Постанова № 97641875, 14.06.2021, Голосіївський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
752/11214/21
Номер документу
97641875
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 752/11214/21

Провадження №: 3/752/5665/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.06.2021 м. Київ

суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання у м. Києві матеріали адміністративної справи, що надійшли

відГоловного управління Державної податкової служби у Київській областіпропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАПвідносноОСОБА_1 керівника як Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце реєстрації - АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1

за участю ОСОБА_1 особисто

ВСТАНОВИВ:

19.04.2021 Головним управління Державної податкової служби у м. Києві складено протокол про адміністративне правопорушення № 108/26-15-04-11-22 (далі по тексту - протокол від 19.04.2021), де зафіксовано, що керівник Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" ОСОБА_1 вчинив правопорушення порядку ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: пункту 187.1 статті 187 розділу V Податкового кодексу України, що відображено у акті перевірки від 17.03.2021 № 21368/Ж5/26-15-04-11-16/ НОМЕР_2 за період з 01.01.2021 по31.01.2021 року.

Дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, якої встановлено адміністративну відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку керівниками підприємств у виді штрафу в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

До вказаного протоколу приєднано копію акта "Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" (податковий номер 35725299) за січень 2021" від 17.03.2021 № 21368/Ж5/26-15-04-11-16/35725299, копію листа на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" про підписання протоколу від 13.04.2021 № 6855/і/26-15-04-11-14, оригінал акта про неявку на складання протоколу про адміністративне правопорушення від 19.04.2021 № 184/26-15-04-11-23; оригінал акта про неможливість вручення примірника протоколу про адміністративне правопорушення № 108/26-15-04-11-22 від 19.04.2021, копію супровідного листа про направлення на ім`я та на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення.

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності передані на розгляд судді 06.05.2021, судове засідання призначено на 19.05.2021 у межах строку, установленого у ч. 1 ст. 277 КУпАП.

Судове засідання, призначене на 19.05.2021 не відбулося у зв`язку з перебуванням судді у нарадчій кімнаті у кримінальному провадженні та було призначене на 27.05.2021.

27.05.2021 в судовому засідання ОСОБА_1 усно клопотав передсудом про відкладення розгляду справи з метою надання часу на підготовку, адже ні він, ні підприємство не отримувало ні акт податкової перевірки, ні протокол від 19.04.2021.

За клопотанням ОСОБА_1 розгляд справи було відкладено на 14.06.2021, забезпечено реалізацію права на ознайомлення з матеріалами справи.

14.06.2021 під час розгляду справи по суті ОСОБА_1 надав усні пояснення і повідомив, що після ознайомлення з матеріалами справи і вивчення ситуації, було з`ясовано, що при складанні податкової звітності за січень 2021 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" допущено помилку, яка буде в подальшому виправлена. Враховуючи наявність неточності у веденні податкового обліку, ОСОБА_1 повідомив суд (судді), що визнає вину за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин справи, її вирішення у точній відповідності до закону.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 251 КУпАП).

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП установлено адміністративну відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку керівниками підприємств у виді штрафу в розмірі від п`яти до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Уважно дослідивши наявні матеріали, суддя вважає наявними подію та склад адміністративного правопорушення та, відповідно, вбачає достатніми підстави для визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, адже факт порушення податкового законодавства підприємством, в якому він є керівником підтверджується належним документом - актом "Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" (податковий номер 35725299) за січень 2021" від 17.03.2021 № 21368/Ж5/26-15-04-11-16/35725299, особистими визначальними поясненнями ОСОБА_1 .

За наслідками встановлення таких фактів уповноваженою особою складено протокол про адміністративне правопорушення № 108/26-15-04-11-22 від 19.04.2021 відносно ОСОБА_1 з дотриманням вимог щодо його форми і змісту за ст. 256 КУпАП.З Зазначеним протоколом ОСОБА_1 ознайомлений лише в ході розгляду справи в суді, заперечень щодо процедури документального оформлення Головним управлінням Державної податкової служби у Київській області матеріалів про притягнення його до адміністративної відповідальності він не навів.

Будь-яких відомостей, які б свідчили про те, що підприємство чи особисто ОСОБА_1 не погодилися з актом перевірки від 17.03.2021, звернувся до суду з позовом про скасування/визнання не чинними можливих податкових повідомлень-рішень, складених за результатами цього акту тощо суду подано не було. Навпаки, ОСОБА_1 повідомив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Наше місто" визнає допущене порушення порядку ведення податкового обліку та виправлятиме його шляхом керування відповідної звітності.

Оскільки ОСОБА_1 підлягає визнанню винним у порушенні ведення податкового обліку, до нього слід застосувати передбачене законодавством адміністративне стягнення, при накладенні якого суддею враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан.

Обставин, що обтяжують або пом`якшують відповідальність, за ст. 34, 35 КУпАП України не встановлено.

Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд вважає за належне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 грн.

На переконання судді така міра відповідальності співвідноситься з вчиненим правопорушенням та цілком відповідає меті адміністративного стягнення, передбаченій у ст. 23 КУпАП.

Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.

В порядку ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 454,00 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021).

На підставі викладеного, ст. 9, 23, 33-35, 40-1, ч. 1 ст. 163-1, 268, 276, 277, 279, 280, 281, 283, 285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (тридцять чотири) грн у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації - АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) у дохід держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Бушеленко