
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2021 року № 320/3728/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Здорівської сільської ради
до Калинівського селищної ради
про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
I. Зміст позовних вимог
До Київського окружного адміністративного суду звернулася Здорівська сільська рада Васильківського району Київської області з позовом до Калинівського селищної ради Васильківського району Київської області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення позачергової сорок сьомої сесії VII скликання другого пленарного засідання Калинівської селищної ради від 21 лютого 2020 року № 795-47-УІІ «Про затвердження проекту внесення змін до генерального плану смт Калинівка Васильківського району Київської області, про виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Калинівської селищної ради та встановлення меж населеного пункту Калинівка Васильківського районного Київської області, про затвердження договору на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Калинівка».
II. Позиція позивача та заперечення відповідача
Позов обґрунтовано протиправністю прийняття рішення від 21 лютого 2020 року № 795-47-УІІ «Про затвердження проекту внесення змін до генерального плану смт Калинівка Васильківського району Київської області, про виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Калинівської селищної ради та встановлення меж населеного пункту Калинівка Васильківського районного Київської області, про затвердження договору на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Калинівка», з огляду на те, що при його прийнятті був порушений порядок погодження проекту змін із органом місцевого самоврядування, який представляє інтереси суміжної із відповідачем територіальної громади, а саме с. Здорівка. Також, наголошено, що частина території, яка було включена спірним рішенням до меж с. Калинівка входить до територіальних меж с. Здорівка.
Заперечуючи проти задоволення позову відповідач вказав, що ним було дотримано усіх дій, що передбачені чинним законодавством, а саме: ст.17 Закону України «Про регулювання про містобудівної діяльності», де визначено вичерпний перелік дій, пов`язаний з розробкою та затвердженням містобудівної документації.
Позивачем подано відповідь на відзив у якому заперечено про доводів наведених відповідачем.
III. Процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 04.05.2020 у справі № П/320/3728/20 позовну заяву Здорівської сільської ради Васильківського району Київської області до Калинівського селищної ради Васильківського району Київської області про визнання протиправним та скасування рішення -залишено без руху.
Ухвалою суду від 21.05.2020 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд за правилами загального позовного провадження.
Протокольною ухвалою суду від 16.02.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Частиною третьою статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, клопотання представника позивача та те, що для розгляду і вирішення даної справи відсутня потреба у заслуховуванні свідків чи експертів, а також немає інших перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, зазначених у статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, протокольною ухвалою суду від 08.04.2021 прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та доказами.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.
27.07.2016 р. Калинівська селищна рада на сьомій сесії VII скликання прийняла рішення №178-08-VII «Про затвердження договору з ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН» на розробку містобудівної документації щодо внесення змін до генерального плану смт. Калинівка».
15.08.2016 р. Калинівська селищна рада звернулася до Київської обласної державної адміністрації з листом №698/02-22 щодо надання державних інтересів для їх врахування під час розробки проекту змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області.
04.10.2016 р. Київська обласна державна адміністрація листом №11-23/14896 повідомила Калинівську селищну раду про те, що для дострокового внесення змін до генерального плану смт Калинівка, який було затверджено рішенням дев`ятнадцятої сесії VI скликання Калинівської селищної ради від 29.08.2012 №350-19-УІ, Васильківською районною державною адміністрацією попередньо має бути проведено містобудівний моніторинг (ч. 4 ст. 23 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»), матеріали якого необхідно затвердити розпорядженням Васильківської райдержадміністрації.
22.03.2017 р. в громадсько-політичній газеті Васильківщини «Життя і слово» №22 за 2017 рік Калинівською селищною радою розміщено оголошення про початок процедури громадських слухань щодо Генерального плану (внесення змін) смт. Калинівка Васильківського району Київської області, які відбудуться з 22 березня по 22 квітня 2017 р за адресою: Київська область, Васильківський район, см.т Калинівка, вул.- Центральна, 57 приміщення Калинівської селищної ради.
14.12.2017 р. Калинівська селищна рада листом №108/02-22 «Про зміну меж смт. Калинівка» повідомила Васильківську районну державну адміністрацію Київської області про те, що проект «Внесення змін до генерального плану смт Калинівка Васильківського району Київської області» розроблює ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН».
