
Справа № 686/8275/21
Провадження № 3/686/4739/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Заворотна О.Л. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Галапрод»
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
в с т а н о в и л а :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 416/22-01-07-05 від 16.03.2021, директором ТОВ «Галапрод» ОСОБА_1 порушено порядок проведення розрахунків із споживачами, а саме, 11.03.2021 року о 10 год. 46 хв. в м. Хмельницький, по вул. Проскурівського підпілля, 207/1, проведено розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування товарів із застосуванням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів. Згідно фіскального звітного чека № 59 за 11.03.2021 о 10 год. 46 хв. реалізовано 1 плішку 0,5 л горілки «Перша Гільдія «Верховна» по ціні 123,00 грн., та 1 пляшку 0,5 л горілки «Марлін» по ціні 90,60 грн. без застосування коду УКТ ЗЕД, чим порушено п. 11 ст. 3 розділу ІІ Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
Дані обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення, актом (довідкою) фактичної перевірки від 16.03.2021, копією фіскального чека від 11.03.2021, поясненнями ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, повідомлений про місце, день та час судового розгляду у встановленому законом порядку.
Відповідно до частини другої статті 268 КУпАП участь особи, відносно якої склали протокол у розгляді даної справи, не є обов`язковою.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд встановив наступні обставини справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначаються ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року зі змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95-ВР), дія якого поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до п. 11) ст. 3 розділу ІІ Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Згідно з п. 3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» передбачено, що відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.
Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації, серед іншого, шляхом введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Санкція ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає два суб`єкта відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, а саме: особа, яка безпосередньо здійснює розрахункові операції, та посадова особа.
ОСОБА_1 працює на посаді директора ТОВ «Галапрод», код ЄДРПОУ 37673913.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП і притягнути його до адміністративної відповідальності у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 155-1, ст.ст. 283-285 КУпАП України, -
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 85 (вісімдесят п`ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.
Скарга на постанову суду може бути подано до Хмельницької апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: