
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2021 р. Справа№200/3718/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Ушенка С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2), третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, – Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області (ЄДРПОУ 37967785; 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, пр-т Миру, буд. 68) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, – Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області, в якому просить:
- визнати протиправними дії та бездіяльність, що полягали у непроведенні нарахування і виплати заробітної плати за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та у період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року включно, складовою якої є надбавка за вислугу років до заробітної плати у відповідності до ч. 4 ст. 44 Закону України «Про статус суддів» - від загальної суми щомісячного заробітку, та заробітної плати за час відпустки та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням донарахованої надбавки за вислугу років за вказані періоди;
- зобов`язати нарахувати та виплатити за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та у період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року включно заробітну плату, складовою якої є надбавка за вислугу років в розмірі, визначеному ч. 4 ст. 44 Закону України «Про статус суддів», - від загальної суми щомісячного заробітку, з урахуванням раніше сплачених сум;
- зобов`язати нарахувати та виплатити за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та у період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року включно заробітну плату за час відпустки та матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням донарахованого посадового окладу та надбавки за вислугу років за вказані періоди, з урахуванням виплачених сум;
- зобов`язати нарахувати та виплатити на суму незаконно недоплаченої заробітної плати згідно із наведеними у позові вимогами за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та у період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року індексацію відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»;
- зобов`язати нарахувати та виплатити на суму незаконно недоплаченої заробітної плати згідно наведених у позові вимог за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та у період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року компенсацію відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати».
В обґрунтування позову посилається на те, що з 14 липня 1997 працювала на посаді судді Микитівського районного суду м. Горлівки Донецької області, з 14 лютого 2015 року переведено на посаду судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області. З 20 серпня 2003 року у неї був четвертий кваліфікаційний клас судді, з 03 жовтня 2006 року – третій кваліфікаційний клас судді. Зазначає, що з 01 січня 2003 року по 31 грудня 2011 року відповідач невірно обраховував розмір щомісячної заробітної плати, що призвело до заниження розміру належних щомісячних виплат грошового забезпечення, заробітної плати за час відпуски та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Вважає такі дії та бездіяльність відповідача протиправними і такими, що порушують її конституційні права.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 квітня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Представник відповідача - Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, не погоджуючись із позовними вимогами, надав до суду відзив, вмотивований тим, що відповідно до покладених завдань Територіальні управління виконують функції розпорядників певних бюджетних коштів, передбачених на фінансове забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції. Так, схеми посадових окладів керівників та суддів судів всіх рівнів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 №865 «Про оплату праці суддів». Зазначив, що, незважаючи на скасування постановою Печерського районного суду міста Києва від 19 березня 2007 року пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» від 03 вересня 2005 року №865, відповідно до якої розміри посадових окладів встановлюються виходячи з розміру заробітної плати 332 грн. і в подальшому при підвищенні мінімальної заробітної плати їх перерахунок не проводиться, аналогічні положення були передбачені постановою Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці вищих посадових осіб України, окремих керівних працівників органів державної влади і органів місцевого самоврядування та суддів» від 21 грудня 2005 року №1243. Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 травня 2008 року визнано незаконними постанову Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року №1243 в частині встановлення розміру посадового окладу суддям, пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2005 року №1310 та пункт 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2005 року №865. Крім того, зазначив, що на думку позивача «загальна сума щомісячного заробітку», зазначена у частині 4 статті 44 Закону України «Про статус суддів» від 15 грудня 1992 року № 2862-ХІІ, включає в себе оклад, надбавку за вислугу років, інші надбавки та премії. На момент виникнення спірних правовідносин чинне законодавство України не містило визначення «загальна сума щомісячного заробітку», а відтак ДСА України не вбачає за можливе ототожнювати поняття «заробітна плата» та «загальна сума щомісячного заробітку». Відповідно до частини 1 статті 44 Закону України «Про статус суддів» від 15 грудня 1992 року № 2862-ХІІ надбавка за вислугу років є однією зі складових частин заробітної плати. Тобто, у випадку ототожнення вищевказаних понять надбавка суддям за вислугу років мала би обчислюватися виходячи з грошової суми, до складу якої входила б сума надбавки за вислугу років. Також вказує, що на думку Позивача, з дати прийняття рішення Конституційного суду України від 22 травня 2008 року по справі № 10-рп/2008 надбавка за вислугу років позивачці мала нараховуватись з урахуванням посадового окладу, премій, доплати за кваліфікаційний оклад, надбавки за вислугу років та інших надбавок. Однак, відповідач не погоджується з такими доводами позивача, з огляду на наступне. Пунктом 61 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року № 107-УІ змінено порядок нарахування надбавки за вислугу років та встановлено, що вказана надбавка розраховується у тих же відсотках, проте не від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи, а від посадового окладу з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 положення пункту 61 розділу Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнані неконституційними з дня ухвалення Конституційним Судом України вищезазначеного рішення. Після 22 травня 2008 року (дати винесення Конституційним Судом України рішення № 10-рп/2008) - Закон України «Про статус суддів» та постанова Кабінету Міністрів України «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» від 03 вересня 2005 року № 865 по-різному врегульовували питання виплати суддям надбавки за вислугу років. Оскільки Закон України «Про статус суддів» від 15 грудня 1992 року № 2862-ХІІ не містив поняття «загальна сума щомісячного заробітку», а положення постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» від 03 вересня 2005 року № 865 судом неконституційними не визнавалися, надбавка за вислугу років позивачці нараховувалася у період з 04 квітня 2007 року по 31 грудня 2007 року, а також з 01 червня 2008 року по 31 грудня 2011 року у відсотках від посадового окладу з урахуванням надбавки за кваліфікаційний клас. Вважає, що дії відповідача, в даному випадку, ґрунтуються на Законах України «Про судоустрій України» та «Про статус суддів», а заявлені позовні вимоги є необґрунтованими.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , про що свідчить наявна в матеріалах справи копія паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 .
Відповідач в даних правовідносинах є суб`єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.
Судом встановлено на підставі даних трудової книжки НОМЕР_3 від 26 серпня 1983 року, що ОСОБА_1 з 14 липня 1997 року працювала на посаді судді Микитівського районного суду м. Горлівки Донецької області, наказом № 190к від 28.08.1998 їй присвоєно п`ятий кваліфікаційний клас, з 11 липня 2002 року обрано суддею Микитівського районного суду м. Горлівки Донецької області безстроково, наказом № 184 від 20.08.2003 присвоєно четвертий кваліфікаційний клас, наказом № 383к від 03.10.2006 присвоєно третій кваліфікаційний клас, з 14 лютого 2015 року переведено на посаду судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області безстроково (а.с. 13-21).
20 січня 2021 року позивач звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку заробітної плати.
У відповіді на звернення позивача відповідач зазначив, що Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, враховуючи наявність усталеної судової практики з порушених питань, звернулось з листом до Державної судової адміністрації України як головного розпорядника бюджетних коштів стосовно встановлення можливості виконання заявлених вимог та порядку забезпечення відповідного бюджетного фінансування. Після отримання відповіді за результатами розгляду вказаного листа позивача буде проінформовано додатково (а.с. 27).
Позивачем надано довідку про розмір суддівської винагороди та розрахункові листки із зазначенням її складових, нарахованих, утриманих та виплачених сум за період з 01.01.2003 по 31.12.2011, з яких вбачається що у вказаний період часу позивачу нараховувались такі види виплат: оклад; надбавка за вислугу років; надбавка за інтенсивність, премія щомісячна; надбавка за клас; премія до свят; 30 % персональна набавка; 50% надбавка; додатковий посадовий оклад; відпускні; матеріальна допомоги на вирішення соціально-побутових питань (а.с. 28-36).
Як свідчать надані розрахунки за спірний період позивачу виплачувалось:
січень 2003 року - оклад - 210 грн. + доплата клас - 130 грн., надбавка за вислугу років – 76,5 грн.;
лютий 2003 року - оклад - 105 грн. + клас - 65 грн., надбавка за вислугу років – 38,25 грн.;
березень 2003 року - оклад - 210 грн. + клас - 130 грн., надбавка за вислугу років – 76,50 грн.;
квітень 2003 року - оклад - 230 грн. + клас - 130 грн., надбавка за вислугу років - 81 грн.;
травень 2003 року - оклад - 230 грн. + клас - 130 грн., надбавка за вислугу років - 81 грн.
червень 2003 року - оклад - 230 грн. + клас - 130 грн., надбавка за вислугу років - 81 грн.
липень 2003 року - оклад - 230 грн. + клас - 130 грн., надбавка за вислугу років - 81 грн.
серпень 2003 року - оклад - 69,00 грн. + клас – 40,50 грн., надбавка за вислугу років - 24,64 грн.
вересень 2003 року - оклад – 193,45 грн. + клас – 85,91 грн., надбавка за вислугу років – 83.81 грн.
жовтень 2003 року - оклад - 304 грн. + клас – 135 грн., надбавка за вислугу років - 131,70 грн.
листопад 2003 року - оклад - 304 грн. + клас – 135 грн., надбавка за вислугу років - 131,70 грн.
грудень 2003 року - оклад - 304 грн. + клас – 135 грн., надбавка за вислугу років - 131,70 грн.
січень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
лютий 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
березень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
квітень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
травень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
червень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
липень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
серпень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
вересень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
жовтень 2004 року - оклад - 304 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 181,20 грн.
листопад 2004 року - оклад – 389 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 206,70 грн.
грудень 2004 року - оклад - 389 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 206,70 грн.
січень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
лютий 2005 року - оклад – 430 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
березень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
квітень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
травень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
червень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
липень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
серпень 2005 року - оклад - 195,45 грн. + клас - 136,36 грн., надбавка за вислугу років - 99,54 грн.
вересень 2005 року - оклад - 334,55 грн. + клас - 163,63 грн., надбавка за вислугу років - 119,46 грн.
жовтень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
листопад 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
грудень 2005 року - оклад – 430 грн. + клас - 300 грн., надбавка за вислугу років - 219 грн.
січень 2006 року - оклад - 2490 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 558,00 грн.
лютий 2006 року - оклад - 2490 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 558,00 грн.
березень 2006 року - оклад - 2490 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 558,00 грн.
квітень 2006 року - оклад - 2490 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 558,00 грн.
червень 2006 року - оклад - 2490 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 558,00 грн.
липень 2006 року - оклад - 2490 грн. + клас – 300 грн., надбавка за вислугу років - 558,00 грн.
серпень 2006 року - оклад - 452,73 грн. + клас - 54,55 грн., надбавка за вислугу років - 101,46 грн.
вересень 2006 року - оклад – 1660 грн. + клас – 200 грн., надбавка за вислугу років - 372,00 грн.
жовтень 2006 року - оклад – 2490 грн. + клас - 325 грн., надбавка за вислугу років - 563,40 грн.
листопад 2006 року - оклад – 2037, 27 грн. + клас – 265,91 грн., надбавка за вислугу років - 460,64 грн.
грудень 2006 року - оклад – 2371,43 грн. + клас – 309,52 грн., надбавка за вислугу років - 536,19 грн.
січень 2007 року - оклад – 2490 грн. + клас - 325 грн., надбавка за вислугу років - 731.90 грн.
лютий 2007 року - оклад – 2490 грн. + клас - 325 грн., надбавка за вислугу років - 760 грн.
березень 2007 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 760 грн.
квітень 2007 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 760 грн.
травень 2007 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 760 грн.
червень 2007 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
липень 2007 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 675.60 грн.
серпень 2007 року - оклад – 339,55 грн. + клас – 44,32 грн., надбавка за вислугу років – 111,32 грн.
вересень 2007 року - оклад – 1743 грн. + клас – 227,50 грн., надбавка за вислугу років – 532,04 грн.
жовтень 2007 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 760,05 грн.
листопад 2007 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 563 грн.
грудень 2007 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 563 грн.
січень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
лютий 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
березень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
квітень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
травень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
червень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
липень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 563 грн.
серпень 2008 року - оклад – 747,30 грн. + клас – 97,5 грн., надбавка за вислугу років – 168,90 грн.
вересень 2008 року - оклад – 1245 грн. + клас – 162,5 грн., надбавка за вислугу років – 281,50 грн.
жовтень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 809,32 грн.
листопад 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
грудень 2008 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
січень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
лютий 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
березень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
квітень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
травень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
червень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
липень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
серпень 2009 року - оклад - 622,50 грн. + клас - 81,25 грн., надбавка за вислугу років - 175,94 грн.
вересень 2009 року - оклад -792,27 грн. + клас - 103,41 грн., надбавка за вислугу років - 223,92 грн.
жовтень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
листопад 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
грудень 2009 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
січень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
лютий 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
березень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
квітень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
травень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
червень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
липень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
серпень 2010 року – оклад – 2252,86 грн. + клас – 294,05 грн., надбавка за вислугу років – 636,73 грн.
жовтень 2010 року - оклад – 2371,43 грн. + клас – 309 грн., надбавка за вислугу років - 670,24 грн.
листопад 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
грудень 2010 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років – 703,75 грн.
січень 2011 року - оклад – 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
лютий 2011 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
березень 2011 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
квітень 2011 року - оклад - -67,91 грн. + клас - -8,86 грн., надбавка за вислугу років –
-19,19 грн.
травень 2011 року - оклад – 3395,46 грн. + клас – 443,18 грн., надбавка за вислугу років - 959,66 грн.
червень 2011 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
липень 2011 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
серпень 2011 року - оклад - 1697,73 грн. + клас - 221,59 грн., надбавка за вислугу років – 479,83 грн.
вересень 2011 року - оклад – 792,27 грн. + клас - 103,41 грн., надбавка за вислугу років – 223,92 грн.
жовтень 2011 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
листопад 2011 року - оклад - 2490 грн. + клас – 325 грн., надбавка за вислугу років - 703,75 грн.
грудень 2011 року - оклад - 1924,09 грн. + клас - 251,14 грн., надбавка за вислугу років - 543,81 грн.
Разом з цим, працюючи на посаді судді, у спірні періоди позивач отримувала також премію, додатковий оклад/оздоровлення (серпень 2003 року, грудень 2004 року, липень 2005 року, серпень-вересень 2006 року, жовтень-грудень 2007 року, серпень 2008 року, вересень 2009 року, серпень 2010 року, вересень-жовтень 2011 року), відпускні (серпень 2003 року, липень 2005 року, липень, листопад 2006 року, липень 2007 року, серпень 2008 року, серпень 2009 року, серпень 2010 року, серпень 2011 року), лікарняні (лютий 2003 року, серпень 2009 року, квітень 2011 року), доплату (2003-2005 роки), персональна надбавка (2003 рік, квітень-грудень 2005 року), премія до свят (березень, вересень, жовтень, листопад 2003 року, серпень, жовтень 2004 року, червень, серпень, вересень 2005 року, липень 2006 року, березень, жовтень 2007 року, березень-листопад 2008 року, грудень 2009 року), науковий ступень (2007-2011 роки).
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підставою для звернення позивача до суду є неправильне нарахування та виплата відповідачем надбавки за вислугу років, виходячи із суми розміру посадового окладу та доплати за кваліфікаційний клас. При цьому відповідачем при розрахунку надбавки за вислугу років не враховувалися інші виплати та надбавки, що зазначені в розрахункових листах.
Відповідач визнає, що нараховував та виплачував надбавку за вислугу років виходячи із суми розміру посадового окладу та доплати за кваліфікаційний клас, але вважає, що діяв в межах діючого на той час законодавства.
На підставі частин першої та четвертої статті 44 Закону України «Про статус суддів» заробітна плата суддів складається з посадового окладу, премій, доплат за кваліфікаційні класи, надбавок за вислугу років та інших надбавок.
Суддям виплачується щомісячна надбавка за вислугу років у розмірах: при стажі роботи понад 3 роки - 10 відсотків, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи.
Відповідно до статті 113 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 20.12.2005 №3235-IV встановлено, що у 2006 році суддям виплачується щомісячна надбавка за вислугу років у розмірах, передбачених частиною четвертою статті 44 Закону України «Про статус суддів», від посадового окладу з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи.
Неконституційним Закон України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» в частині виплати суддям щомісячної надбавки за вислугу років не визнавався, а тому у 2006 році щомісячна надбавка за вислугу років суддям мала виплачуватися у відсотках від посадового окладу з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи.
З 01 січня 2007 року вказана вище надбавка мала нараховуватися відповідно до частини четвертої статті 44 Закону України «Про статус суддів».
Положеннями абзацу «б» підпункту 2 пункту 61 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 № 107-VІ змінено порядок нарахування надбавки за вислугу років та встановлено, що вказана надбавка розраховується у тих же відсотках, проте не від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи, а від посадового окладу з урахуванням доплати за кваліфікаційні класи.
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2008 № 19, якою затверджено зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 № 865, зазначену постанову було доповнено п. 2-2 такого змісту: «Суддям щомісяця виплачується надбавка за вислугу років у відсотках від посадового окладу з урахуванням надбавки за кваліфікаційний клас в таких розмірах: при стажі роботи понад 3 роки - 10 відсотків, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків».
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008 положення пп. «б» пп. 2 п. 61 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнані неконституційними з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Таким чином, з 01.01.2006 по 31.12.2006 (під час дії статті 113 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік») та з 01.01.2008 до 22.05.2008 (з дати набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до винесення Конституційним Судом України рішення від 22.05.2008 № 10-рп/2008) надбавка за вислугу років суддям мала виплачуватися у відсотках від посадового окладу з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а у спірних періодах з 01.01.2003 по 31.12.2005 включно, за період з 01.01.2007 по 31.12.2007 включно та за період з 22.05.2008 по 31.12.2011 включно надбавка за вислугу років суддям мала виплачуватися у відсотках від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас.
Є неприйнятними доводи відповідача, що інші виплати та надбавки не відносились до складових заробітної плати та не ототожнювались з нею, оскільки стаття 44 Закону України «Про статус суддів» 15.12.1992 №2862-XII, чинного на момент виникнення спірних правовідносин, визначала, що заробітна плата суддів складається з посадового окладу, премій, доплат за кваліфікаційні класи, надбавок за вислугу років та інших надбавок.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 18.12.2018 у справі №816/301/16, від 16.04.2020 по справі №821/429/18.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про зобов`язання відповідача нарахувати і виплатити позивачу за період з 01 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року включно, за період з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року включно заробітну плату, складовою якої є надбавка за вислугу років в розмірі, визначеному ч. 4 ст. 44 Закону України «Про статус суддів», з урахуванням раніше сплачених сум.
Щодо зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу за період з 01 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року включно, за період з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно та за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року включно заробітну плату за час відпустки та матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням донарахованого посадового окладу та надбавки за вислугу років за вказані періоди, суд зазначає наступне.
Пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.
Дана норма ставить у залежність суму заробітної плати за період відпустки від виплат, які нараховуються особі за 12 календарних місяців роботи.
Додатковий посадовий оклад та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань були виплачені позивачу при наданні щорічної основної відпустки відповідно до підпункту 2 пункту 2-1 Постанови про оплату праці суддів № 865 від 03.09.2005 (далі Постанова №865).
На підставі підпункту 2 пункту 2-1 Постанови №865, в редакції від 01.04.2016, у разі надання відпустки виплачується додатковий посадовий оклад відповідно до частини п`ятої статті 44 Закону України «Про статус суддів», а також надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх cередньомісячної заробітної плати.
Редакція даного пункту не змінювалась до 31.12.2011 (до закінчення спірного періоду).
Таким чином, вказані вище виплати заробітної плати за час відпустки та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань взаємозалежні від заробітної плати судді.
У рішенні Конституційного Суду України від 15.10.2013 №9-рп/2013 у справі № 1-18/2013 за конституційним зверненням громадянина щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України зазначено, що під заробітною платою необхідно розуміти усі виплати, на отримання яких працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством для осіб, які перебувають у трудових правовідносинах з роботодавцем.
Тобто, заробітна плата за час відпустки та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань підлягають перерахунку, оскільки вони входять до складових заробітної плати суддів.
З огляду на викладене для здійснення перерахунку сум, які входять до складових заробітної плати, перерахунку підлягають також суми, які були обраховані на основі зазначених вище складових.
Зазначена правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 18.12.2018 справа №816/301/16.
Отже, підлягають задоволенню позовні вимоги про зобов`язання відповідача нарахувати і виплатити позивачу за період з 01.01.2003 по 31.12.2005 включно, за період з 01.01.2007 по 31.12. 2007 включно та за період з 22.05.2008 по 31.12.2011 включно заробітну плату за час відпустки та матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням донарахованої надбавки за вислугу років за вказані періоди, з врахуванням виплачених сум.
Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача нарахувати і виплатити позивачу індексацію відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та нарахувати і виплатити позивачу на суму незаконно недоплаченої заробітної плати компенсацію відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати», суд зазначає таке.
Статтею 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 № 2017-III (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) індексацію доходів населення, яка встановлюється задля підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно зі статтею 19 цього Закону, є обов`язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-XII (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон № 1282-XII) індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
На підставі статті 2 Закону № 1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.
За змістом статті 4 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 №2050-III (далі - Закон № 2050-ІІІ) компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.
Статтями 3, 7 Закону № 2050-ІІІ визначено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Згідно статей 33 та 34 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року №108/95-ВР в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.
Компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078), за змістом пункту 2 якого індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема: оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.
Пунктом 1-1 Порядку № 1078 визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг.
На підставі пункту 5 Порядку № 1078 у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін.
Відповідно до пунктів 2 та 3 Положення про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 №1427, компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати заробітної плати, нарахованої працівникові за період роботи, починаючи з 01.01.1998, якщо індекс цін на споживчі товари і тарифів на послуги (далі - споживчі ціни) за цей період зріс більш як на один відсоток.
Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованої, але не виплаченої працівникові заробітної плати за відповідний місяць (після утримання податків і платежів) на коефіцієнт приросту споживчих цін.
В рішенні Конституційного Суду України від 15.10.2013 №9-рп/2013 у справі № 1-18/2013 зазначено, що у разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, що йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат. Також, працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем.
Пунктом 4 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159, визначено, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
Аналіз вищезазначених нормативно-правових актів не встановлює першочерговості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів.
При цьому кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер, спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи та пов`язані з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.
Отже, право на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати особа набуває незалежно від того, чи були такі суми їй попередньо нараховані, але не виплачені.
Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом в постанові від 29.10.2020 у справі №280/729/19.
Відтак, підлягають задоволенню позовні вимоги про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити на суму недоплаченої надбавки за вислугу років та недоплачених сум заробітної плати індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», а також компенсації відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» за спірний період роботи позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено правомірність дій щодо нарахування та виплати позивачу надбавку за вислугу років, виходячи із суми розміру посадового окладу та доплати за кваліфікаційний клас, не врахувавши при цьому інші виплати та надбавки, що були фактично нараховані та виплачені за спірний період, а отже позов підлягає задоволенню.
Оскільки позивач в силу Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, питання щодо його розподілу не вирішувалось.
Керуючись ст.ст. 9, 77, 133, 139, 242, 244-250, 255, 262, 295, 297, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2), третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, – Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області (ЄДРПОУ 37967785; 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, пр-т Миру, буд. 68) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м.Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2), що полягали у непроведенні нарахування та виплати заробітної плати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року, складовою якої є надбавка за вислугу років до заробітної плати у відповідності до ч. 4 ст. 44 Закону України «Про статус суддів» - від загальної суми щомісячного заробітку, та заробітної плати за час відпустки і матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням донарахованої надбавки за вислугу років за вказані періоди.
Зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року заробітну плату, складовою якої є надбавка за вислугу років в розмірі, визначеному ч. 4 ст. 44 Закону України «Про статус суддів» - від загальної суми щомісячного заробітку, з урахуванням раніше сплачених сум.
Зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року заробітну плату за час відпустки та матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням донарахованого посадового окладу та надбавки за вислугу років за вказані періоди, з урахуванням виплачених сум.
Зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) на суму незаконно недоплаченої заробітної плати згідно із наведеними у позові вимогами за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року індексацію відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
Зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (ЄДРПОУ 26288796; 84122, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) на суму незаконно недоплаченої заробітної плати згідно наведених у позові вимог за період з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2005 року, з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2011 року компенсацію відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати».
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 14 червня 2021 року.
Суддя С.В. Ушенко