20.12.2017 Васильківська районна державна адміністрація листом №2499/6-28 повідомила ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН», що не заперечує щодо включення даної території в проектні межі селища міського типу Калинівка при умові надання згоди власників (землекористувачів) відповідних земельних ділянок, погодження проекту «Внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області» відповідно до вимог чинного законодавства України, виконання встановлення та зміни меж селища міського типу Калинівка відповідно до вимог чинного законодавства.
21.11.2018 р. Київською обласною державною адміністрацією листом №11-22/5967 повідомлено Калинівську селищну раду про необхідність врахування під час розробки містобудівної документації державних інтересів, зокрема, щодо узгодження проектних рішень генерального плану смт Калинівка з містобудівною документацією вищого рівня - схемою планування території Київської області, схемою планування території Васильківського району; щодо забезпечення відповідно до Закону України «Про основи містобудування» узгодження інтересів територіальних громад с. Путрівка, с. Багрін і с. Данилівка Васильківського району при вирішенні питань планування територій; щодо узгодження проектів генеральних планів наслених пунктів з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад с. Путрівка, с. Багрін і с. Данилівка Васильківського району відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 17 Закону з врахуванням пропозицій по об`єднанню громад.
21.09.2019 р. в громадсько-політичній газеті Васильківщини «Життя і слово» №75 за 2019 рік Калинівською селищною радою розміщено повідомлення щодо оприлюднення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документу державного планування - «Внесення змін до генерального плану селища міського типу Калинівка Васильківського району Київської області».
05.12.2019 відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації щодо питання Генерального плану смт. Калинівка Васильківського району (внесення змін).
21.02.2020 Калинівською селищною радою було прийнято рішення № 795-47-VІІ «Про затвердження проекту внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області, про виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Калинівської селищної ради та встановлення меж населеного пункту Калинівка Васильківського районного Київської області, про затвердження договору на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Калинівка».
Не погоджуючи з таким рішенням, позивач звернувся до суду із даним позовом.
V.Норми права, які застосував суд
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами п. 42 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.
Відповідно до вимог пп. 6 п. а) ч. 1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать - власні (самоврядні) повноваження: підготовка і подання на затвердження ради відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації.
За приписами ч. 1 ст. 12 Закону України «Про основи містобудування» до компетенції сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування на відповідній території належить затвердження відповідно до законодавства місцевих програм, генеральних планів відповідних населених пунктів, планів зонування територій, а за відсутності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території - детальних планів територій.
Статтею 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід`ємною частиною генерального плану.
Послідовність виконання робіт з розроблення генерального плану населеного пункту та документації із землеустрою визначається будівельними нормами і правилами та завданням на розроблення (внесення змін, оновлення) містобудівної документації, яке складається і затверджується її замовником за погодженням з розробником.
У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.
Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території таких населених пунктів.
Для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об`єкти культурної спадщини.
Склад, зміст та порядок розроблення історико-архітектурного опорного плану населеного пункту визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації є замовниками, організовують розроблення, внесення змін та подання генерального плану населеного пункту на розгляд відповідної сільської, селищної, міської ради.
Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.
Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в установлений строк:
1) подають пропозиції до проекту відповідного місцевого бюджету на наступний рік або про внесення змін до бюджету на поточний рік щодо потреби у розробленні містобудівної документації;
2) визначають в установленому законодавством порядку розробника генерального плану населеного пункту, встановлюють строки розроблення та джерела його фінансування;
3) звертаються до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим (для міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення), центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (для міст Києва та Севастополя) щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення генерального плану населеного пункту;
4) повідомляють через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначають порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами;
5) забезпечують попередній розгляд матеріалів щодо розроблення генерального плану населеного пункту архітектурно-містобудівними радами відповідного рівня;
6) узгоджують проект генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах;
6-1) забезпечують розроблення проекту генерального плану населеного пункту з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України;
7) забезпечують здійснення стратегічної екологічної оцінки.
Строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується.
Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п`ять років.
Такі зміни вносяться органом місцевого самоврядування, який затверджував генеральний план населеного пункту. Питання про дострокове внесення змін до генерального плану населеного пункту може порушуватися за результатами містобудівного моніторингу перед відповідною сільською, селищною, міською радою відповідною місцевою державною адміністрацією.
У разі виникнення державної необхідності рішення щодо доцільності внесення змін до генерального плану населеного пункту приймається Кабінетом Міністрів України.
Генеральні плани населених пунктів та зміни до них розглядаються і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами на чергових сесіях протягом трьох місяців з дня їх подання.
Матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування.
Експертизі містобудівної документації на місцевому рівні підлягають виключно генеральні плани міст.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.
План зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об`єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об`єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.
Зонування території здійснюється з дотриманням таких вимог:
1) урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території;
2) виділення зон обмеженої містобудівної діяльності;
3) відображення існуючої забудови територій, інженерно-транспортної інфраструктури, а також основних елементів планувальної структури територій;
4) урахування місцевих умов під час визначення функціональних зон;
5) установлення для кожної зони дозволених і допустимих видів використання територій для містобудівних потреб, умов та обмежень щодо їх забудови;
6) узгодження меж зон з межами територій природних комплексів, смугами санітарно-захисних, санітарних, охоронних та інших зон обмеженого використання земель, червоними лініями;
7) відображення меж прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об`єктів;
8) відображення обмежень (у тому числі меж) використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.
Параметри використання території та будівель, запропонованих для розташування у межах декількох земельних ділянок або окремої земельної ділянки, зокрема функціональне призначення, граничні поверховість та площа забудови, можливе розміщення на ділянці, є обов`язковими для врахування під час зонування відповідної території.
Перелік зазначених параметрів визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту.
Склад, зміст, порядок розроблення плану зонування території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
За порушення вимог, встановлених планом зонування території, фізичні та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону.
План зонування території затверджується на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання.
План зонування території не підлягає експертизі.
Відповідно до положень Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 290, організація розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї здійснюється шляхом забезпечення узгодження проекту містобудівної документації з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, в частині врегулювання питань щодо територій спільних інтересів.
VI. Оцінка суду
Наведене правове регулювання дає підстави для висновку, що на місцевому рівні затвердження містобудівної документації, зокрема, генеральних планів певної території / внесення змін до геніальних планів, віднесене до виключних повноважень сільських, селищних, міських рад. При цьому, зміни вносяться органом місцевого самоврядування, який затверджував генеральний план населеного пункту. Питання про дострокове внесення змін до генерального плану населеного пункту може порушуватися за результатами містобудівного моніторингу перед відповідною сільською, селищною, міською радою відповідною місцевою державною адміністрацією.
Судом встановлено, що 21.02.2020 Калинівською селищною радою було прийнято рішення № 795-47-VІІ «Про затвердження проекту внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області, про виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Калинівської селищної ради та встановлення меж населеного пункту Калинівка Васильківського районного Київської області, про затвердження договору на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Калинівка».
Щодо правомірності прийняття такого рішення суд зазначає наступне.
Так, згідно ч.6 п.7 ст. 17 Закону №3038-VI виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в установлений строк: узгоджують проект генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах. Зі змісту правової норми суду вбачається, що узгодження проекту генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад є необхідним лише при наявності спірних питань планування територій у приміських зонах. У випадку відсутності спірних питань - такого узгодження законодавець не вимагає.
Крім того відповідно, до відповідно до п.1.4 Порядку №290 організація розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї здійснюється шляхом забезпечення зокрема узгодження проекту містобудівної документації з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, в частині врегулювання питань щодо територій спільних інтересів.
Отже, вказаними нормами визначено певну процедуру (вчинення дій), які проводяться органами місцевого самоврядування у процесі погодження містобудівної документації, одним із яких віднесене питання узгодження проекту генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах.
В обґрунтування порушеного права позивач зазначає, про наявність спірних територій, що увійшли до меж смт. Калинівка, які на його думку належать до територій с. Здорівка, які внаслідок затвердження змін до генерального плану увійшли до меж зазначеного населеного пункту.
В ході розгляду справи представник відповідача наголошував на тому, що підстави для такого погодження були відсутні, оскільки Київською обласною державною адміністрацією серед органів місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, не зазначено Здорівську сільську раду.
Суд критично ставиться до таких тверджень представника відповідача з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, земельним ділянкам, що розташовані на так званому Здорівському масиві та які були включені до генерального плану Калинівської селищної ради проектом «Внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області», згідно даних публічної кадастрової карти України присвоєно номер КОАТУУ 3221483000, що закріплений за Здорівською сільською радою/с. Здорівка. Водночас, Калинівській селищній раді, з даних національного класифікатора ДК 014-97 присвоєно номер КОАТУУ 3221455800 (т.5 а.с.67).
Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 15.04.2020 №206894334 підтверджується, що зокрема, комплексу «Логістичний центр Калинівка», який розташований на так званому Здорівському масиві присвоєно адресу: Київська обл., Васильківський р-н., с/рада Здорівка (т.1 а.с.135).
Крім цього, у листі-зверенні від 14.12.2017 №1080/02-22 голова Калинівської селищної ради просив голову Васильківської районної державної адміністрації Київської області клопотати перед керівництвом ТОВ «Проектгенплан» про включення в проекті межі селища Калинівка частину Васильківського району, що примикає до південної частини селища та входить в межі Здорівської сільської ради.
Таким чином, в ході розгляду справи встановлено, що територіальні громади смт. Калинівка та с. Здорівка є суміжними, а отже в силу положень статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідач був зобов`язаний погодити проект «Внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області» із Здорівською сільською радою.
Втім, відповідачем не надано до суду доказів узгодження проекту «Внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області» із Здорівською сільською радою, що є порушенням норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Отже, судом встановлено, що проект «Внесення змін до генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області» із Здорівською сільською радою не узгоджувався, а встановлені межі смт. Калинівка із с. Здорівка не погоджувалися, хоча існував територіальний спор між вказаними суміжними територіальними громадами.
Враховуючи те, що смт. Калинівка процедура узгодження змін до проекту генерального плану смт. Калинівка Васильківського району Київської області з позивачем, як суміжною територіально громадою не проведена, як це передбачено законом, суд дійшов висновку, що рішення про його затвердження не відповідає приписам п. 1, 3, 5, 9 ч. 2 ст. 2 КАС України, а тому є протиправним та таким, що порушує законні права позивача, а отже підлягає скасуванню.
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження на підставі п.1 ч.2 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (суд зупиняє провадження у справі в разі необхідності призначення або заміни законного представника сторони чи третьої особи - до вступу у справу законного представника) задоволенню не підлягає, оскільки ним не надано будь-яких доказів на підтвердження наявності таких обставин. При цьому представник відповідача посилається на необхідність зупинення у зв`язку із запровадженням карантинних заходів. Втім, зазначене не є виключною підставою для зупинення провадження передбаченою статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України. Також, суд звертає увагу представника відповідача, що відповідно до ч.4 ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України, під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. В Київському окружному адміністративному суді наявна технічна можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції з учасниками справи поза межами приміщення суду з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon. Суд зазначає, що запровадження в Україні карантинних заходів не перешкоджає відповідачу, як суб`єкту владних повноважень, брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Таким чином, суд вважає клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі необґрунтованим.
VII. Висновок суду
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78цього Кодексу.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, положень проаналізованого законодавства, наявних у матеріалах справи доказів та аргументів, наведених учасниками справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
VII. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки докази понесення судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз відсутні, будь-які судові витрати на користь позивача присудженню не підлягають.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення позачергової сорок сьомої сесії VII скликання другого пленарного засідання Калинівської селищної ради від 21 лютого 2020 року № 795-47-УІІ «Про затвердження проекту внесення змін до генерального плану смт Калинівка Васильківського району Київської області, про виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Калинівської селищної ради та встановлення меж населеного пункту Калинівка Васильківського районного Київської області, про затвердження договору на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Калинівка».
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Леонтович А.М.
Дата виготовлення та підписання повного тексту рішення - 14.06.2021 р.