
Справа № 214/149/16-а
6-а/214/6/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення заяви без руху
15 червня 2021 року м. Кривий Ріг
Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Хомініч С.В., дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 , подану в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення способу і порядку виконання рішення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 11.04.2016 по адміністративній справі №214/149/16-а за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Криворізького центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, бездіяльності та спонукання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
Представник заявників ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернувся до суду 11.06.2021 в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з заявою в якій просить суд встановити спосіб і порядок виконання постанови Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 11.04.2016.
У своїй заяві ОСОБА_1 просить встановити спосіб і порядок виконання постанови Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 11.04.2016 по справі №214/149/16-а шляхом проведення виплат ОСОБА_2 на банківський рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» за заявою, поданою представником за довіреністю; встановити спосіб і порядок виконання постанови Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 11.04.2016 по справі №214/149/16-а шляхом проведення виплат ОСОБА_3 на банківський рахунок № НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» за заявою, поданою представником за довіреністю.
Частиною першою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Проте, статтею 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі ч. 6 ст. 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення ст.ст. 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.
З огляду на викладене, суддя при отриманні заяви про встановлення способу і порядку виконання рішення повинен з`ясувати чи подана вона відповідно до вимог ст.ст. 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, що передбачено ч. 1 ст. 169 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, подана представником заява не містить відомостей щодо боржника – Головне управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, із зазначенням юридичної адреси, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, засобів зв`язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом, як зазначено у ч. 2 ст. 132 КАС України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі по тексту - Закон №3674-VI).
Згідно із ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою ст. 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній з 25.07.2018) за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому необхідно звернути увагу на те, що норма пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674-VI має більш нову редакцію, ніж норма п. 3 ч. 2 ст. 3 Закону №3674-VI, на підставі якої судовий збір не справляється за подання заяви про заміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Станом на 01.01.2021 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав 2270,00 грн., що визначено Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».
Враховуючи наведене, за подання заяви про встановлення способу та порядку виконання рішення особою, що звернулась до суду із такою заявою, має бути сплачено судовий збір у розмірі 681,00 грн.
Крім того, представник позивачів, як на підставу звільнення від сплати судового збору посилається на п. 2 ч. 3 Закону України «Про судовий збір», однак не зазначає на яку саме статтю вказаного Закону він посилається.
Частиною 8 ст. 160 КАС України встановлено, якщо заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч.5 ст 161 КАС України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про, зокрема, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
При цьому, якщо представник позивачів має за мету звільнення від сплати судового збору за пред`явлення даної заяви в інтересах позивачів, ним не зазначено конкретні підстави для звільнення із підтвердженням відповідними доказами, станом на момент звернення до суду, а у випадку відсутності дійсних підстав для звільнення від сплати судового збору – не сплачено судовий збір в розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначених ст. 4 Закону № 3674-VI, що складає 681,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, оскільки заява про встановлення способу і порядку виконання судового рішення, подана в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 представником позивачів Акерманом О.М., не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України, то, згідно до ст. 169 КАС України її необхідно залишити без руху та надати представникам позивачів строк для усунення виявлених недоліків 10 днів, з дня вручення копії даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 7, 160, 161, 169, 378 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , подану в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення способу і порядку виконання рішення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 11.04.2016 по адміністративній справі №214/149/16-а за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Криворізького центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, бездіяльності та спонукання до вчинення дій– залишити без руху та надати 10-денний строк для усунення недоліків та приведення заяви у відповідність до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, який обчислювати з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали направити позивачам та їх представникові на електронну адресу, вказану в заяві – для виконання у встановлений судом строк. У разі невиконання ухвали суду заява буде вважатися неподаною та повернута разом з доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя Хомініч С.В.