
Справа № 523/9266/21
Номер провадження 3/523/5020/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" червня 2021 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Кремер І.О., розглянувши матеріали Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , директор ПАТ «Одеська цукрова компанія»
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163 – 1 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали адміністративної справи від Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163 – 1 КпАП України.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 92/15-32-07-01 від 13.05.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 будучи директором ПАТ «Одеська цукрова компанія» порушив порядок ведення податкового обліку, а саме – завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування податком на прибуток на загальну суму 33 270 348 грн., чим порушив вимоги п. 44.1, п. 44.2, ст. 44, п.п. 134.1.1, п. 134.1 Податкового Кодексу України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163 – 1 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, будучи повідомленим про час та місце слухання справи. А тому розгляд справи проводиться за його відсутності відповідно до положень ст. 268 КпАП України.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Диспозицією ч. 1 ст. 163 – 1 КпАП України передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення – це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП України, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
З наявного в матеріалах справи Акту за № 4281/15-32-07-01-17/22468235 від 19.03.2021 року вбачається, що за результатами документальної позапланової виїзної перевірки виявлено на ПАТ «Одеська цукрова компанія» порушення п. 44.1, п. 44.2, ст. 44, п.п. 134.1.1, п. 134.1 ПК України, а саме – завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування податком на прибуток на загальну суму 33 270 348 грн.
Таким чином, вина правопорушника підтверджується Протоколом про адміністративне правопорушення № 92/15-32-07-01 від 13.05.2021 року, а також Актом за №4281/15-32-07-01-17/22468235 від 19.03.2021 року, про результати документальної планової виїзної перевірки.
Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на вищевикладене, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163 – 1 КпАП України – відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини справи, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283, 284, ч.1 ст. 163-1 КпАП України, суддя,–
ПОСТАНОВИВ:
За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163 - 1 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85/вісімдесят п`ять/грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 454/чотириста п`ятдесят чотири/грн. 00коп.
Строк звернення постанови для виконання – три місяці з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.
Суддя Суворовського
районного суду м. Одеси І.О. Кремер