
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2021 року м. Київ № 640/180/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Максус Лізинг»
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Максус Лізинг» в якому просила: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Максус Лізинг» зареєстрованого за адресою: 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 11-А, офіс 404-3 до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції) штраф у сумі 17 000, 00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок)).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем не сплачено штраф у розмірі 17 000,00грн., який виник на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 31.05.2019р. №385/702/16-2/13-П про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, а відтак вважає, що наявні підстави для стягнення суми штрафу в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.02.2020р. відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін.
Ухвала була направлена на адресу відповідача (02093, м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 11-А, офіс 404-3), зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідач у визначений судом строк відзив на позовну заяву або заяву про визнання позову не надав.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідач не перебуває в процесі припинення, адреса місцезнаходження юридичної особи відповідає адресі, на яку судом було направлено копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Станом на дату винесення рішення у справі до суду будь-які відомості про зміну місцезнаходження відповідача не надходили.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 263 КАС України, адміністративні справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Згідно частини третьої статті 263 КАС України, у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
З огляду на викладене вище та відсутність клопотань сторін про розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів (у письмовому провадженні).
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, зазначає таке.
Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг за результатами перевірки відповідача складено акт від 16.05.2019р. № 702/16-2/13 про правопорушення, вчинені Товариством з обмеженою відповідальністю «Максус Лізинг» на ринку фінансових послуг.
Вищезазначений акт направлений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на поштову адресу відповідача із супровідним листом від 20.05.2019р. № 3577/16-8 в якому повідомлено відповідача про можливість прибути до приміщення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для надання пояснень стосовно невиконання вимог законодавства.
На підставі складеного акту від 20.05.2019р. № 3577/16-8 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг прийнято постанову від 31.05.2019р. №385/702/16-2/13-П про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг у розмірі 17 000, 00 грн.
Зі змісту постанови вбачається, що про виконання або відмову від добровільного виконання постанови відповідачу необхідно письмово повідомити Нацкомфінпослуг у термін до 01.07.2019р. з одночасним наданням у разі сплати штрафу документів, що підтверджують його сплату (оригінал квитанції або іншого платіжного доручення).
Вищезазначена постанова була направлена відповідачу із супровідним листом від 03.06.2019р. № 4061/16-8, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією поштового конверту, який повернувся на адресу позивача із відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання».
Оскільки відповідач у добровільному порядку вимоги вищевказаної постанови не виконав та не сплатив суму штрафу, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення штрафу в судовому порядку.
Враховуючи те, що відповідачем не сплачено штрафні санкції у встановлений термін, а також те, що відповідачем не було подано відзив із зазначенням іншого, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 №2664-III Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у межах своєї компетенції у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.
Положеннями ч. 1 ст. 39 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 40 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Станом на день вирішення спору доказів на підтвердження сплати відповідачем штрафу чи оскарження постанови в судовому порядку до суду не надано. Несплата підприємством застосованих відповідно до закону фінансових санкцій до Державного бюджету України є порушенням економічних інтересів держави.
Згідно з частиною першою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Виходячи з вищевикладеного та поданих позивачем документів і матеріалів, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та враховуючи те, що відповідач у встановлений судом строк не спростував твердження позивача, доказів виконання постанови на день винесення рішення не надав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи те, що такі дії позивачем не вчинилися, судовий збір на користь позивача стягненню з відповідача не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246 КАС України, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг - задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Максус Лізинг» зареєстрованого за адресою: 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 11-А, офіс 404-3 до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції) штраф у сумі 17 000, 00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок)).
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295, 296 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська