівника Фастівської місцевої прокуратури Київської області Чередніченка Сергія Юрійовича до Феодосіївської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Попередити позивача, що повторне звернення з тими самими вимогами до адміністративного суду не допускається.

Повернути Київській обласній прокуратурі (код ЄДРПОУ - 02909996) з Державного бюджету України, сплачений судовий збір у розмірі 2189 (дві тисячі сто вісімдесят дев`ять) грн. відповідно до платіжного доручення №165 від 03.02.2021 та у розмірі 81,00 (вісімдесят одна) грн. відповідно до платіжного доручення від 24.02.2021 №326.

2. Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.