
Справа №430/990/21
Провадження №3/430/390/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2021 року смт. Станиця Луганська
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши матеріал, який надійшов із відділення поліції № 1 Щастинського РВП ГУНП в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Широкий, Станично-Луганського району, Луганської області, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , згідно з яким він 17.05.2021 року о 10 год. 00 хв. в с. Гарасимівка, по вул. Центральна гр.. ОСОБА_1 керував транспортним засобом Днепр 10, д.н.з. НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук). Громадянин ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, а також проходження огляду за допомогою алкотестера «Драгер ARAM-2300» відмовився в присутності двох свідків. Про наслідки відмови попереджений, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Під час складання протоколу надавав пояснення в яких зазначив, що 17.05.2021 приблизно о 10 год. 00 керував транспортним засобом Днепр 10, д.н.з. НОМЕР_2 , перед чим вживав горілку об`ємом 0,5 літри. Був зупинений працівниками поліції. Від всіх видів, форм та методів огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі та за допомогою алкотестера «Драгер» на місті зупинки відмовився в присутності двох свідків.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі, свою вину у вчиненому правопорушенні визнав, просив строго не наказувати, у вчиненому правопорушенні розкаювався.
Дослідивши матеріали за складеним протоколом, оглянувши відеозапис долучений до протоколу за ч.1 ст.130 КУпАП, суд встановив наступне.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Обставини вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджуються протоколом серії ДПР18 № 217692 від 17.05.2021 року, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , також поясненнями правопорушника ОСОБА_1 від 17.05.2021.
Згідно з п. 2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
ОСОБА_1 , відповідну норму порушив, чим допустив порушення ПДР України. Відповідно до вимог ч.1 ст.130 КУпАП, в редакції закону на момент вчинення правопорушення відповідно до вимог ст.8 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальністю за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати у справі ОГаллоран та Франціс проти Сполученого Королівства від 29.06.2007 зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
Враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, докази його винуватості були перевірені в судовому засіданні.
Протокол щодо нього складений уповноваженою особою: поліцейським СРПП відділення поліції № 1 Щастинського РВП ГУНП в Луганській області сержантом поліції Одноволіком Р.С., під час складання протоколу було дотримано процедуру встановлену Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України,Міністерства охорони здоров`я України09.11.2015 № 1452/735.
При накладенні стягнення, відповідно до ст. ст. 33-35 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне застосувати штраф у розмірі, передбаченому санкцією статті КУпАП, за якою кваліфіковані його дії без позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Однак, враховуючи те, що згідно інформації старшого інспектора сектору адміністративної практики Щастинського РВП капітана поліції А.Потакової, в інформаційному порталі Національної поліції України в підсистеми «НАІС посвідчення водія» відсутня інформація щодо отримання посвідчення водія ОСОБА_1 , а отже він не є водієм, тому суд при визначенні покарання не має права позбавляти його права керування транспортними засобами.
При таких обставинах суд вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для ОСОБА_1 , буде накладення на нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу. Одночасно з накладенням адміністративного стягнення суд, у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», стягує з ОСОБА_4 , судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті у виді штрафу у розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на рахунок UA098999980313070149000012001, отримувач - ГУК у Луг.обл./21081300, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі), наявність відомчої ознаки «00» Без деталізації за відомчою ознакою. Без позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп., який необхідно сплати на рахунок UA308999980313181206000012477, населений пункт /територіальна громада/ Станично-Луганська сільська ТГ,отримувач ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./22030101, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки «00» .
Відповідно до ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.
У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Суддя О.М.Попова